• Z wizytą w teatrze 13.06.2023

• 13.06.2023 r. obejrzeliśmy wyjątkowe widowisko słowno-muzyczne w reż. Izabeli Spławskiej zatytułowane „Diament życia”Spektakl, którego akcja toczy się w dawnym Londynie, opowiedział nam o tytułowym klejnocie. Historia ta wcale nie była oczywista, wciąż intrygowała widzów, bo zagadkę diamentu powiązano z różnymi tajemnicami.

Wśród licznej grupy artystów na deskach sceny Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury mieliśmy okazję zobaczyć uzdolnioną uczennicę Szkoły Podstawowej w Pszczewie. Weronika Robak w roli Celine zachwyciła nas śpiewem, tańcem i fenomenalną grą aktorską, pełną widowiskowych akcentów i urokliwych niuansów. Kreacja Weroniki niejednokrotnie zaskakiwała, wzruszała i z całą pewnością dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń.

Serdecznie gratulujemy występu naszej koleżance i całemu zespołowi. Dziękujemy za zaproszenie na przepiękny spektakl, który oczarował nas swoim rozmachem i poziomem artystycznym. I na sam koniec życzymy równie spektakularnych sukcesów podczas kolejnych premier!

• Teatralne spotkanie z poezją 28.02.2022

• Nie od dziś wiemy, że poezja ma ogromny wpływ na wszechstronny rozwój naszych dzieci. Pobudza wyobraźnię, wzmacnia uniwersalne wartości, rozbudza ciekawość świata. Dlatego z radością przyjęliśmy dziś w naszych progach aktorów teatru gorzowskiego, którzy w ramach realizacji projektu “Mała Reduta Osterwy” zaprezentowali inscenizację opartą na tekstach Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Usłyszeliśmy między innymi: Ptasie Radio, Kaczkę Dziwaczkę, Lokomotywę i Katar, który rozprzestrzenił się tak szybko, że “przed godziną jedenastą już kichało całe miasto”. Forma happeningu bardzo się dzieciom podobała, i gdy na scenie pojawili się pierwsi bohaterowie Rzepki, nasi uczniowie wykreowali sylwetki wszystkich brakujących postaci, zyskując okazję do popisów scenicznych. Dzisiejsze spotkanie nauczyło nas, że teatr można zrobić ze wszystkiego i wszędzie. Każdy najdrobniejszy rekwizyt, dotknięty mgiełką wyobraźni, może przeistoczyć się w kaczkę, wyspę, łódkę czy bezkresny ocean. Dziękujemy za wspaniałą lekcję pełną niezapomnianych wrażeń!

• Teatralne ingrediencje w międzynarodowym składzie 04.10.2022

• Wspaniała sceneria, serdeczni gospodarze, przemiła atmosfera i niezliczone momenty wzruszenia. To kilka słów w których można zamknąć dzisiejszy happening, który z okazji 20- lecia współpracy z partnerską Gminą Letschin, przygotowała dla nas niesamowita, międzynarodowa grupa młodzieży. Zgrabny obrazek o poszukiwaniu miłości, przyjaźni i braterstwa zainicjował wiele melancholijnych momentów, pobudził do zadumy, zachęcił do refleksji. Zobaczyliśmy metaforyczny obraz globalnych problemów z jakimi boryka się dzisiejsze społeczeństwo i szczęśliwe rozwiązanie zamknięte w drobnym geście ofiarowania przyjaźni. Feedback ze strony publiczności i cudowna interakcja to dowód na to, że nasze działania mają sens. Pełni podziwu dla wspaniałej grupy, czekamy na kolejne projekty….

Wystąpili: Zosia Marchewka, Ula Marchewka, Weronika Robak, Hubert Maciejczak, Jakub Skwarz, Zuzia Judek, Ania Napierała, Ola Wołyńska, Viktoria Szpaczyńska, Gosia Tupalska, Julia Ślusarczyk, Weronika Ratajczak, Kaja Wołyńska,

Muzyka: Beniamin Skarżyński, udźwiękowienie: Kuba Lota, scenariusz i reżyseria: Urszula Skarżyńska.