• POŻEGNANIE KLAS ÓSMYCH 23.06.2022

          • Klasy ósme wraz z Gronem Pedagogicznym ze Szkoły Podstawowej w Pszczewie.

            Radość na twarzach, poczucie zadowolenia i dumy… ale także łzy wzruszenia towarzyszyły nam podczas uroczystości podsumowujących miniony rok szkolny 2021/2022. Uczniowie klas ósmych wraz z Wychowawcami zorganizowali ostatnie wspólne spotkanie Absolwentów, Rodziców i Grona Pedagogicznego, by w podniosłej atmosferze galowej ceremonii złożyć podziękowania za lata edukacji w Szkole Podstawowej w Pszczewie, uhonorować najlepszych Kolegów i podsumowując pierwszy- ale jakże ważny okres edukacji, oficjalnie otworzyć kolejny etap drogi życiowej.

            Prowadzący: Oliwia Molik, Marcin Minge​​​​​​​

            Poczet sztandarowy: Kinga Konieczna, Ida Szewczuk, Arkadiusz Cop.

            Wystąpienie Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pszczewie- Haliny Banaszkiewicz.

            Uczniowie klas ósmych uhonorowani wpisem do Złotej Księgi w tym Absolwenci roku: Ida Szewczuk, Arkadiusz Cop, Dawid Nowakowski.

            Uczniowie wyróżniający się z klasy 8a- wychowawca Pani Agnieszka Skowron, 8b- wychowawca - Pani Agnieszka Koneczna , 8c- wychowawca - Pani Anna Gańska-Lorenc.

            Aktywiści Szkolnego Wolontariatu- opiekun - Pani Małgorzata Schubert, uczniowie, którzy osiągnęli znaczące sukcesy sportowe, trenerzy: Pan Romuald Tankielun, Pan Radosław Woszczyło.


            Wystąpienie Pani Dyrektor H. Banaszkiewicz oraz vice Dyrektor- Pani Joanny Molik-  podziękowania dla Rodziców i Przewodniczącej Rady Rodziców: Pani Kamili Nowakowskiej, wystąpienie przedstawicieli Rodziców, a także Pana Wójta Gminy Pszczew- Józefa Piotrowskiego.

            Uczniowie klas ósmych przekazują TABLO.

            "Dni, których nie znamy"- piosenka w wykonaniu Kingi Fryzy, Marcina Minge, Darii Jaskuły z towarzyszeniem Chóru- klasy 8a,b,c, "Świat to my" - piosenka w wykonaniu Ani Bejmowicz, Marcina Minge, Darii Jaskuły- przygotowanie Pan Dominik Fryza,

            “Część artystyczna: "Lata szkolne w XIV księgach wierszem zapisane”, “Lekcja na zdalnym”.

            Kinga Fryza- koncert na skrzypcach, akompaniament: Pan Dominik Fryza.

            Klasy ósme, zaproszeni goście, grono pedagogiczne.

            Scenariusz i realizacja: Agnieszka Skowron, Anna Gańska Lorenc, Agnieszka Koneczna, Oprawa plastyczna: Urszula Skarżyńska, Agnieszka Koneczna, muzyka: Domini Fryza.

            U.S.

          • Debata szkolna: Jak oceniam zdalne nauczanie? 21.06.2022

          • 21 czerwca 2022 roku, po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa, odbyła się 12 debata szkolna.

            Pierwsza wpisała się do kalendarza imprez w roku szkolnym 2010/2011. Jej temat brzmiał: „Jaka jest moja szkoła?”. I tak począwszy od roku 2011 w kolejnych latach odbywały się debaty, aż do roku szkolnego 2018/2019 włącznie (debata nr 11). Rok szkolny 2019/2020 i 2020/2021 to lata bez debat, bowiem pandemia koronawirusa uniemożliwiła organizowanie tego rodzaju spotkań. Nauka odbywała się w trybie zdalnym, a nawet jeśli na krótki czas wracaliśmy do nauki w trybie stacjonarnym, to trzeba było przestrzegać zasad reżimu sanitarnego, między innymi unikać spotkań w większych grupach. W związku z tym, że od marca pracujemy nieprzerwanie już w trybie stacjonarnym, zaplanowałyśmy wspólnie z p. Katarzyną Wilkos- Zarzycką (psychologiem szkolnym) kolejną, dwunastą debatę. Temat nawiązywał do tego, o czym napisałam wcześniej, a mianowicie nauczania zdalnego. Uczniowie klas IV- VIII odpowiadali na pytanie: „Jak oceniam zdalne nauczanie?” Pomocą w udzieleniu odpowiedzi była ankieta, którą uczniowie wcześniej wypełniali w klasach pod kierunkiem wychowawców. Na wyniki ankiety czekałyśmy nie tylko my, pedagog i psycholog szkolny, jako prowadzące spotkanie, ale przede wszystkim zaproszeni goście: pani dyrektor Halina Banaszkiewicz, pani wicedyrektor Joanna Molik i przewodnicząca Rady Rodziców- pani Kamila Nowakowska.

            Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia wyników ankiety przez reprezentantów klas (po dwóch uczniów z każdej klasy).

            Uczniowie niemal po równo podzielili się na tych, którzy są zadowoleni z nauki zdalnej i tych, którym trudno jest odpowiedzieć na to pytanie.

            Zdalne lekcje zostały ocenione na czwórkę i piątkę (w skali 1-6). Uczniowie klas IV- VI do wspomnianych ocen „dorzucili” jeszcze trójkę.

            Umiejętność posługiwania się komputerem przez uczniów szkoły podstawowej została oceniona bardzo dobrze, bowiem większość z nich nie potrzebowała pomocy przy korzystaniu z narzędzi do zdalnego nauczania. Nieliczna jednak grupa uczniów z klas IV-VI takiej pomocy wymagała.

            Respondenci uznali, że najlepszym miejscem, które sprzyja zdobywaniu wiedzy i umiejętności, jest zdecydowanie szkoła.

            Uczniowie w czasie zdalnego nauczania byli najbardziej zadowoleni ze swobodnego dostępu do komputera, z warunków do nauki, jakie mieli w domu, odpowiedniego miejsca do nauki- biurka, a także nie bez znaczenia był dla nich dostęp do różnych materiałów. Z kolei czynnikami, które wpływały negatywnie na ich poziom zadowolenia ze zdalnego nauczania, to stabilność Internetu oraz brak możliwości wspólnej nauki z koleżankami i kolegami.

            Ankietowani doszukali się pozytywów wynikających z takiej formy nauczania, a mianowicie mieli więcej czasu wolnego (co ma być może związek z lepszą, przemyślaną organizacją dnia) i dłuższy czas na odpoczynek. Budowali też pozytywne relacje z rodziną oraz uzyskiwali lepsze oceny, co w konsekwencji rzutowało na ich samopoczucie. Byli po prostu w dobrym nastroju. Zauważyli natomiast negatywny wpływ zdalnego nauczania na ich kontakty z koleżankami i kolegami z klasy.

            Na pytanie: Co pozytywnego, Twoim zdaniem, można przenieść z doświadczeń po nauczaniu zdalnym do nauczania stacjonarnego w szkole? uczniowie najczęściej odpowiadali, że organizację dnia, ilość czasu wolnego, ilość snu, umiejętność samodzielnego uczenia się, umiejętność posługiwania się komputerem, wiedzę informatyczną, lepsze oceny, mniej zadań domowych, mniejsze obciążenie plecaka (mniej książek), możliwość swobodnego sporządzania notatek, więcej referatów i prezentacji.

            Niech podsumowaniem I części debaty będzie zdanie jednego z uczniów: „W szkole jest najlepiej, bo mamy bezpośredni kontakt z nauczycielami i nie psujemy sobie wzroku przy komputerze”.

            II część debaty to pytania do pani Dyrektor, które dotyczyły funkcjonowania szkoły i kwestii związanych z nauczaniem. Ta część spotkania była niewątpliwie dla dzieci ciekawa i pouczająca. Pani Dyrektor bowiem w sposób wyczerpujący odpowiedziała na wszystkie pytania nurtujące uczniów.

            Rzetelne i przemyślane podejście do udziału w debacie umożliwiło sprawne jej przeprowadzenie, a przede wszystkim sprzyjało merytorycznej ocenie zdalnego nauczania.


                Ilona Biała-Bącler

          • Finał wojewódzki w lekkoatletyce dzieci starszych 8 VI 2022

          • 8 czerwca w Międzyrzeczu, na nowych stadionie lekkoatletycznym odbył się finał wojewódzki w lekkoatletyce. Naszą szkołę w kategorii dzieci starszych reprezentowali: Urszula Marchewka i Kaja Wołyńska w biegu na 60m oraz skoku w dal, Bartosz Lipowicz w tych samych dyscyplinach, Mateusz Lipowicz w biegu na 300m i rzucie piłeczką palantową, a  Remigiusz Pohl w biegu na 300m. Zawody te były dla nas podsumowaniem sezonu lekkoatletycznego. W pierwszej dziesiątce uplasowali się: K. Wołyńska zajmując V miejsce w skoku w dal z bardzo dobrym wynikiem: 4,34m przegrywając walkę o brąz o 3 cm!!! W biegu na 60m zajęła 10 miejsce wynikiem 9:27sek. Natomiast Mateusz Lipowicz zajął 8 miejsce w biegu na 300m czasem 47:10. Do brązu zabrakło około dwie i pół sekundy. Jego brat Bartosz zajął 9 miejsce w skoku w dal wynikiem 4,59 m. Cieszymy się, że po okresie pandemii wchodzimy na właściwe tory. Przed nami dużo pracy ale cele na najbliższe 2 lata mamy postawione. Z powiatu przywieźliśmy worek medali, natomiast w finale dominowały kluby sportowe, które w czasie nauki zdalnej mogły funkcjonować i trenować dzieciaki. Szkoły zostały pozbawione tej możliwości. Miłym akcentem na koniec zawodów było spotkanie z 81 letnim mężczyzną. Był to Marian Filipiuk czterokrotny rekordzista Polski w sztafecie 4 x 400 m. Był on dwukrotnym wicemistrzem Polski w biegu na 400 m (w 1964 i 1965), a także olimpijczykiem z Tokio z 1964 roku, gdzie w sztafecie 4x400 m zajął w finale 6 miejsce. Dobra forma pana Mariana potwierdza zasadę, że sport to zdrowie!

            Romuald Tankielun

          • Asy z 7 klasy kontra ZEMSTA - projekt edukacyjny klas 7

          • Relacja filmowa z podsumowania projektu edukacyjnego klas siódmych. Zapraszamy do oglądania.​​​​​

            ​​

            W ostatnich tygodniach pracy  realizowaliśmy w klasach 7 wielowątkowy projekt edukacyjny z dziedziny sztuki, teatru, plastyki, języka polskiego oraz Informatyki. Korelacja działań międzyprzedmiotowych dała nam możliwość synchronizacji tematycznej, dzięki czemu powstało wiele prac opatrzonych wspólnym tytułem “Asy z 7 klasy kontra Zemsta”. Koncepcja projektu zakłada realizację niezmiernie szczytnego i jakże ważnego celu edukacyjnego. Naszym pragnieniem było zachęcenie młodszych kolegów ze szkoły do rozwijania czytelnictwa. Temat przewodni projektu- komedia Aleksandra Fredry, stworzył nam wszechstronne możliwości realizacyjne, dzięki którym powstała: etiuda multimedialna, portrety bohaterów lektury w technice akryl na płótnie, projekty okładek do książek w formie rysunkowej a także graficzne oraz karykatury postaci. Na języku polskim wybrani uczniowie napisali recenzję filmu “Zemsta” w reżyserii Andrzeja Wajdy, inni skomentowali dzieło Fredry. Powstały również charakterystyki postaci. Przedsięwzięcie było niezwykle trudne, lecz owocne i zakończyło się wielkim sukcesem, czego spektakularną legitymacją stały się niegasnące uśmiechy i ciekawość, która promiennie rozświetlała buźki naszych najmłodszych latorośli.

            Słów więcej o Etiudzie multimedialnej.

            Wszystko kręci się wokół czytania. Gdyby Zemsta nie była obowiązkową lekturą szkolną w klasie 7, nasza etiuda z pewnością nigdy by nie powstała. “Skomplikowany język…,nic nie rozumiem…, zbyt trudna…”- dowiedziałam się, gdy spytałam młodzież, czy książka im się podobała. Podjęli jednak wyzwanie i sprawili, że każde dziecko w szkole pokochało Zemstę. Prace nad realizacją etiudy trwały kilka tygodni. Faza konceptualna, scenariusz, nauka tekstów, nagrywanie partii lektorskich i dialogów głównych bohaterów, w końcu projektowanie i szycie kostiumów, budowa scenografii, próby sytuacyjne i sesja fotograficzna- to pigułkowy skrót działań, jakie towarzyszyły realizacji tego zadania. Finalnie powstała piękna opowieść obrazkowa z elementami animacji, przystępna dla każdego. Serdecznie dziękuję i gratuluję udanej realizacji wspaniałej klasie 7a . A wszystkich Państwa zapraszam do oglądania.

            Obsada i realizacja:

            Zuzanna Judek- narrator

            Zofia Marchewka- Klara, Kuba Lota- Wacław, 

            Wiktor Bobrowski- Cześnik, Jakub Skwarz- Rejent, 

            Julia Ślusarczyk- Podstolina, Kaja Wołyńska- Papkin, 

            Wiktoria Szpaczyńska, Weronika Robak- służba na dworze Cześnika, 

            Szymon Mizera, Oliwier Waloszek, Maciej Lemański- chłopi/ robotnicy

            Małgorzata Tupalska, Aleksandra Wołyńska- straż przyboczna Cześnika

            Realizacja: Ula Skarżyńska

            Wsparcie merytoryczne, korekta- Kasia Wałęsa-Cieślak

            Opracowanie AUDIO/VIdeo- Gminny Ośrodek Kultury- Dominik Fryza

            Wsparcie techniczne- Robert Judek
            ​​​​​​

             

            ​​​​​​​

             

            ​​​​​​​

            Asy z 7 klasy kontra ZEMSTA. Słów więcej o Happeningu.

            Prezentacja projektu edukacyjnego “Asy z 7 klasy kontra Zemsta” zakończyła się wielkim sukcesem. Bohaterowie multimedialnej etiudy, której premiera zwieńczyła dzieło wielotygodniowej pracy uczniów klas siódmych, zaprosili najmłodsze pisklęta z naszej szkoły, by opowiedzieć o wszechstronnych zaletach zamiłowania do czytania, zwłaszcza  lektur szkolnych Dzieci, zauroczone magią widowiskowej opowieści obrazkowej, adresownej właśnie do nich, chętnie podjęły dialog. I choć zdawać by się mogło, że Zemsta jest lekturą dla starszego odbiorcy, nasze pociechy bez trudu zapamiętały główne wątki, rozpoznawały bohaterów konkludując spostrzeżenia wynikające z komizmu sytuacyjnego.  Zaciekawione i podekscytowane bezpośrednim spotkaniem z odtwórcami głównych ról, wróciły do klas szczęśliwe w przekonaniu, że stały się częścią naszej szalonej opowieści. Mamy nadzieję, że ta ważna część projektu- zachęcanie do czytelnictwa od wczesnego poziomu edukacji, zbierze potężne żniwo w przyszłości. Dzieciaczki otrzymały od nas pamiątkowe ulotki i przy okazji obejrzały wystawę prac malarskich.

            Asy z 7 klasy kontra ZEMSTA. Słów więcej o Portretach bohaterów “Zemsty”

            Jednym z najbardziej pracochłonnych elementów były prace malarskie, wykonywane w technice akryl na płótnie. Wzorując się na wizerunkach bohaterów ekranizacji książki w reżyserii Andrzeja Wajdy, uczniowie stworzyli portrety głównych postaci lektury. Powstało 9 prac, które zachwycają poziomem artystycznym, a także dbałością o szczegóły, wiernie oddając charakter każdej persony. Malowidła wyeksponowano na szkolnym korytarzu, wzbogacając wystawę o elementy opisowe, zachęcające do czytania. Dla porównania swoje miejsce w galerii znalazły również fotografie aktorów występujących w etiudzie multimedialnej, a także adaptacji filmowej. Zapraszamy do oglądania przepięknej galerii.

            W działaniu wzięli udział: Weronika Nowak- kl7a, Sabina Sztuba- Frąckowiak- kl.7a, Dariya Obydenova- kl.7a, Oliwia Niezbecka- kl.7a,Martyna Guryl- kl.7a, Mikołaj Dratwia- kl.7b, Julia Jarmużewska- kl.7c, Klaudia Proniuk- kl.7c, Adam Tankielun- kl.7c

            Ekspozycja prac uczniów:

            Asy z 7 klasy kontra ZEMSTA. Słów więcej o Pracach rysunkowych i graficznych.
            ​​​​​​​

            Projekt edukacyjny Asy z 7 klasy kontra ZEMSTA był wielowątkowy i zawierał liczne składniki działań plastycznych. Każdy uczeń mógł wybrać dla siebie dziedzinę, w której czuł się swobodnie.  Powstało więc kilka prac rysunkowych. Jedni uczniowie podjęli próbę uchwycenia typowych ludzkich przywar w karykaturach, inni wykonali projekty okładek lektury.  Wykorzystując sprzyjającą sytuację, związaną z korelacją treści międzyprzedmiotowych, zaproponowałam dzieciom, by posłużyli się  narzędziem do tworzenia grafiki podczas pracy nad okładką. Kilka lekcji instruktażowych z Panem Robertem Judkiem, dało im wystarczający fundament do wykreowania zgrabnych propozycji wizualnych. Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć.

            Autorzy prac: Dariusz Domagała kl.7a, Szymon Zachwieja kl. 7a, Piotr Opala kl.7c, Karolina Farat, kl.7c, Wiktoria Małolepsza kl.7c, Maksymilian Adamczak kl.7c, Natalia Najderek kl.7c, Szymon Gajas kl.7c, Wiktoria Furchert kl 7c, Maria Jurgowiak kl.7c, Kaja Kłos kl. 7c.

            Asy z 7 klasy kontra ZEMSTA. Słów więcej o Pracach redakcyjnych

            Niebywale ważną częścią realizacji projektu Asy z 7 klasy kontra Zemsta, były prace redakcyjne, realizowane na lekcjach języka polskiego Z Panią Katarzyną Wałęsą-Cieślak oraz Anną Markowską.  Po przeczytaniu lektury a także prelekcji adaptacji filmowej w reżyserii Andrzeja Wajdy, uczniowie klasy 7a i b napisali recenzję wybranej formy- książki lub filmu, natomiast w 7c powstały charakterystyki bohaterów Zemsty. Najlepsze prace, opatrzone tagiem “przeczytaj”,  zostały opublikowane i  wyeksponowane w galerii prezentacji projektu. W myśl konkluzji, która pojawia się w każdej inicjatywie twórczej projektu “Wszystko kręci się wokół czytania. W klasie 7c powstał także folder informacyjny autorstwa Magdaleny Jezierskiej.

            Zapraszamy do zapoznania się z wybranymi pracami naszych uczniów.

            Prace pisemne wybrane do ekspozycji: Zofia Marchewka kl.-7a, Zuzanna Judek- kl.7a, Karolina Farat- kl.7c, Nikola Wojtucka- kl.7b, Maja Załucka- kl.7b, Kaja Wołyńska kl.7a, Magdalena Jezierska- kl.7b, Patrycja Jaskuła- kl.7b, Natalia Najderek- kl.7c.
            ​​​​​​​

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom projektu. 

            Urszula Skarżyńska

          • Szkolne konkursy polonistyczne i matematyczne w I-III maj/czerwiec 2022

          •  

            Na przełomie maja i czerwca w przedziale klas I, II, III   odbywały się konkursy : czytania ze zrozumieniem  oraz  matematyczne : rozwiązywanie zadań z treścią.  Do konkursów uczniowie przygotowywali się przez cały rok szkolny poprzez różnorodne formy, metody doskonalące czytanie ze zrozumieniem jak również logiczne myślenie podczas rozwiązywania zadań z treścią. Cieszymy się ogromnie, że tak wielu uczniów wzięło udział w

            obu konkursach. Poziom prac konkursowych w wielu przypadkach był bardzo wysoki i pomimo dogrywek trudno było wyłonić zwycięzców, dlatego przyznawano także miejsca równorzędne. 

            W konkursach czytania ze zrozumieniem zwycięzcami zostali :

            w klasach I :

            1 miejsce : Hanna Adamczak , 2 miejsce : Karol Kraska , 3 miejsce : Hanna Mejza;

             w klasach  II:

            1 miejsce: Marta Czarniak, 2 miejsce : Martyna Semko, 3 miejsce : Maria Niemirowska;

            w klasach III :

            1 miejsce : Nadia Wilczyńska, 2 miejsce: Jakub Batura, Zuzanna Farat, 3 miejsce : 

            Agata Pilichowska, Zuzanna Tomkowiak.

             

            W konkursach rozwiązywania zadań z treścią laureatami zostali :

            w klasach I :

            1 miejsce : Anastazja Glapiak, Magdalena Knappe, 2 miejsce: Oskar Bogusz, Hanna Adamczak, 3 miejsce : Artur Grzybowski ;

            w klasach II :

            1 miejsce : Bogusz Kliemman, 2 miejsce: Jan Maszewski, 3 miejsce: Dominik Mrówka;

            w klasach III: 

            1 miejsce : Małgorzata Bajorek, Nadia Wilczyńska, Piotr Marchewka, 

            2 miejsce : Maciej Orkisz , 3 miejsce : Krzysztof Dudek.

            Oto nasi zwycięzcy:

            Gratulujemy serdecznie laureatom i zachęcamy do udziału w konkursach w przyszłym roku szkolnym.

            Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki. 

            Iza Ciećwiera

          • Udział w akcji charytatywnej Marzycielska Poczta 2022

          •  W miesiącu maju 2022 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej, która polega na pisaniu i wysyłaniu kartek pocztowych oraz listów do chorych dzieci. Celem akcji jest udzielenie wsparcia psychicznego najmłodszym i ich rodzinom. Uczniowie korzystając z social mediów wyszukiwali na instagramie oraz facebooku  adresy  oraz profile dzieci, do których powędrowała korespondencja. Mamy nadzieję, że wysłane przez naszych uczniów listy i kartki pocztowe sprawiły przewlekle chorym dzieciom ogromną radość.

            Anna Markowska 

          • Szkolna Liga Ortograficzna 31.05.2022

          • Dnia 31.05.22 r. na szóstej i siódmej godzinie lekcyjnej odbył się drugi etap Szkolnej Ligi Ortograficznej. Konkurs został przeprowadzony i oceniony w dwóch kategoriach wiekowych: kl. IV-VI oraz klas: VII-VIII. W kategorii wiekowej klas IV-VI wzięło udział 10 uczniów, natomiast w kategorii wiekowej kl. VII-VIII  do ortograficznych zmagań przystąpiło 12 uczniów. 

            Wyniki konkursu:

            Kategoria wiekowa kl. IV-VI: Aleksander Ordon (kl. 6a) – I miejsce (mistrz ortografii), Anna Napierała (kl. 5a) –II miejsce, Klaudia Przybysz (kl. 6a) –III miejsce.

            Kategoria wiekowa kl. VII-VIII: Zuzanna Judek (kl. 7a) –I  miejsce (mistrz ortografii), Nikola Lędzińska (kl. 8c) –II miejsce, Ida Szewczuk (kl. 8b) – III miejsce.

            Serdecznie gratulujemy!

            Anna Markowska

          • Podróż do krainy fantazji- wspomnienie z Energylandii 27.05.2022

          • Wycieczka szkolna w dniach 24- 27 maja 2022r.

            Wycieczki szkolne organizowane Przez Panią Małgosię Pańczuk co roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem naszych uczniów. Azymut niezmiennie podąża szlakiem ciekawych miejsc, uwzględnia aspekt edukacyjny i oczywiście wspaniałą zabawę. Tak było również tym razem. Pomknęliśmy do krainy, w której realizują się wszystkie dziecięce  marzenia  i fantazje- enklawy rozrywki, adrenaliny i potężnej dawki radości. Wszystko to dostępne na obszarze imponującej Energylandii- największego Parku Rozrywki w Polsce, oferującego setki atrakcji, rozmieszczonych na obszarze 43 hektarów.

            Niezależnie od wieku i preferencji, każdy znalazł tam dla siebie miejsce. Strefa dziecięcych pragnień- Bajkolandia poruszyła wszystkie serduszka, wprowadziła w świat imaginacji, w którym dziecięcy bohater miał szansę stać się żywym ogniwem swojej ulubionej kreskówki. W Smoczym Grodzie poznaliśmy cechy architektury średniowiecznego gotyku, zwiedziliśmy ruiny kunsztownych zamków, a dzięki oryginalnej stylizacji, perfekcyjnej pod względem najdrobniejszych szczegółów,  mieliśmy szansę przenieść się wprost na plan filmowy  “Władców Pierścieni” lub “Wiedźmina”. Miłośnicy wrażeń ekstremalnych odnaleźli się w strefie rollercoasterów, dla których jedynym wspólnym mianownikiem była zawrotna prędkość. Natomiast zwolennicy bardziej stonowanych atrakcji, wybierali Strefę Familijną. Gdy słońce wyłoniło się zza chmurki, nie można było ominąć Parku Wodnego (Water Park), który naśladuje tropikalną wyspę, z mnóstwem atrakcji, zakątków i wodnych zabaw.

            NIe sposób wymienić wszystkich atrakcji, bo zdaje się być ich naprawdę nieskończenie wiele. Jednak warto podkreślić, że Energyladia to nie tylko “wesołe miasteczko”, ale  również przystań dla ciekawskich, żądnych wiedzy odkrywców,  którzy mieli szansę wzięcia udziału w  pokazach z dziedziny fizyki, chemii, astronomii. Wyspa miłośników sztuki wizualnej, dla których już sama fizyczna obecność na terenie parku, stała się nie lada doznaniem estetycznym, a miała szansę wzrastać jeszcze bardziej podczas pokazów ognia, baniek mydlanych czy fenomenalnych iluminacji świetlnych. 

            Bliska odległość do Krakowa- jednego z najwspanialszych miast w kraju, skłoniła nas do krótkiej wycieczki śladami polskich władców. Poczuliśmy zatem oddech Bazyliszka zza murów wawelskich, zwiedziliśmy krakowskie sukiennice i oczywiście obowiązkowo- zapierający dech w piersiach Kościół Mariacki.

            Do domu Wróciliśmy zmęczeni lecz szczęśliwi i już teraz planujemy powrót do Energylandii… Kto jedzie z nami???:)))

            Kraków

            Energylandia- Zator

            W wycieczce wzieli udział uczniowie z klas: 1b, 4a,b, 5a i 7a,b,c. Opiekunowie: Pani Małgosia Pańczuk, Urszula Skarżyńska, Agnieszka Koneczna i Ewelina Sochacka-Glapiak.

            U.S.

          • SP Pszczew- drużyna na medal 2022

          • Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Za nami rok ciężkiej pracy. Rok wyjątkowy w szczególności dla sportowców, którzy przez długi okres zdalnego nauczania mieli utrudnione możliwości regularnego treningu. W tym czasie nie odbywały się również zawody i sportowe spotkania towarzyskie, co z pewnością miało niekorzystny wpływ na kondycję motywacyjną uczniów. Tak naprawdę po wielu miesiącach "raczkowania",  dopiero w marcu tego roku powróciliśmy do normalnego trybu treningowego i aktywności rywalizacyjnej. Czas podsumowań pokazuje ogromną siłę i determinację naszej młodzieży. Rozgrywki sportowe ostatnich kilku tygodni wzbogaciły nasz dorobek o kilkanaście miejsc medalowych zarówno w spotkaniach indywidualnych jak i drużynowych. 

            Za nami Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych, Pszczewska XX oraz Mistrzostwa Powiatu w Trójboju i Czwórboju Lekkoatletycznym. Szczególnie owocne Mistrzostwa Powiatu w Lekkoatletyce, w których wywalczyliśmy aż 13 złotych medali, 2 srebrne i 6 brązowych, napawają dumą, więc z radością je prezentujemy:

             

            Skwiarzyna, 12 kwietnia 2022r

            MISTRZOSTWA POWIATU W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH- dziewczęta

            Jagoda Jaskuła - 2 miejsce

            MISTRZOSTWA POWIATU W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH- chłopcy

            Mateusz Lipowicz- 2 miejsce, Bartosz Lipowicz- 3  miejsce

            Przytoczna, 12 maja 2022r 

            Mistrzostwa Powiatu w Trójboju Lekkoatletycznym 

            Dziewczęta- 3 miejsce: Sroka Marika, Waloszek Iwona, Dąbrowska Lena, Dobkiewicz Maja,  Pawlus Agata        

            Chłopcy- 4 miejsce: Domagała Dawid, Fidler Filip,mRacewicz Ksawery, Dudek Krzysztof, Idziorek Maciej, Przybylski Antoni, Nadskakulski Franciszek 

            Przytoczna, 19 maja 2022r 

            Mistrzostwa Powiatu w Czwórboju Lekkoatletycznym

            Chłopcy-  2 miejsce : Bartosz Lipowicz, Batura Filip, Pohl Remigiusz,  Woźniak Borys, Jaruta Tymoteusz, Semkło Mikołaj, Khyl Mikołaj

            Dziewczęta- 2 miejsce: Wołyńska Kaja, Marchewka Urszula, Hałuza Dagmara, Knappe Julia, Gorajska Michalina, Stępniak Wanessa

            Międzyrzecz, 2 czerwca 2022r 

            Mistrzostwa powiatu w Lekkoatletyce- dziewczęta kl. 4-6

            Marchewka Urszula - bieg na 60m- 3 miejsce, Wołyńska Kaja- skok w dal- 1 miejsce , bieg na  60m - 1 miejsce

            Mistrzostwa powiatu w Lekkoatletyce- chłopcy kl. 4-6

            Lipowicz Bartosz- bieg na 60m- 1 miejsce, skok w dal- 1 miejsce, Lipowicz Mateusz- rzut piłeczką palantową- 3 miejsce, bieg na  300m- 1 miejsce, Pohl Remigiusz-  bieg na 300m - 3 miejsce, Woźniak Borys - bieg na 600m - 3 miejsce

            Międzyrzecz, 2 czerwca 2022r 

            Mistrzostwa powiatu w Lekkoatletyce- dziewczęta kl. 7-8 

            Rembacz Aleksandra- bieg na 100- 1 miejsce, skok w dal- 1 miejsce, Jaskuła Jagoda- bieg na 300m- 1 miejsce, skok w dal- 2 miejsce, Szewczuk Ida- bieg na 600m- 1 miejsce, Aleksandra Rembacz, Helena Piotrowska, Gabriela Hordyniec, Jagoda Jaskuła- sztafeta dziewcząt 4x100m – 1 miejsce

            Mistrzostwa powiatu w Lekkoatletyce- chłopcy kl. 7-8

            Krajewski Kuba -pchnięcie kulą 5kg - 1 miejsce, Nowacki Piotr- bieg na 1000m - 1 miejsce, Leśniowolski Maciej-bieg na 300m- 1 miejsce, Nowakowski Dawid- bieg na 100m- 2 miejsce, skok w dal-3 miejsce, Nowakowski Dawid, Leśniowolski Maciej, Nowacki Piotr, Jaskuła Mateusz- sztafeta chłopców 4x100m – 3 miejsce

            Pszczew, 08 maja 2022r

            Pszczewska XX- Maciej Leśniowolski- 2 miejsce,  Piotr Nowacki- 3 miejsce

            Romuald Tankielun i Radosław Woszczyło

          • Kiedy śmieje się dziecko- śmieje się cały świat... 01.06.2022

          • Piknik Klas 1-3 w Dniu Dziecka.

            Dziś wyjątkowy dzień, który każdy celebruje z ogromną radością- Dzień Dziecka- niebywała okazja do wspólnej zabawy i doświadczania nowych, niezapomnianych przygód. Wraz z najmłodszymi szkrabami z naszej szkoły udaliśmy się na piknik. Słoneczko szczebiotało uśmiechem  przez cały dzień, a tereny zielone wokół kompleksu rekreacyjnego przy ulicy Szarzeckiej stały się przyjemną panoramą  licznych, kolorowych animacji, które przygotowaliśmy dla naszych pociech. Sami zobaczcie...

            U.S.

          • Dzień Dziecka 01.06.2022

          • 1 czerwca to wyjątkowe święto dla wszystkich dzieci. Nie mogło być inaczej w naszej szkole, dlatego zorganizowano dla wszystkich uczniów niezapomniany, wesoły dzień pełen wrażeń.

            Klasy młodsze udały się na piknik przy ul. Szarzeckej i, korzystając z kompleksu rekreacyjnego, miło spędziły czas, bawiąc się i doświadczając nowych, niezapomnianych przygód. 

            Starsi uczniowie mieli okazję zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami z klasy, grając w różnorodne gry planszowe. Dużą popularnością cieszył się Monopoly, gra w statki i Mistakos, chwiejąca się wieża, karty Uno oraz Memory. 

            Tego dnia nie mogło zabraknąć również zabaw zręcznościowych. W hali sportowej odbyły się mecze siatkówki, na boisku szkolnym mecze piłki nożnej, rzuty do kosza oraz przeciąganie liny. Wspólna zabawa była znakomitą odskocznią od obowiązków szkolnych. 

            Kolejną atrakcją tego dnia było wspólne wyjście do kina. Dzięki finansowemu wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych klasy 4-7 obejrzały polską komedię pod tytułem „Za duży na bajki”, natomiast młodzież z klas ósmych została zaproszona do obejrzenia animowanego filmu „Belle”. Obie propozycje podobały się naszym uczniom, były pouczające, wzruszające, ale też zabawne.

            To był wyjątkowy dzień, który dostarczył wiele radości naszym podopiecznym. Szkoda, że Dzień Dziecka jest tylko raz w roku…

            Anna Ross- Kubrycht