• PRZEDSZKOLAKI ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 25.11.2021
          • PRZEDSZKOLAKI ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 25.11.2021

          • W dniu 25.11.2021r w naszych oddziałach przedszkolnych było jak zwykle kolorowo, miło i przytulnie, tym bardziej, że przez cały dzień towarzyszył nam pluszowy miś. Zajęcia kreatywne z misiem w roli głównej urozmaiciły ciekawe łamigłówki, konkursy i tańce. Zwieńczeniem dnia pluszaka stał się słodki poczęstunek oraz drobne upominki. 

            Ewelina Semkło

            Karolina Pietkun

        • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA w klasie 2c 25.11.2022
          • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA w klasie 2c 25.11.2022

          • 25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Nie jest to przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki.

            Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, celebrujemy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny. Pamiętajmy, że ukochany miś nie jest zwyczajną zabawką wykonaną z miękkiego materiału. To zawsze wyjątkowy pluszak, który poprawia humor, jest wiernym przyjacielem, towarzyszem podróży. Pluszowy miś jest symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego wszyscy potrzebujemy. 

            Dzisiejsze lekcje z towarzyszem w plecaku wszystkim sprawiły niebywałą radość.

            Anna Badach.

        • Warsztaty plastyczne 20.11.2021
          • Warsztaty plastyczne 20.11.2021

          •  W ubiegłą sobotę zainaugurowaliśmy w naszej pracowni przedświąteczne plastyczne szaleństwo.

            Konwencja zajęć, którą tym razem zaproponowałyśmy dzieciom, spotkała się z ogromnym entuzjazmem. Podzieliłyśmy pracownię na 6 stref tematycznych, w obrębie których dzieci samodzielnie wykonywały prace kreatywne. Najwiekszy zachwyt budził bałwanek, będący w istocie woreczkiem manipulacyjnym stworzonym z białej skarpety, wypełnionej kaszą lub ryżem.

            Na zajęciach nie zabrakło tradycyjnych choinek. Kaskada drzewek umieszczonych na drewnianej podstawie stała się plaszną dekoracyjną. Dzieci ozdabiały choinki i podstawy rozmaitymi materiałami kreatywnymi.

            Bombki i świąteczne pocztówki to festiwal form, kolorów, świecidełek, ozdobnych tasiemek i koralików. I choć przygotowałyśmy dla dzieci propozycje, które mogły odwzorować w swoich pracach, żadne z nich nie dało się zamknąć w ramy gotowych rozwiązań.

            Eksperymentowaliśmy również z barwami tworząc graficzne postery świąteczne z pomocą szablonów przygotowanych na hologramie. Dzieci uzyskały niesamowite efekty, tworząc metodą stemplowania przy użyciu farb akrylowych. Z kolei farby temperowe pokryły połacie mikołajkowych mundrków.

            Na koniec zadanie manipulacyjne- gwiazda 3D, którą wykonaliśmy z kolorowego kartonu. Może z powodzeniem służyć jako efektowna ozdoba naszej choinki.

            Dzieci miały więc sposobność do poznania rozmaitych technik plastycznych. Nie ukrywamy, że świetnie sie przy tym bawiły. 

             

            Urszula Skarżyńska

            Agnieszka Koneczna

        • Nasze tancerki w konkursie YOU CAN DANCE listopad 2021
          • Nasze tancerki w konkursie YOU CAN DANCE listopad 2021

          • Poznajcie Maję Załucką, Anię Napierałę i Nikolę Wojtucką - młodziutkie, utalentowane artystki z naszej szkoły, które w tańcu odnalazły źródło spełniania marzeń, realizowania ambicji  i sposób na spędzanie czasu wolnego. Na co dzień nasze uczennice, po szkole pasjonatki tańca nowoczesnego, które zachwycają stylem i gracją, zarażają wrażliwością, naznaczają sposobem przekazywania emocji i co najważniejsze- inspirują.

            Pomysł pojawił się, gdy Telewizja Polska S.A. zorganizowała konkurs dla uczniów wszystkich szkół podstawowych w Polsce, nawiązujący bezpośrednio do programy You Can Dance Nowa Generacja. Dziewczyny odpowiedziały na hasło przewodnie konkursu:  “Wytańczcie wszystko, co Wam w duszy gra”. Spotkały się,  opracowały choreografię, wytańczyły i wzięły udział w konkursie. Po dopełnieniu formalności, mogliśmy już tylko czekać na wyniki i udało się. Praca konkursowa naszej trójki została wyróżniona spośród setek filmików nadesłanych z całej Polski. Autorską choreografię wyemitowano w programie TVP  “Pytanie na śniadanie”. BRAWO!!!

            Serdecznie gratulujemy naszym młodym artystkom i życzymy kolejnych sukcesów artystycznych!

            U.S.

        • Szkoła komunikacji ludzi i zwierząt - BIAŁY PIES 15.11.2021
          • Szkoła komunikacji ludzi i zwierząt - BIAŁY PIES 15.11.2021

          • W tym tygodniu klasy 1 – 3 biorą udział w spotkaniach z panią Anną Leśniak, która specjalizuje się w szkoleniu psów. Pani Ania od lat zajmuje się prawidłową komunikacją  i relacjami między człowiekiem a czworonożnym przyjacielem. 

            Dziś, 15 listopada 2021, odwiedziła klasy drugie. Poznaliśmy zasady prawidłowego zachowania się podczas kontaktu z psem oraz  sposoby właściwej tresury. Budowaliśmy prawidłowe relacje i emocje. Dyzio dzielnie współpracował i szybko wzbudził w nas pozytywne emocje.

            Anna Badach

        • Zagraliśmy i zaśpiewaliśmy dla upamiętnienia DNIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI 11.11.2021
          • Zagraliśmy i zaśpiewaliśmy dla upamiętnienia DNIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI 11.11.2021

          • Był taki czas, kiedy sąsiednie kraje podzieliły terytorium Polski jak tort i zabrały sobie po kawałku. Przez 123 lata nasza ojczyzna była własnością innych państw. Ale Polacy nigdy nie przestali wierzyć, że odzyskają prawo do bycia wolnym krajem. Wolnym, czyli niepodległym. Staramy się przypominać o tym dzieciom przy każdej sposobności, zachęcając je do poszanowania polskich tradycji narodowych. Tworzymy wspólnotę, dbając o to, by akcent  patriotyczny w tym szczególnym dniu, był obecny nie tylko w szkole, wśród naszych uczniów, ale również w każdym domu. 

            Dzięki wspaniałej inicjatywie Pana Dominika Fryzy, udało nam się zrealizować projekt muzyczny, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie z naszej szkoły. Zagraliśmy i zaśpiewaliśmy dla upamiętnienia DNIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI.

            U.S.

        • Święto Niepodległości 11 listopada 2021r.
          • Święto Niepodległości 11 listopada 2021r.

          • W tym roku szkolnym w ramach obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole podjęte zostały różnorodne działania upamiętniające to ważne wydarzenie.

            Uczniowie klas I-IV przygotowali szkolną wystawę przedmiotów, które kojarzą im się z Polską (np. kasztan, zdjęcie bociana, ciupaga, dzwonek, kapelusz góralski). Uczniowie klas IV-VIII wykonali identyfikatory wylosowanych postaci historycznych, z których stworzona została szkolna wystawa. Wśród wielkich bohaterów i przywódców znalazły się m.in. postacie: Józefa Hallera, Wojciecha Korfantego, Józefa Dowbora-Muśnickiego, Ignacego Jana-Paderewskiego. Siódmo- i ósmoklasiści   na przygotowanej ściance przywiesili opracowane przez siebie karty, będące dokończeniem zdania: Cieszę się z niepodległości, ponieważ… Na lekcjach muzyki uczniowie odśpiewali pieśni patriotyczne związane z tematyką niepodległości, m.in.: My, Pierwsza Brygada, Wojenko-wojenko, Przybyli ułani, O mój rozmarynie. Pod okiem nauczyciela muzyki –pana Dominika Fryzy powstała filmowa wersja „Szarej piechoty”, którą zobaczyć możemy na szkolnym Facebooku.

            W klasach pojawiły się gazetki upamiętniające wydarzenie odzyskania przez Polskę niepodległości. Na godzinach wychowawczych nauczyciele omawiali z uczniami znaczenie tego święta. W tych dniach cała społeczność szkolna była dumna z naszej niepodległej ojczyzny.

            Anna Markowska

            Połączyła nas wspólna idea, poczucie przynależności do polskiej rodziny, poczucie tożsamości narodowej i patriotyzm, o którym powinniśmy rozmawiać z dziećmi przy każdej okazji. Najwspanialszy jest fakt, że celebrując święta narodowe w naszej szkole, każdemu dziecku stwarzamy możliwość osobistego zaangażowania, podkreślając tym samym jego istotę i wagę w tworzeniu wspólnoty patriotycznej. Tym razem postawiliśmy na działania literackie, wizualne i oczywiście muzyczne.

            Na lekcjach plastyki oraz w świetlicy szkolnej powstawały kolorowe zwiarzątka udekorowane flagami Polski.

            Warsztaty plastyczne w starszej grupie pod hasłem "Mandala patriotyczna" zaowocowały przepięknymi mozaikami w barwach narodowych, które stały sie motywami przewodnimi szkolnych ekspozycji.

            Na tablicy skojarzeń, zakomponowanej w barwach narodowych pojawiło się mnóstwo wpisów autorstwa uczniów klas 6,7 i 8.

            W zespołach klasowych 5-8 stworzono identyfikatory postaci historycznych, przybliżających nam sylwetki i osiągnięcia zasłużonych Polaków.

            Szkolne korytarze udekorowano symbolami kojarzonymi z Polską. Każdy przedmiot zyskał tabliczkę znamionową o treści redagowanej przez uczniów. Najmłodsi wykonywali je własnoręcznie, ozdabiając barwami narodowymi.


            W klasach wykonano lapbooki, mapy polski oraz symbole narodowe.

            Cała szkoła tętniła barawmi czerwieni i bieli. Oddaliśmy hołd i należną pamięć tym, którzy walczyli o NIepodległą Polskę. Pamiętamy...

            U.S.

        • Sukces Dawida Nowakowskiego 10.11.2021
          • Sukces Dawida Nowakowskiego 10.11.2021

          • Szkoła to nie tylko budynek, uczniowie i nauczyciele, to nie tylko książki, zeszyty i czas, który poświęcamy, by zdobywać wiedzę, ale przede wszystkim miejsce kształtowania charakterów, źródło, które rozbudza aktywność intelektualną, fizyczną, społeczną. Tym bardziej jesteśmy dumni, że są wśród nas uczniowie, którzy odnoszą ogromne sukcesy. Jak powiedział Pele: „Sukces to nie przypadek. To ciężka praca, wytrwałość, nauka, analiza, poświęcenie, a przede wszystkim miłość do tego, co robisz”. 

            Dlatego serdecznie gratulujemy Dawidowi Nowakowskiemu Powołania do Reprezentacji U15 Polish Soccer Skills i życzymy jeszcze więcej pasji, zaangażowania, a finalnie realizacji najśmielszych celów sportowych. BRAWO!

            U.S.

        • Warsztaty plastyczne 06.11.2021r.
          • Warsztaty plastyczne 06.11.2021r.

          • Już za kilka dni obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. To niebywała okazja, by porozmawiać z dziećmi o historii narodu polskiego, przypomnieć znaczenie rodowitych symboli i poprzez ekspresję artystyczną zachęcić je do kultywowania tradycji patriotycznych, pokazując, że biel i czerwień wcale nie muszą być nudne. 

            Dlatego też na zajęciach starsza grupa stworzyła mandale patriotyczne, stosując kompozycję symetryczną na planie koła. Mozaika barw ojczystych, przeplatanych neutralną czernią, a także neonowymi akcentami w odcieniach miedzi i złota, dała wspaniały efekt finalny, który stał się motywem przewodnim na szkolnej wystawie pamiątek i symboli narodowych, zorganizowanej z okazji Dnia Niepodległości.

            Cieszy mnie fakt, że nasza pracownia staje się enklawą perełek artystycznych. To  miłe, gdy w przerwie uczniowie wyciągają szkicowniki, by doskonalić umiejętności rysunkowe. Inni przychodzą, by w przyjaznej atmosferze spędzić sobotnie przedpołudnie, lub też pracować nad projektami konkursowymi. Starsi pomagają młodszym, dzieląc się pomysłami, pasją. Inspirują...

            Maluszki tym razem eksperymentowały z farbami plakatowymi, doskonaląc umiejętność łączenia barw w zadaniu  malowanie na folii. Lecz znacznie więcej radości sprawiły im zabawy manipulacyjne z plasteliną, gdzie tworzyły plastoludki oraz płaskie kompozycje na temat dowolny.

            Urszula Skarżyńska

            Agnieszka Koneczna

        • Warsztaty profilaktyczne dla klas I-III "Cukierki".
          • Warsztaty profilaktyczne dla klas I-III "Cukierki".

          • W klasach I-III został zrealizowany program profilaktyczny „Cukierki”. Jest on oparty na bajce Agnieszki Grzelak o tym samym tytule.

            Postacią, która w bajce wyzwala dzieci z opresji jest Wróżka Ognia Kuchennego, „ognia, który karmi i ogrzewa, a jej czary są jednymi z najpotężniejszych na świecie”. Jest to piękna metafora ogromnej siły chroniącej, jaką są więzi rodzinne i tych, którzy dbają (albo powinni dbać) o ciepło i bezpieczeństwo dzieci. Istotną zaletą programu jest wczesne rozpoznawanie dzieci z grupy ryzyka, które izolują się i wykazują trudności w radzeniu sobie z emocjami. Zatem program ma charakter uprzedzający. Jego zadaniem jest zapobieganie sytuacjom dysfunkcyjnym w życiu dziecka zanim się pojawią.Założeniem programu jest uczenie dystansu do osób nieznajomych, które mogą zagrażać zdrowiu i bezpieczeństwu, a także uczenie empatii, nabywanie umiejętności społecznych i rozwijanie pozytywnej solidarności grupowej.

            Zajęcia warsztatowe (3 godziny lekcyjne w każdej klasie), podobnie jak w przypadku „Góry uczuć”, prowadziła pani Monika Piefka, socjolog z Gorzowa Wielkopolskiego.

               Cele programu:

            • przybliżenie dzieciom podstawowych informacji na temat środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych,
            • rozwijanie samodzielnego i twórczego myślenia,
            • kształtowanie umiejętności troski o własne bezpieczeństwo w relacjach z innymi,
            • nauka postaw asertywnych względem osób nieznajomych,
            • rozwijanie postawy szacunku i zaufania w stosunku do szkolnego personelu pedagogicznego, technicznego, jak i innych osób mogących udzielić wsparcia w problemach wydarzających się na terenie szkoły.

            Ilona Biała-Bącler, 

            Katarzyna Wilkos- Zarzycka

        • Galeria prac uczniów. Arcydzieła malarstwa- klasa 6a.
          • Galeria prac uczniów. Arcydzieła malarstwa- klasa 6a.

          • Nie od dzis wiadomo, że znajomość sztuki poszerza nasze horyzonty, rozwija nas, a także wzbogaca poziom wrażliwości. Na lekcjach plastyki czesto odwołujemy się do znanych dzieł, oglądamy je, omawiamy pod kątem konkretnych zagadnień, analizujemy, poszukujemy zakamuflowanych znaczeń i symboli. W kalsie 6 sięgnęliśmy po ryciny arcydzieł malarstwa, by w dowolnej technice podjąć próbę odwzorowania zamysłu autora. Czy nam sie to udało?

            Słoneczniki- markery transparentne.

            Pokój Van Gogha w Arles- markery transparentne, Gwieździsta noc- pastele olejowe.

            Irysy- farby plakatowe, Dziewczyna z perłą- kredki ołówkowe, Krzyk- pastele olejowe.

            Autoportret w koronie cierniowej- kredki ołówkowe, pisaki, Słoneczniki- markery transparentne.

            Dama z łasiczką- kredki ołówkowe, Mona lisa- pisaki.

            U.S.

        • MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW.
          • MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW.

          • W tym roku nasza szkoła pełniła funkcję organizatora Mistrzostw Powiatu w Siatkówce Dziewczat i Chłopców w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej. 

            Nasze dziewczęta po zaciętym meczu, w finale uległy koleżankom z SP 6  Międzyrzecz zajmując tym samym II miejsce. Drużyna wystąpiła w składzie: OLIVIA MOLIK, ALEKSANDRA KLAUS, GABRIELA HORDYNIEC, DOMINIKA TALAREK, ZUZANNA TALAREK,AGATA DOBKIEWICZ, AMELIA STĘPNIAK, MIA FRANK,  OLIWIA RYDZANICZ, NADIA OLEJNICZAK.

            Nasi chłopcy w finałowym starciu musieli uznać wyższość, jak zawsze super prezentujących się siatkarzy z SP 1 Międzyrzecz. Kończąc rywalizację na II miejscu. Drużyna wystąpiła w składzie: Daw. Nowakowski, Dom. Nowakowski, A. Witkowski, P. Nowacki, M. Kuleczka, M. Kufel, D. Domagała, W. Bobrowski, S. Gajas, J. Prentki, T. Jaruta M. Jaskuła.

            Wielkie brawa należą się naszym uczniom za pracę, którą włożyli, za zaangażowanie, poświęcenie, walkę, determinację, wiarę, a przede wszystkim za współpracę,  bo bez niej nie ma mowy o jakimkolwiek sukcesie w sporcie drużynowym. Takie wyniki dają powód do zadowolenia i dużą dawkę motywacji do dalszej pracy!

            Przed uhonorowaniem zwycięzców słowo podsumowania a także gratulacji przekazała Dyrektor szkoły Halina Banaszkiewicz oraz organizator zawodów Romuald Tankielun.

            Zwycięskie drużyny otrzymały puchary oraz pamiętkowe dyplomy.

            Wyróżniono również najlepszych graczy.

            Jeszcze raz wielkie gratulacje! Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w dalszych sportowych zmaganiach.

             

            Radosław Wosczyło

        • Galeria prac uczniów. Zachód słońca- klasa 4a.
          • Galeria prac uczniów. Zachód słońca- klasa 4a.

          • Eksperymentowanie z kolorami zawsze przynosi wiele radości i daje pole do swobody twórczej. Tym razem uczyliśmy się w jaki sposób łączyć barwy, tak by uzyskać efekt łagodnych przejść kolorystycznych korespondujących z  doznaniami wizualnymi, obserwowanymi podczas zachodu słońca. Na pierwszym planie widzimy zarysy drzew wykonanych metodą rozdmuchiwania plamy barwnej.

            U.S.

        • Sukces naszych uczniów w Mistrzostwach Powiatu Międzyrzeckiego w biegach przełajowych.
          • Sukces naszych uczniów w Mistrzostwach Powiatu Międzyrzeckiego w biegach przełajowych.

          • Sportowy rok 2021 rozpoczął się dla szkoły bardzo dobrze. Mamy za sobą dopiero pierwsze dni listopada, a już możemy poszycić się kolejnym sukcesem na liście osiągnięć naszych ucznów, którzy wrócali z zawodów powiatowych szczęśliwi, uśmiechnięci i z pucharem.

            6 października w Skwierzynie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Międzyrzeckiego w sztafetowych biegach przełajowych. Trzy drużyny z naszej szkoły wzięły udział w tej rywalizacji. W kategorii Igrzysk Dzieci uplasowaliśmy się na II miejscu. Drużyna wystąpiła w składzie: D. Jaskuła, B. Lipoiwcz, M. Lipowicz, F. Fiedler, T. Jaruta, R. Pohl, B. Woźniak, F. Jeśke, D. Urbanek, D. Domagała. W kategorii Igrzysk Młodzieży szkolnej drużyna dziewcząt zajęła II miejsce w składzie: J. Jaskuła, I. Szewczuk, M. Frank, P. Dudek, K. Fryza, K. Grocholska, G. Hordyniec, M. Załucka, N. Wojtucka, A. Rembacz, Z. Talarek. Chłopcy również wywalczyli „srebro”, występując w składzie: A. Cop, M. Jaskuła, M. Leśniowolski, P. Nowacki, Daw. Nowakowski, Dom. Nowakowski, A. Witkowski, S. Mizera. Wyniki naszych biegaczy mogą cieszyć! Jest to bardzo dobry prognostyk na przyszłość. Zdecydowana większość lekkoatletów będzie mogła reprezentować naszą szkołę również za rok.  

            Radosław Woszczyło

        • Warsztaty plastyczne- 6 listopada 2021r.
          • Warsztaty plastyczne- 6 listopada 2021r.

          • Serdecznie zapraszamy uczniów z klas 1-3 i 4-8 na warsztaty plastyczne w sobotę, 6 listopada 2021r. Zapisy przyjmujemy do piatku - 5 listipada. Formularz zgody jest dostępny do pobrania tuż pod plakatem. 

            Do zobaczenia  w sobotę - pracownia plastyczna w budynku A, godz. 9.00-12.30.

            Prowadzący: Agnieszka Koneczna, Urszula Skarżyńska

          • Nowy sprzęt sportowy na terenie szkoły.

          • Nasza szkoła szczególnie dba o wszechstronny rozwój fizyczny dzieci, dlatego staramy się selektywnie doposażać zarówno zaplecze sprzętu sportowego jak i urządzenia wspierające aktywność ruchową dzieci. W tym roku obok strefy gier terenowych, na szkolnym boisku stanęły kosze do gry w koszykówkę. Mimo że aura listopadowa zaczyna płatać nam figle, nadal sprawiają dzieciom ogromną radość.

            U.S.

        • Galeria prac uczniów. Drzewo- klasa 5a,b
          • Galeria prac uczniów. Drzewo- klasa 5a,b

          • Niełatwe to zadanie, by znaleźć kilkanaście odcieni koloru niebieskiego i poukładać je w taki sposób, by dwa podobne nie leżakowały obok siebie:) Ćwiczenie plastyczne "Gama barw ciepłych i zimnych" w wykonaniu uczniów klasy 5 a i b.

            U.S.

        • Uczniowie pamiętają.
          • Uczniowie pamiętają.

          • Uczniowie Szkoły Podstawowej w Pszczewie w ostatnią sobotę października odwiedzili pszczewski cmentarz, by uporządkować zaniedbane groby i zapalić na nich znicze. Znicze były zbierane w szkole  przez uczniów. Ta wspólna inicjatywa Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu ma na celu  kształtowanie postaw szacunku dla tych, którzy już zmarli, a kiedyś stanowili część pszczewskiej społeczności. Wielu spoczywających na cmentarzu nie ma już rodzin i znajomych, którzy by mogli zadbać o ich miejsca wiecznego spoczynku, więc  młodzież stara się o nich pamiętać. Prace porządkowe przebiegły sprawnie,  a potem zostały zapalone znicze.


            Małgorzata Schubert

        • Galeria prac uczniów. Piaskiem malowane - klasa 4a.
          • Galeria prac uczniów. Piaskiem malowane - klasa 4a.

          • W klasie 4 dzieci poznają elementy abecadła plastycznego i małymi kroczkami odkrywają świat sztuki. Poznają rozmaite techniki plastyczne, które nie zawsze wykorzystują  powszechnie stosowane narzędzia rysunkowe czy malarskie. Tym razem klasa 4 eksperymentowała z piaskiem. W ten sposób powstały przepiękne piaskowe kolaże o tematyce zwierząt prehistorycznych.

            U.S.