• Bajkowa podróż 31.05.2022

• 31 maja naszą szkołę odwiedził podróżnik Daniel Kocuj. Ten pochodzący ze Szczecina globtroter  spotkał się z uczniami klas ósmych, by opowiedzieć historię swojej podróży po Australii i Azji. Jako wielki amator dwóch kółek objechał na swoim rowerze takie kraje jak wspomniana Australia,  Indonezja, Malezja, Tajlandia, Birma i Indie.

Podczas spotkania uczniowie usłyszeli wiele fascynujących wspomnień m. in.  jak zbudować schronienie w buszu, jak pozyskać tam jedzenie i picie, jak porozumiewać się z tubylcami, jak wystrzegać się niebezpieczeństw, w tym wszędobylskich insektów i drapieżników. Opowieściom towarzyszył pokaz zdjęć z wyprawy, na których uczniowie zobaczyli oprócz wspaniałych, egzotycznych krajobrazów także, niebezpieczne zwierzęta oraz  ludzi żyjących w dalekich  zakątkach świata. Podczas spotkania uczniowie mogli poznać Australię i Azję z trochę innej strony niż  dotychczas znali z lekcji geografii. Na zakończenie spotkania podróżnik podzielił się z uczniami  ważną  życiową dewizą,  aby  w życiu być konsekwentnym w dążeniu do spełnienia swoich marzeń czy rozwijaniu pasji, w myśl zasady – dla chcącego nic trudnego.

Małgorzata Schubert

• Dzień kolorów w naszej szkole 31.05.2022

• Pięknie, wesoło, bajkowo, kolorowo, optymistycznie, energetycznie, radośnie, kreatywnie i z humorem. W przeddzień Dnia Dziecka, uczniowie klas 4- 6 zorganizowali Dzień Kolorów. Inicjatorem akcji był Samorząd Uczniowski. Przewodniczący klas wylosowali obowiązkową barwę dla swojej klasy: czerwoną, zieloną, niebieską, żółtą… Pomysły na stylizację w danej kolorystyce zdominowały rozmowy na szkolnym korytarzu. Było dużo zamieszania, śmiechu i dobrej zabawy. I o to organizatorom chodziło 😊

Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy przyłączyli się do kolorowej zabawy 😊

Justyna Leśna- opiekun SU

• 2c odwiedza lokalną bibliotekę 17.05.2022

• Dzieci z klasy 2c odwiedziły Bibliotekę Publiczną im. Marii Misiewicz w Pszczewie. Dowiedzieliśmy się o ciekawych publikacjach dla dzieci, a także jak powstaje lokalna gazeta Wieści Gminne. Dzieci zachwycone były miłą atmosferą i otoczeniem przyjaznym dzieciom.

Anna Badach

• Spotkanie w bibliotece gminnej 13.05.2022

• Dnia 13.05.22 r. uczniowie naszej szkoły w ramach zajęć z koła języka polskiego udali się pod opieką  pani Anny Markowskiej na spotkanie do biblioteki W Gminnym Ośrodku Kultury w Pszczewie. Celem przeprowadzonych przez panie: Annę Szewczuk oraz Lidię Żyłę zajęć było zachęcenie uczniów do czytania oraz zapoznanie młodych czytelników z historią i budową książki. Spotkanie było owocne, rozbudziło w uczniach  ciekawość świata. Młodzi czytelnicy chętnie wypowiadali się na temat  swoich ulubionych książek.

Anna Markowska

• Powiatowy etap Lubuskiego Konkursu Plastycznego PRO-ARTE 2022 12.05.2022

• Z przyjemnością informujemy, że ogłoszono dziś wyniki powiatowego etapu Lubuskiego Konkursu Plastycznego, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Pszczewie. Bajkowy temat zwieńczony w słowach: "Witajcie! W naszej bajce, słoń zagra na fujarce, Pinokio nam zaśpiewa, zatańczą wkoło drzewa (…).zainspirował nasze zdolne uczennice, które otrzymały nominację do finału wojewódzkiego. Serdecznie gratulujemy Jadzi Soboryk z klasy 1b, Paulince Kurkiewicz - kl.3a, Zosi Rogowskiej- kl.5a, Ani Bejmowicz i Oliwii Jankowskiej z kl. 8a.

U. Skarżyńska

• Lekcja patriotyzmu w 2c 05.05.2022

• W ramach obchodów świąt majowych klasy 1-3 dowiedziały się wielu cennych informacji na temat naszej małej ojczyzny jaką jest Pszczew. Na zajęciach poznały pszczewskie legendy oraz wykonały piękne prace plastyczne. Nie lada atrakcją dla wszystkich dzieci była lekcja patriotyzmu w Muzeum Dom Szewca.

Anna Badach

• Rajd majowy 06.05.2022

• W miniony piątek spotkaliśmy się na szlaku. Niekonwencjonalna forma obchodów święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja, która na stałe wpisała się w nasz kalendarz, tradycyjnie cieszyła się ogromnym entuzjazmem. Trasę zaplanowano tak, by uczniowie mogli odwiedzić miejsca pamięci historycznej związane z Pszczewem, pomniki kultury oraz przyrody. Ciekawy i nowatorski sposób lokalizowania obiektów przy pomocy QR kodów przyciągnął miłośników technologii informacyjnej. Dowiedzieliśmy się jak korzystać z aplikacji Turystyczny Pszczew, będącej skarbnicą wiedzy na temat najpiękniejszych zakątków naszej małej ojczyzny. Podczas wędrówki, biegnącej licznymi traktami Pszczewskiego Parku Krajobrazowego na dzieci czekało  mnóstwo atrakcji w postaci zadań sprawnościowych, kreatywnych, quizów historycznych, przyrodniczych i ekologicznych i choć wszyscy mieli pełne ręce roboty, nie zabrakło werwy i animuszu do wspólnej zabawy.

We wtorek 10 maja 2022r kapituła konkursowa podsumowała wyniki wszystkich konkurencji. Pani Dyrektor Halina Banaszkiewicz ogłosiła rezultaty podczas apelu i nastąpiło uroczyste wręczenie nagród. W kategorii klas 4-6 na podium znalazły się : klasa 4a- miejsce 3, klasa 5b- miejsce 2, a laur zwycięstwa powędrował do klasy 5a.

W kategorii klas 7-8 trzecie miejsce zajęła klasa 8a, na miejscu drugim uplasowała się 7a, a zwycięski puchar i miejsce pierwsze zdobyła klasa 8c. Serdecznie gratulujemy!

Nad sprawnym przebiegiem Rajdu Majowego czuwali wszyscy nauczyciele z naszej szkoły. Jednak szczególne podziękowania składamy koordynatorom i pomysłowdawcom w osobach Pana Roberta Judka, Pani Małgorzaty Schubert oraz Pani Agnieszki Skowron. Dziękujemy również Pracownikom Ośrodka Edukacji Przyrodniczej, Domu Kultury oraz Nadleśnictwa Pszczew, którzy w tym dniu przyłączyli się do naszej zabawy.

M.Schubert, U.Skarżyńska