• Numer 25

*Z Klubem Mikołajka w Toruniu

*To warto przeczytać

*Kącik samorządu szkolnego

*To się zdarzyło w naszej szkole

*Sportowe wieści

*Krzyżówka z hasłem

*Ratownik

Dlaczego zostałem nauczycielem

Zapytałyśmy kilku nauczycieli uczących w naszej szkole, dlaczego wybrali zawód nauczyciela.

Oto ich odpowiedzi:

pani Ewelina Sochacka

-Libię pracę z dziećmi. Już w dzieciństwie

bawiłam się z rodzeństwem w szkołę.

Praca w szkole sprawia mi satysfakcję.

pani Grażyna Tankielun

-Lubię dzieci i gdy pracuję z młodzieżą, czuję się młodo.

pani Anna Marciniak-Kochman

-Wybrałam ten zawód, ponieważ praca w młodszych klasach z młodszymi dziećmi daje mi satysfakcję.

pan Robert Judek

-Urodziłem się w Dzień Nauczyciela i widać tak było mi    dane.

pan Dominik Wilczyński

-Zawsze chciałem być nauczycielem i lubię język angielski.

pani Urszula Skarżyńska

-Po prostu lubię pracę z dziećmi. Sprawia mi to przyjemność.

pani Wiesława Niedbalska

-Tak naprawdę z zawodu nie jestem nauczycielką, ale uważam, że to jest to, co chciałam robić.

Dziękujemy Nauczycielom!

Kinia i Ania

TO SIĘ ZDARZYŁO W NASZEJ SZKOLE

- Dnia 1.10.2007 odbyło się spotkanie redakcji "Gazetki Szkolnej" z panią Beatą Igielską przeprowadziłyśmy z nią wywiad. Warsztaty dziennikarskie były wartościowe, ponieważ dowiedzieliśmy się, jak pisać różne artykuły. Pani Beata była także na innych zajęciach obejrzeć pracę grup z Klubu Mikołajka. śledźcie "Gazetę Lubuską", ponieważ mogą znaleźć się tam wasze zdjęcia!

- W szkole trwa zbiórka kasztanów. Jest okazja, żeby zdobyć trochę pieniędzy na konto klasy.

- W ramach Tygodnia Demokracji zostały przeprowadzone w szkole wybory do samorządu szkolnego.

OTO JEGO SKŁAD:

przewodnicząca SABINA NAPIERAŁA

zastępca JOANNA BANACHOWICZ

skarbnik WOJCIECH LACH

sekretarz WERONIKA OKOŃSKA

opiekun samorządu p. EWELINA SOCHACKA

Na apelu grupy IV-VI klasy Va oraz VI przygotowały zabawne scenki, które uświadomiły nam, jak przykre jest tolerowanie koleżanek i kolegów, którzy nie liczą się ze zdaniem innych, bo nie postępują demokratycznie. Samorządy klas i szkoły podstawowej powinny zawsze postępować DEMOKRATYCZNIE!

-Wiszą już tematy gazetek na rok szkolny 2007/2008. Zapoznaliście się już z nimi?

ZWYCIĘZCY GAZETEK

pt." Dowolna tematyka"- VIb

pt. "Dzień Nauczyciela"- VIb

-Zorganizowano 3 wyjazdy do Torunia w ramach Klubu Mikołajka. Miasto dzieciństwa Mikołaja Kopernika zwiedziły klasy I-III, IV abc, V abc. Cieszy nas, że to było możliwe dzięki funduszom z projektu "NOWOCZESNA EDUKACJA".

-Trwa akcja "GÓRA GROSZA". Wrzucajcie grosiki, bo to piękny dar serca dla naszych rówieśników, których życie nie rozpieszcza!

-Dzień Edukacji Narodowej świętowaliśmy 12 października. Niestety nie było dnia wolnego ,bo 14 przypadał w niedzielę. Na uroczystym  apelu podstawówki i gimnazjum obejrzeliśmy ciekawy program, szczególnie spodobał się występ chóru, piosenki klas I-III.

Podczas składania życzeń wszyscy nauczyciele uśmiechali się i dobrze by było, gdyby uśmiech zawsze gościł na ich twarzach. Wniosek dla uczniów jest oczywisty!

PYSIA