• Numer 41

        • W numerze:

           

          - wywiady miesiąca,

          - świąteczne wspomnienie,

          - było zdarzyło się,

          - sygnały ze stycznia,

          - wspomnienie ferii,

          - obchody Dnia Patrona SP i G,

          - nocny maraton,

          - sportowe wieści,

          - okiem ucznia,

          - recenzja książki filmu,

          - nasze prace,

          - krzyżówka, ratownik.

           Szukaj też 

           

           

           

           

           

           

          Wywiad z dzielnicowym

           

          1.Od kiedy jest Pan policjantem w Pszczewie ?

              W Pszczewie pracuję od 1 maja 2007roku.

          2.Jaki stosunek ma policja do młodzieży?

             Dobry,  aczkolwiek młodzież, która popełnia  wykroczenie lub przestępstwa,  jest za nie karana

          3.Czy policja legitymuje uczniów kiedy wychodzą poza teren szkoły.

             Tak. W miarę naszych możliwości.

          4.Jakim sprzętem dysponuje policja w Pszczewie?

              Radiowóz oznakowany i nieoznakowany, łódź motorowa i pies o imieniu Jezz.

          5.Kiedy policjant może użyć broni?

           W celu odparcia bezpośredniego i bezprawnego zamachu na życie, zdrowie lub wolność,  w celu przeciwdziałania czynnościom  zamierzającym bezpośrednio do takiego zamachu.

          6.Jak odbiera Pan Pszczew i jego mieszkańców?

             Generalnie jest dobrze. Zazwyczaj jest tak,  że policjanci nie są lubiani przez młodzież i osoby, które wcześniej zostały ukarane przez Policję. 

          7.Czy praca policjanta jest niebezpieczna?

          Tak,  jest niebezpieczna . Policjant podejmując jakiekolwiek interwencje,  jest narażony na różne niebezpieczeństwa, które mogą zaistnieć w czasie pełnienia służby.

           

          Pięć pytań do …. Pana Zbigniewa

           

          1. Jaka jest Pana ulubiona marka samochodu ?

          Szkolny autobus  - Jelcz Gimbus

          2. Od ilu lat pracuje Pan w naszej szkole?

          Od 31 lat,  tj. od  1979 roku.

          3. Które wyjazdy z dziećmi zapamiętał Pan najlepiej i gdzie byliście najdalej?

          Najlepiej wspominam wyjazdy nad morze do Dziwnowa, Świnoujścia i Międzyzdrojów. Najdłuższy  to wyjazd ze sportowcami do Ostrzeszowa, na turniej siatkarski.

          4. Ludzie czasami mówią „Ach ta dzisiejsza młodzież!”. Co Pan powie o zachowaniu gimnazjalistów?

          Dla mnie są to ludzie spokojni i normalni.

          5. Na koniec - jak się Panu pracuje w naszej szkole?

          Na zadowolenie z pracy wpływa kilka czynników. Ważnym jest na pewno dobry kontakt z młodzieżą.

           

          Dziękujemy za rozmowy Sandra & Kasia

           

          Wywiad z dobrym uczniem

           

          W tym numerze gazetki szkolnej mam przyjemność przeprowadzić  wywiad z  jedną z najbardziej lubianych i podziwianych osób w Gimnazjum. Odpowiadać na moje pytania będzie znana wszystkim uczennica trzeciej klasy, Kinga Nyga. Umysł ścisły, a w dodatku utalentowana wokalistka i aktorka. Zdradziła nam co nieco i dzięki temu mogliśmy  bliżej poznać jej bogatą osobowość oraz opinię na temat nauki.  

           

          Ania: Jak myślisz, słusznie się mówi, że wiedza to potęga?

          Kinga Nyga: Słuszność tego stwierdzenia zależy od indywidualnych potrzeb człowieka. Każdy z nas jest inny i kieruje się w życiu różnymi wartościami. Dla jednego pierwsze miejsce zajmuje wiedza, dla drugiego "potęgą" będzie stworzenie szczęśliwej rodziny, dla jeszcze innego najważniejsze są dobra materialne. Jednak ważne jest to, żeby realizacja wyznaczonych celów przynosiła nam radość. Warto również wspomnieć o tym, że "wiedza" to wartość, której nigdy nie stracimy.

          Ania: Mam taką nadzieję. Czy zauważyłaś, że czasami wiedza praktyczna mija się z teoretyczną?

          Kinga: Wiedzę powinniśmy zdobywać po to, żeby móc ją wykorzystywać w praktyce. Niestety, jak się okazuje nie każdy teoretycznie wykształcony człowiek potrafi zrobić z tego użytek i odwrotnie - wielu pozornie nie wyedukowanych ludzi doskonale radzi sobie w życiu dzięki wiedzy praktycznej, zdobytej przez różnego rodzaju doświadczenia.

          Ania: Twój ulubiony przedmiot w szkole?

          Kinga: Lubię wszystkie przedmioty, jednak szczególną sympatią darzę matematykę i fizykę, choć jeszcze w drugiej klasie szkoły podstawowej miałam problemy z liczbami. Tabliczka mnożenia była dla mnie "czarną magią". Jednak nie poddałam się i myślę, że dziś widać tego efekty.

          Ania: Tak, rzeczywiście je widać. A jakie masz zainteresowania poza szkolne?

          Kinga: Większość mojego wolnego czasu poświęcam na czytanie ciekawych książek. Uczę się również gry na gitarze.

          Ania: Ciekawe, ale mnie bardziej interesuje w jaki sposób się uczysz. Masz jakieś sprawdzone metody?

          Kinga: Przede wszystkim uważam na zajęciach, systematycznie odrabiam zadania domowe i powtarzam sobie materiał z ostatnich tematów przed każdą lekcją. A przed sprawdzianami i kartkówkami robię sobie notatki, bo to pomaga mi w utrwaleniu wiedzy.

          Ania: O, to jest interesujące. Zwłaszcza robienie tych notatek. Musiałabym kiedyś tego spróbować. A kiedy skończysz gimnazjum to...

          Kinga: ... na pewno będę tęsknić i będzie mi bardzo trudno, bo zacznę wszystko od nowa. W nowym miejscu, z nowymi ludźmi. Dokładnie jeszcze nie wiem gdzie, ale myślę, że wszystko będzie OK :) 

          Ania: Dziękuję za udzielenie szczerych odpowiedzi i życzę powodzenia w dalszej edukacji.

          Kinga: Ja też dziękuję.

          Świąteczne wspomnienie

           

           

          Wigilijne spotkanie Grupy Wsparcia

           

           

          Jak co roku 17 grudnia 2009 roku Grupa Wsparcia działająca przy  Zespole Szkół w Pszczewie, koordynowana przez panią Lilianę Dyszkant zorganizowała wigilię dla niepełnosprawnych. Byłych i obecnych   uczniów,  a także ich najbliższych. Uroczystą kolację uświetniły smakołyki i  bogaty program artystyczny - jasełka przygotowane przez dzieci pod opieką pani Jadwigi Burczak i kolędy w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół oraz podopiecznych ŚDS w Pszczewie.  Akompaniował pan Dominik Fryza wraz z zespołem. Miłą niespodziankę sprawili dzieciom Christien Dekkers i Wim Kouters z Holandii, fundując świąteczne upominki dla wszystkich uczestników spotkania.

                                                                                                                                Barbara Denicka

           

          Przyjemne z pożytecznym, czyli Świąteczny Kiermasz

           

          Dnia 16 grudnia o godzinie 17:00 w Zespole Szkół w Pszczewie rozpoczął się kiermasz świąteczny. Imprezie towarzyszyło wspólne śpiewanie kolęd. Po długich przygotowaniach okazuje się, że warto było poświęcić wolny czas na pomoc w szkolnej  świetlicy. Dopiero, gdy nasza gwiazdkowa twórczość została wyeksponowana, widać było różnorodność i niebanalność. W bogatej ofercie znalazły się m.in. choinki, odlewy gipsowe, choinki, świeczniki, stroiki i wiele innych atrakcyjnych ozdób, które nie sposób wymienić. Niesprawiedliwie byłoby nie wspomnieć o p. Uli Skarżyńskiej  i p. Agnieszce Konecznej, które sprawowały nadzór i służyły radą w gorącym okresie przedświątecznym. Osoby odpowiedzialne za atrakcyjność tego przedsięwzięcia za każdym razem zaskakują nas fenomenalnymi pomysłami. Całość wspaniale dopełnił zespół muzyczny nauczycieli szkoły, który akompaniował wykonawcom kolęd. Niewątpliwie radosny, pełen życzliwości nastrój udzielał się wszystkim przybyłym.  

             Mimo, że do świąt jeszcze tydzień już czujemy  ich klimat. Kończąc miłym akcentem - życzę wszystkim zdrowych, wesołych Świąt Bożego Narodzenia i przede wszystkim tego, abyśmy potrafili zarażać uśmiechem i życzliwością. 

          Patrycja ;]

           

          Sygnały ze stycznia  

           

          Obchody  Dnia  Babci  i  Dziadka  w  szkolnej  zerówce

            

          14  stycznia 2010 r. w  Zespole  Szkół  w  Pszczewie odbyła  się  uroczystość  z  okazji  Dnia  Babci  i  Dziadka, którą  przygotowały  dzieci  z  zerówki. Do szkolnej auli bardzo licznie przybyli seniorzy rodów by wspólnie uczcić ten dzień. Dzieci  zaprezentowały  program  artystyczny  składający się z  wierszy i piosenek .  Dziadkowie  i babcie słuchali i oglądali swoje wnuki z radością i wzruszeniem. Po programie artystycznym wszyscy mieli okazję  do odszukania  swoich  portretów  wykonanych  przez  wnuki.  Spotkaniu  towarzyszył słodki  poczęstunek  w  miłej  atmosferze. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu tej uroczystości.  

                                                                                       Izabela  Ciećwiera

           

           

          Zabawa karnawałowa

           

          Jak co roku w styczniu samorząd Szkoły Podstawowej w Pszczewie pod okiem opiekunów zorganizował zabawę karnawałową  połączoną ze słodkim poczęstunkiem.  Uczniowie klas I-III i IV-VI na kilka godzin zmienili swój wygląd przebierając się za różne osoby m. in. bohaterów filmów. Oczywiście najwięcej radości z zabawy i przebrania mieli uczniowie najmłodszych klas, którzy nieskrępowani wstydem przed kolegami bawili się do samego południa. Dobrze, że są takie chwile, kiedy wspólnie bawimy się i tańczymy, zapominając o mroźnej zimie za oknem. (szecho)

          Za oknem sypał śnieg, a mróz szczypał w nos

           

          Pierwszego srogiego ataku zimy nie przestraszyli się harcerze i zuchy z Zespołu Szkół w Pszczewie. Dnia 8 stycznia 2010 r. zorganizowali kulig, na który zaprosili zaprzyjaźnione drużyny z Międzyrzecza.W czasie  kuligu ogrzewaliśmy się przy leśnym ognisku, piekliśmy kiełbaski, były też zabawy na śniegu i wiele innych atrakcji...Jednym słowem duża porcja śmiechu i świetna zabawa gwarantowana. 
                      Dzięki śnieżnej eskapadzie uczestnicy  spoza  Pszczewa mogli się przekonać, jak malowniczy i pełen uroku jest Pszczewski Park Krajobrazowy.

           

          A.Napieraj,  B.Denicka

          Ferie 2010

                      Szkoda, że ferie mijają tak szybko. W tym roku były przecież wyjątkowo śnieżne i mroźne. Jednak uczniowie klas I-III na pewno pamiętać będą nie tylko sanki i śnieżki. Spotykali się także w pierwszym tygodniu na ciekawych zajęciach w szkole. We wtorek bardzo liczna grupa udała się do kina na film pt. „Magiczne drzewo” . Czas seansu minął tak szybko, jak wartka akcja wspaniałego polskiego filmu. Okazało, się że za sprawą niezwykłego krzesła możemy wraz z bohaterami przeżywać niezwykłe przygody. Mogą być spełniane nasze życzenia, ale przesłanie filmu było jedno - najważniejsza jest rodzina. Środa była dniem niespodzianki. W naszej szkole realizowany jest projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej Akademia Umiejętności – Lepiej Się Zużyć Niż Zardzewieć. Właśnie w ramach tego projektu dzieci klas I-III spotykają się na „wojciechowym szlaku” . Wędrowiec święty Wojciech pomaga im poznawać nie tylko historię swojego kraju ale i przeszłość, teraźniejszość małej ojczyzny. Właśnie na tym szlakupodczas ferii w Szkolnej Izbie Pamięci odbyło się niezwykłe spotkanie. Odwiedziła nas pani Wanda Stróżczyńska, która opowiedziała w niezwykłe interesujący sposób, jak wyglądało życie dzieci w czasach, kiedy prababcie były małe. Poprowadziła słuchaczy przez pory roku, barwnie opisując i ilustrując na tablicy nie tylko obowiązki ale i zabawy wiejskich dzieci. Wspaniale słuchało się tych opowieści siedząc w starych ławkach na których stały kałamarze, w otoczeniu zdjęć ilustrujących życie dawnych mieszkańców Pszczewa. Takie spotkanie na długo zapadnie w pamięci uczestników.

           

          H.C

          Matematyczne potyczki

          W czasie ferii nasza szkoła zaoferowała swoim uczniom wiele ciekawych zajęć. Jednym z nich był konkurs matematyczny ,,1z…’’ zorganizowany przez panią Lucynę Mizerę. Odbył się on 20.01.2010r. Wzięło w nim udział 7 uczniów klas piątych, którzy musieli wykazać się wiedzą z wielu zagadnień matematycznych. Najlepsze  miejsca zajęły dziewczynki z klasy VB:

          I miejsce-Roksana Waloszek

          II miejsce-Inga Romanów

          III miejsce-Kamila Szałtys

          Zwycięzcy konkursu w nagrodę otrzymali książki z do nauki matematyki, natomiast wszyscy uczestnicy -  dyplomy.                                                              Kamila.

           

          Międzyrzecki Turniej Drużyn Harcerskich

           

          8-9 lutego międzyrzecka DH Płomienie zorganizowała Turniej Drużyn Hufca Skwierzyna, inaugurujący obchody 100-lecia harcerstwa polskiego.  W piątek odbył się festiwal dawnej piosenki harcerskiej Siorba, a drugi dzień upłynął na rywalizacji w pływaniu, strzelaniu i grze w tenisa stołowego. Bezkonkurencyjne okazały się druhny i druhowie 19 DH Wataha z Pszczewa, wygrywając II Międzyrzecki Turniej Drużyn. Harcerze zgodnie twierdzą, że się świetnie bawili.

                                                                                                        Barbara Denicka

          Nocny maraton

                     

          Dnia 13. listopada klasa IIIb zorganizowała w szkolnej auli maraton filmowy. Trwał on całą noc, z piątku na sobotę.

          Zanim rozpoczął się maraton, złożyliśmy zamówienie w pobliskiej pizzerii, aby przekąsić coś na kolację. Potem wszyscy zasiedliśmy na swoich miejscach, pod śpiworami, (materace były już przyniesione do pomieszczenia wcześniej). Filmy wyświetlane były na tablicy multimedialnej, począwszy od filmów o tematyce wojennej, kończąc na filmach animowanych. Oczywiście nie wszyscy wpatrywali się cały czas w ekran. Wiele osób rozmawiało, zajadając ciasteczka, ale przy tym nikt nikomu nie przeszkadzał w oglądaniu.

          Już po drugim filmie część z nas smacznie spała. Im późniejsza była pora, tym tłum widzów bardziej się wykruszał. Za to, inni wtedy budzili się. Tylko najwytrwalsi wytrzymali  do godziny 6:00, po czym zdrzemnęli się przez jakieś 2 godziny.

          I tak właśnie spędziliśmy noc w naszej szkole. Pomysł Pani Haliny Banaszkiewicz, która wraz z Panią Agnieszką Koneczną pilnowały w tym czasie porządku, okazał się fenomenalny i nawet mamy w planach to powtórzyć.

                                                                                              

          Alicja Borowska

           

          AVATAR

           

          Ostatnim hitem kinowym jest bezdyskusyjnie „Avatar”. A przede wszystkim jego wersja 3D.

           Premiera film science fiction, w reżyserii Jamesa Camerona (którego znamy z „Titanica” czy „Terminatora”), którego premiera odbyła się 25 grudnia 2009 roku. Produkcja opowiada
          o losach cywilizacji Na’vi na planecie Pandora, którą zasiedlili ludzie by pozyskać cenny surowiec naturalny i skolonizować tubylców. W tym celu naukowcy opracowują technologię Avatarów – surogatów sterowanych naszym umysłem. Głównym bohaterem jest Jake Sully (Sam Worthington), który obejmuje stanowisko wśród naukowców po śmierci swojego bliźniaczego brata. Otrzymuje on swojego Avatara i dopiero zaczyna robić się ciekawie… ; )

          Trzeba przyznać, że trójwymiarowe efekty naprawdę robią wrażenie, aczkolwiek spodziewałam się czegoś lepszego. Nie żebym była wybredna, ale zabrakło elementów typu spadający helikopter prosto w kierunku widza. Akcja rozwija się dość dynamicznie, ale tło muzyczne jest rażąco mdłe, nie pasuje do wzniosłości niektórych scen. Rozczarowało  mnie to, iż fabuła od początku była dość przewidywalna. Jednak ciekawy wizerunek Avatarów, cudowny, enigmatyczny las, w którym rozgrywa się większość scen i świetne efekty specjalne nadrabiają inne braki.

          Naprawdę polecam, film warty obejrzenia. Nie jest to wyłącznie siedzenie w kinie, lecz wiąże się to bardziej z czymś typu „przeżycie” J

           

          Święto Patrona Gimnazjum

           

          Cztery lata temu w demokratycznych wyborach wybrano patrona naszego Gimnazjum w Pszczewie. W pierwszej turze głosowania żaden z kandydatów nie uzyskał wymaganej  większości głosów. Przeprowadzona została druga, rozstrzygająca tura głosowania. Tym razem wybieraliśmy spośród dwóch kandydatów. Tymi kandydatami byli: Maria Skłodowska-Curie i święty Wojciech. Po podliczeniu wszystkich oddanych głosów zdecydowanie zwyciężyła nasza dwukrotna noblistka Maria Skłodowska-Curie.

          I tak oto od czterech lat obchodzimy święto  Szkoły. W tym roku jego organizacją w dniu 14 grudnia 2009 zajęły się klasy: IIIa i IIIb pod opieką wychowawcy Marioli Kaźmierowskiej.

          Klasa IIIa z pomocą pana Roberta Judka przygotowała dodatek specjalny do naszej gazetki szkolnej zatytułowany „Patron Naszego Gimnazjum – Maria Skłodowska-Curie”. Pomocą wspierali nas inni nauczyciele, którzy przygotowali dekorację, a także czuwali nad wieloma organizacyjnymi sprawami związanymi z przebiegiem apelu.

          Po części oficjalnej i wyprowadzeniu sztandaru odbyła się część artystyczna. Wtedy uczniowie zamienili się w aktorów odgrywających rolę Marii, jej męża oraz rodzeństwa i córki noblistki. Uczniowie w ten sposób przypomnieli życie patronki, jej ciężką pracę oraz dokonania, których uwieńczeniem były nagrody Nobla.

          Po programie artystycznym Pani Dyrektor Halina Banaszkiewicz podziękowała młodzieży i nauczycielom przygotowującym spektakl. Za wspaniałą lekcję przypominającą, dlaczego osoba naszej patronki jest dla nas ważna i dlaczego powinniśmy choć w części przejąć od niej cechy osobowości i chcieć ją naśladować.

                     

          Mariola Kaźmierowska

           

           

           

           

           

          Dzień Patrona Szkoły Podstawowej

           

          W poniedziałek 22 lutego Szkoła Podstawowa w Pszczewie obchodziła swoje święto - Dzień Patrona.

          Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10:00 apelem w sali gimnastycznej. Honorowymi gośćmi był pan wice wójt Krystian Grabowski oraz pani Ewa Łazarska - Przewodnicząca Rady Rodziców. Apel składał się z trzech części.

           Na początku Pani Dyrektor Zespołu Szkół Halina Banaszkiewicz przedstawiła rys historyczny nadania szkole imienia Mikołaja Kopernika,  jak również notkę biograficzną o wielkim astronomie.  Po historii przyszedł czas na dzień dzisiejszy i wyróżnienie uczniów z poszczególnych klas, którzy zdobyli najwyższą średnią na pierwszy semestr. Nagrodzono, też uczniów biorących udział w konkursach przedmiotowych.

           Następnie  uczestnicy apelu obejrzeli  reportaż filmowy  obrazujący wiedzę uczniów i pracowników szkoły na temat Mikołaja Kopernika. Nakręcili go  przez przedstawiciele  klasy Vb, podopieczni nauczyciela informatyki  pana Roberta Judka. 

          W trzeciej części uczniowie klasy II B, IV B oraz VI B zaprezentowali swój program artystyczny. Mogliśmy zobaczyć  cztery scenki z życia Mikołaja Kopernika oraz wysłuchać wierszy recytowanych przez Dominikę  Molik IIB, Kasię Borek IIB, Patrycję Molik IVB, Natalię Maszewską IVB, Anię Jaszczak VIB oraz Aleksandrę Mik VI B.W postać rodziców Mikołaja Kopernika wcieliła się  Patrycja Molik IVB oraz Oliwia Humeniuk IVB, w postać księdza - Mateusz Ulatowski  IVB.  Młodym Mikołajem Kopernikiem była Karina Siemionkowska IVB, jego bratem Andrzejem Kamil Płotka IVB, a bakałarzem - Adrianna Krupa IVB. Rolę kupców odegrali: Gracjan Deus , Eryk Freier, Piotr Błaszczak i Paweł Adamczewski z klasy VIB. Mikołajem Kopernikiem Seniorem był Maciej Maryniak, natomiast  młodym uczniem Retykiem Bogusław Kozar z klasy VI b.  Pieśń  „ Bogurodzicę „ zaśpiewały: Patrycja Majewska, Anna Jaszczak, Aleksandra Mik, Karolina Cyranik oraz Kinga Romanowska z klasy VIB. W tańcu renesansowym zaprezentowały się nam: Monika Wójtowicz, Patrycja Majewska, Anna Jaszczak, Aleksandra Mik, Karolina Cyranik oraz Kinga Romanowska z klasy VIB.

          Po apelu uczniowie klas IV-VI udali się do swoich sal lekcyjnych, aby pod opieką swoich wychowawców wykonać gazetkę klasową o patronie szkoły.

          Klasy I-III pracowały nad utworzeniem księgi związanej z życiem Mikołaja Kopernika, astronomią oraz miastem Toruń.

          Za przygotowanie Święta Patrona Szkoły Podstawowej odpowiedzialne były następujące osoby:  Hanna Ciążyńska, Alina Tyśper, Lucyna Mizera oraz Anna Ross-Kubrycht, Urszula Skarżyńska i pan Dominik Fryza.

          Anna Ross-Kubrycht

          Wieści z biblioteki

           

          Konkurs Pięknego Czytania

           

                   12 grudnia 2009 wybrani uczniowie  z gimnazjum spotkali się w bibliotece, by zatrzymać się na chwilę i wsłuchać w poezje księdza Jana Twardowskiego. Spotkaniu towarzyszyła podniosła atmosfera, spotęgowana przez świece i dekorację biblioteki. Zadaniem uczestników było piękne, spokojne przeczytanie dwóch wierszy. Jury w składzie P. Dyrektor Halina Banaszkiewicz, P. Wicedyrektor Joanna Molik, P. Pedagog Liliana Dyszkat i Ks. Piotr Ruta oceniało sposób czytania,  jak również emocje jakie można było usłyszeć w czytanych wierszach. Ponieważ spotkanie miało formułę konkursu, jury musiało wybrać trzech najlepiej czytających. Po długiej i wnikliwej naradzie i jeszcze jednej dodatkowej rudzie przesłuchań wyróżniło: Kingę Nygę, Monikę Besser i Sabinę Napierałę.

                      Wszyscy uczestnicy spotkanie podkreślali, że te dwie godziny pozwoliły na chwilę oderwać się od codzienności i zastanowić nad tajemnicami życia ukazanymi w wierszach autora.

          R. Judek

           

                                                          Konkurs czytelniczy


                      Na przełomie stycznia i lutego uczniowie klas IV wzięli udział w konkursie bibliotecznym "Historia Akademii Pana Kleksa".
             Głównym zadaniem uczestników było odpowiadanie na pytania dotyczące treści lektury oraz zilustrowanie wydarzenia dotyczącego tej baśniowej powieści.
          Wynik testu pokazał, że treść książki nie jest uczniom obca.
          Natomiast z ilustrowaniem wydarzeń było różnie. Prace można obejrzeć w bibliotece.
             Swoją wiedzą i umiejętnościami plastycznymi  wyróżnili się:
          z kl.IVa: 1. Szymon Cyranik             z kl.IVb: 1. Natalia Maszewska
                           2. Adam Schubert                             2. Agata Kozar
                           3. Patrycja Zachwieja                       3. Michał Mrozek

             Zapraszam i zachęcam do czytania, nie tylko lektur, ale wszystkich ciekawych książek znajdujących się na półkach szkolnej biblioteki.
                                                                                                                                                     Jolanta Kozar

           

          To warto przeczytać - "Cień wiatru"


                   Jeśli lubicie tajemnice i zagadki, a przy tym niesamowitą aurę starych książek, z pewnością "Cień wiatru" Carlosa Ruiza Zafóna, którego historia odbywa się w tle przepięknej Barcelony przypadnie Wam do gustu.  
          Książka opowiada o losach Daniela Sempere. Jego ojciec przyprowadza go na  Cmentarza Zapomnianych Książek, miejsca, w którym znajdują się książki opuszczone i nienależące do nikogo. Daniel ma obowiązek wybrać dla siebie jeden z tomów, o który ma za zadanie dbać. Palce chłopca natrafiają na książkę o tytule "Cień wiatru", napisaną przez tajemniczego Juliana Caraxa. Chłopiec bez pamięci zakochuje się w książce. Dorastając, dowiaduje się coraz więcej zagadkowych rzeczy o Caraxie, przez co nieświadomie pakuje się w poważne kłopoty...
                  Książka Zafóna znajduje się w naszej szkolnej bibliotece i z pewnością jest godna polecenia. Niech nie odstraszy Was jej grubość - zapewniam, że mimo
          wszystko warto po nią sięgnąć i na kilka dni zatopić się w pasjonującej lekturze.
                                                                                                                       Polecam!
                                                                                                                         Gosia

           

          Okiem ucznia!!!!

          Czas szybko mija… ! Skończyły się ferie zimowe i ponowie zaczęła się nauka… Rozpoczął się II semestr, a w naszej szkole nie brak nowinek!!!!

          Oto ważniejsze z nich:

          ·        Niedawno w gimnazjum w Pszczewie odbył się Finał Rejonowego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego. Z naszej szkoły do rywalizacji przystąpiły Zuzia Tankielun i Ola Hak z klasy IIIa.

          ·        Na uwagę zasługuje również to, że Zuzia została finalistką wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka polskiego. Gratuluję i oby tak dalej…!!! :)

          ·        W zeszłym tygodniu odbył się na korytarzu krótki apel, na którym P. Dyrektor  Halina Banaszkiewicz wręczała dyplomy i puchary za udział m.in. w konkursach, zawodach. Można było usłyszeć wiele pochwał…!!! :) Gratulacje!!!!!!!

          ·        12 lutego w naszym gimnazjum miały miejsce WALENTYNKI!!!

          ·        Kartki walentynkowe zbierano wcześniej do wielkiego pudła, a w piątek roznoszono je po klasach i wręczano adresatom. Na twarzy każdego, kto ją otrzymał, pojawiał się uśmiech :)

          S.D.