• Lubuski Konkurs Recytatorski- przesłuchania powiatowe 18.03.2023

• Okazuje się, że reprezentacja naszej Gminy spisała się na medal w przesłuchaniach powiatowych Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Zdobyliśmy nominacje do finału wojewódzkiego w dwóch kategoriach wiekowych. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów artystycznych:

• Hani Adamczak z klasy 2b
            • Klaudii Przybysz z klasy 7a

A także Weronice Robak z kl. 8a, która została wyróżniona. Brawo dziewczyny!!!

• Lubuski Konkurs Recytatorski- etap gminny 17.03.2023

• Aż 41 uczniów wzięło udział w dzisiejszych przesłuchaniach gminnych Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się w naszej szkole. Najmłodsi uczestnicy zwyczajowo sięgali po uwielbianych przez siebie klasyków poezji dziecięcej, jak Julian Tuwim, Jan Brzechwa, Maria Konopnicka czy Ludwik Jerzy Kern. Wśród młodzieży brylował bardziej zróżnicowany repertuar. Mieliśmy więc okazję do spotkania z naszą noblistką Wisławą Szymborską w rozważaniach na temat sensu istnienia, wysłuchaliśmy przepięknych miłosnych strof Haliny Poświatowskiej, czy też fragmentów współczesnego dramatu w trzech aktach autorstwa Krzysztofa Kościelskiego. Słowem- uczta dla ducha i ucha!!!

Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji rada artystyczna wyłoniła LAUREATÓW gminnych przesłuchań Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego, którzy już jutro, tj. 18.03.2023 r., wezmą udział w szrankach recytatorskich etapu powiatowego. Zatem wszystkich miłośników poezji dziecięcej zapraszamy w imieniu Gminnego Ośrodka Kultury w Pszczewie do Kina Przystań na godzinę 10:00.

NOMINACJE DO ETAPU POWIATOWEGO:

• I kategoria - klasy I-III: Hanna Mejza- klasa 2a, Jadwiga Sobory- klasa 2b, Hanna Adamczak- klasa 2b;
            • II kategoria wiekowa - klasy IV-VI: Milena Cieślak- klasa 5a, Nadia Wilczyńska- klasa 4a, Paulina Kurkiewicz- klasa 4a;
            • III kategoria- klasy VII-VIII: Marcelina Gorajska - klasa 7a, Klaudia Przybysz- Klasa 7a, Weronika Robak- Klasa 8a;

Wyróżnienia: Jagoda Idziak- Ulatowska- klasa 1a, Bogusz Kliemann- klasa 3a, Hanna Dratwia - klasa 2b, Michalina Lisiecka- klasa 3c, Kornelia Kmieć- klasa 2a, Natalia Rose- klasa 5a

Serdecznie GRATULUJEMY!!!

-------------------------------------------------------

Podczas konkursu wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach realizacji programu Laboratoria Przyszłości.

• NAPOJE ENERGETYCZNE 03.03.2023

• W obecnych czasach napoje energetyczne są bardzo popularną używką wśród dorosłych, młodzieży oraz niestety dzieci. Dostęp do nich jest niezwykle łatwy, można je kupić niemalże w każdym sklepie czy na stacji benzynowej. Aktualnie do Sejmu trafił projekt ustawy dotyczący zakazu sprzedaży napojów energetycznych osobom niepełnoletnim.

W dniu dzisiejszym, tj. 03.03.2023 roku, uczniowie klas szóstych i klas ósmych, a wcześniej, tj. 23.11.2023 roku, uczniowie klas siódmych uczestniczyli w spotkaniu z panią Ewą Butkiewicz, która pracuje w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Międzyrzeczu. Zajmuje się promocją zdrowia i oświatą zdrowotną. Jego celem było uświadomienie uczniom, jakie konsekwencje niesie za sobą sięganie po niezdrowe napoje. Ponadto dowiedzieli się między innymi, czym są napoje energetyczne, jaki jest ich skład.

Mamy nadzieję, że młodzież naszej szkoły zapamiętała to, iż NAPOJE ENERGETYCZNE NIE SĄ ŻYWNOŚCIĄ WZBOGACANĄ, KTÓREJ GŁÓWNĄ FUNKCJĄ JEST UZUPEŁNIANIE NIEDOBORÓW WITAMIN I MINERAŁÓW. TO LABORATORIA CHEMICZNE ZAMKNIĘTE W METALOWEJ PUSZCE!

Ilona Biała-Bącler

---------------------------------------------------------

Działanie udokumentowano przy użyciu sprzetu zakupionego w ramach realizachji programu Laboratoria Przyszłości.

• Lubuski Konkurs Plastyczny 01.03.2023

• Wyniki Lubuskiego Konkursu Plastycznego PRO ARTE 2023

Miło nam poinformować, że do etapu Wojewódzkiego zakwalifikowali się:

• Anna Bejmowicz
            • Paulina Kurkiewicz
            • Stanisław Daros

To oni będą reprezentować nasz powiat - 28 marca w Centrum Kreatywnej Kultury w RCAK w Zielonej Górze.

Komisja postanowiła wyróżnić dodatkowo pracę: Julii Koniecznej, Przemysława Pitury i Janusza Popielarskiego.

Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym oraz dziękujemy pozostałym osobom biorącym udział w konkursie.

• Wyniki konkursu międzyklasowego z okazji Dnia Patrona 28.02.2023

• Poznaliśmy wyniki konkursu zorganizowanego z okazji uroczystych obchodów Dnia Patrona

Komisja w składzie: Ilona Biała- Bącler, Katarzyna Wilkos-Zarzycka, Ks.Michał Barański, Anna Gańska-Lorenc, Anna Ross-Kubrycht, Daria Gorzko po obejrzeniu wszystkich prac, wyłoniła zwycięzców konkursu na najpiękniejszy plakat oraz kartkę urodzinową dla Mikołaja Kopernika.

I miejsce - KLASA 4B

II miejsce -KLASA 5B