• Pierwszy dzień wiosny- podsumowanie wyników konkurencji międzyklasowych

• W ubiegłym tygodniu szkoła tętniła radością, kolorami i niesamowitą energią. Uroczyście powitaliśmy wiosnę, a przy okazji rozbudziliśmy promień rywalizacji w kilku konkurencjach międzyklasowych. Ocenie podlegały wiosenne gaiki, a także zmagania sportowe w 3 konkurencjach. Wyniki ogłoszono 28 marca 2022r podczas apelu. Zwycięzcy odebrali gratulacje od Pani Dyrektor Haliny Banaszkiewicz, opiekuna SU- Pani Justyny Leśnej, a także przedstawicielek SU Gabrysi Hordyniec i Oliwii Rydzanicz.

Poznajmy zwycięskie zespoły w kategorii klas 4-6.

Poznajmy zwycięskie zespoły w kategorii klas 7-8.

Serdecznie gratulujemy!!!

• Pomoc dla Ukrainy

• Zakończyliśmy zbiórkę humanitarną dla uchodźców z Ukrainy. Wszystkie dary posortowano, zabezpieczono i przygotowano do transportu. Zostaną one przekazane do lubuskiego magazynu centralnego dla darów od samorządów w Zielonej Górze. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy w odruchu serca włączyli się w tę szlachetną akcję.

• PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY 21 marca 2022

• Piękna pogoda i dobry humor oraz zaangażowanie uczniów i nauczycieli pozwoliły aktywnie i radośnie spędzić pierwszy dzień wiosny w naszej szkole. Zamiast zwykłych lekcji uczniowie bawili się i na wesoło spędzali czas ze swoimi wychowawcami. Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły ubrani w jasne, wesołe kolory. Pamiętaliśmy także o osobach z zespołem Downa- na znak solidarności, uczniowie i nauczyciele ubrali dwie różne skarpetki.

Każda klasa wykonała gaik wiosenny, a następnie swoje prace wyeksponowała na korytarzach szkolnych. Zrobiło się zielono, kolorowo i wiosennie.

Klasy IV- VI zmagały się w rozgrywkach piłki nożnej oraz w turnieju ringo. Potem był wiosenny spacer z wychowawcą po Pszczewie.

Największą atrakcją były zajęcia taneczne prowadzone przez uczennice z klasy 7b: Maję i Nikolę.

Furorę robiło też Koło fortuny, gdzie można było trafić na śmieszne zadania do wykonania.

Muzyczne odprężenie proponowały uczennice 5a: Ania, Lena, Zosia i Karolina, które opowiedziały o swojej przygodzie z muzyką i dały próbkę swoich możliwości w grze np. na ukulele.

Klasy VII- VIII wykonywały zadania z „Tajemniczej koperty” (np. wspólny taniec „belgijka” na boisku szkolnym, powiedzenie wierszyka przed p. Dyrektor, rozwiązywanie łamigłówek i rebusów, czytanie zaszyfrowanych alfabetem Morsa wiadomości, ćwiczenia na Orliku, szukanie ukrytych kopert, itd.) Dla wielbicieli sportu zorganizowany został turniej siatkówki w kategorii dziewcząt i chłopców.

W tym wspaniałym, słonecznym dniu nie zapomnieliśmy o kolegach i koleżankach z Ukrainy. Wspólne zdjęcie w barwach ukraińskiej flagi, jest wyrazem solidarności naszej społeczności szkolnej z Ukrainą.

Dzień minął błyskawicznie. Wiosna została godnie powitana!

Organizatorem imprezy był Samorząd Uczniowski. Czujnym okiem wszystko ogarniała p. Dyrektor. Jednak bez współpracy i zaangażowania wielu, wielu osób, sukces Dnia Wiosny nie byłby możliwy. Wszystkim- nauczycielom i uczniom- bardzo dziękujemy za wsparcie.

Opiekun SU Justyna Leśna

• Formy przestrzenne w trzech odsłonach 05.03.2022

• W miniony weekend ponownie zaprosiliśmy naszych uczniów na warsztaty plastyczne poświęcone formom przestrzennym.Tym razem dzieci miały okazję doskonalenia sprawności manualnej w trzech pracowniach. Podczas zabaw z masą solną zrealizowały temat "Drzewko i domek". Zajęcia poprowadziła Pani Ania Marciniak-Kochman, która w dziedzinie wyrobów rękodzielniczych z masy solnej legitymuje się wieloletnim doświadczeniem, osiągnięciami oraz niebywałym talentyem, którym najwyraźniej zaraziła naszych uczniów.

Kolejnym wyzwaniem dla młodych artystów było zadanie malarskie. Tym razem postawiliśmy na precyzję. Malutkie paluszki operowały drobnymi pędzelkami, malując akrylami po powierzchni róznokształtnych odlewów gipsowych. NIe zabrakło motywu przewodniego czyli domku i wszystkiegio co można w nim znaleźć w przededniu wielkanocnej zawieruchy. Zajęcia poprowadziła Pani Agnieszka Koneczna.

Ostatnie zadanie manipulacyjne, w którym wykorzystaliśmy zarówno technikę malarską jak i wycinankę przestrzenną  poprowadziła Pani Urszula Skarżyńska. Dzieci wykonały wiosenny pejzaż na planie koła, w którym główna rolę zagrała królowa pszczół stworzona z kolorowych pasków, folii holograficznej i drobiazgów kreatywnych.

Dzieci pracowały w trzech grupach, lecz każde miało okazję wzięcia udziału we wszystkich trzech działaniach. Kolejne warsztaty już za dwa tygodnie, tj. 19 marca 2022. Zapraszamy.

U.S.

• W zdrowym ciele zdrowy duch- warsztaty kulinarne w IIc.

• Jedzenie jest bardzo ważne dla naszego zdrowia! To, czym się teraz odżywiamy ma ogromny wpływ na  naszą przyszłość i zdrowie. Pożywienie dostarcza nam niezbędnych składników odżywczych. Jest paliwem dla naszego organizmu. Zawiera dużo cennych witamin. Uczniowie klasy 2c przygotowali piramidę zdrowia oraz plakaty o zdrowym odżywianiu. Odbyły się również warsztaty kulinarne, podczas których wykonali zdrowe sałatki owocowe.

Anna Badach