• Nasze prace - Dzień Patrona 24.02.2023

-----------------------------

Prace sfotografowano przy użyciu sprzętu zakupionego w ramach realizacji programu Laboratoria Przyszłości.

• Dzień Patrona- zajęcia warsztatowe 24.02.2023

• Druga część Dnia Patrona została zaplanowana jako zajęcia warsztatowe z wychowawcami. W efekcie ich wspólnej pracy powstały plakaty związane z życiem i pracą naukową takich wybitnych Polaków, jak J. Czochralski, H. Arctowski, S. Banach, M. Rejewski, K. Funk, J. Heweliusz czy I. Łukasiewicz. Prace zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym w budynku A.

Kolejne zadanie to wykonanie laurki urodzinowej dla patrona szkoły. Elektroniczna wersja laurek będzie wyświetlana na monitorze w holu szkoły.Znalazło się także coś dla miłośników logicznego myślenia: były to krzyżówki, wykreślanki i zagadki o Koperniku- z planetami i gwiazdami w tle.

Wszystkie prace, tworzone z zaangażowaniem, energią i wielką kreatywnością, oceni niezależna komisja, a ogłoszenie wyników nastąpi na apelu podsumowującym Dzień Patrona w najbliższy poniedziałek.

--------------------------------------------

Podczas realizacji zajęć warsztatowych wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłośc

• Dzień Patrona 24.02.2023

• W tym roku obchodzimy 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika. Ta okrągła rocznica zmobilizowała społeczność szkolną do przygotowania wyjątkowego dnia poświęconego wielkiemu uczonemu, naszemu Patronowi, Mikołajowi Kopernikowi. Zamysłem organizatorów Dnia Patrona było oddanie hołdu geniuszowi Wielkiego Polaka, ale także przybliżenie uczniom postaci bardziej współczesnych naukowców polskich, których osiągnięcia zmieniły funkcjonowanie człowieka we współczesnym świecie.

Obchody rozpoczął uroczysty apel z udziałem zaproszonych gości: władz gminy i dyrektorów jednostek samorządowych, Księdza Proboszcza oraz przedstawicieli Rady Rodziców. Uroczystość poprowadziły uczennice klasy 8a- Zosia Marchewka i Weronika Robak.

Bardzo miła dla wszystkich była część apelu, gdy na środek sali zaproszeni zostali uczniowie wyróżniający się w nauce. Wielkie brawa i zdjęcie ze sztandarem szkoły w tle jest z pewnością bardzo wzruszającym i godnym zapamiętania dla nich momentem.

Występy utalentowanych uczniów naszej szkoły uświetnił wywiad z… Mikołajem Kopernikiem (w tej roli p. Dominik Wilczyński). Wspólnie odśpiewana piosenka o Koperniku zakończyła część artystyczną naszej uroczystości.

Organizatorki imprezy, panie: B. Wiśniewska, A. Milert, K. Zaręba, J. Leśna, D. Kubów i M. Banasiak bardzo dziękują wszystkim osobom, które pomogły przygotować tę szkolną uroczystość. W szczególności podziękowania kierujemy do: p. U. Skarżyńskiej i p. A. Konecznej za dekorację sali, p. D. Fryzie za oprawę muzyczną oraz p. R. Woszczyło za fotorelację.

Wszystkiego najlepszego, Panie Mikołaju!

--------------------------------------------------------------

Podczas uroczystości wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach realizacji programu Laboratoria Przyszłości.

• Uczniowie na medal 24.02.2023

• Z okazji uroczystych obchodów Święta Patrona Szkoły, Mikołaja Kopernika podczas apelu najlepsi uczniowie naszej szkoły odebrali gratulacje od Pani Dyrektor Haliny Banaszkiewicz. Poniżej przedstawiamy wszystkich wyróżniających się, którzy w pierwszym semestrze roku 2022/2023 uzyskali średnią ocen powyżej 4,75, a także wzorowe lub bardzo dobre zachowanie. Serdecznie gratulujemy naszym prymusom i życzymy jeszcze lepszych rezultatów na koniec roku szkolnego.

• Zakochani dla chorych 16.02.2023

• Podsumowaliśmy akcję charytatywną Zakochani są wśród nas, która została przeprowadzona 14 lutego br. z okazji Światowego Dnia Chorego i Dnia Zakochanych.

Ze sprzedaży kartek okolicznościowych wykonanych w czasie ferii zimowych przez wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas uzyskaliśmy kwotę 310,00 zł.

Pieniądze już zasiliły konto Hospicjum Świętego Kamila w Gorzowie Wlkp.

Bardzo dziękujemy wszystkim Uczniom i Nauczycielom naszej szkoły za wsparcie akcji dedykowanej ciężko chorym!

Dziękujemy za Waszą wrażliwość wobec osób potrzebujących pomocy!

• Drużyna łasuchów- tłusty czwartek 16.02.2023

---------------------------------------------

Działanie udokumentowano przy uzyciu sprzętu zakupionego w ramach realizacji programu Laboratoria Przyszłości.

• Jak bandura z sopiłką rozmawiała 16.02.2023

---------------------------------------------

Podczas koncertu wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach realizacji programu Laboratoria Przyszłości.

• Lekcja instruktażowa z OSP Pszczew 16.02.2023

---------------------------------------------------------

Działanie udokumentowano przy użyciu sprzetu zakupionego w ramach realizachji programu Laboratoria Przyszłości.

• Poczta walentynkowa 14.02.2023

• Kurierzy poczty walentynkowej mieli dziś ręce pełne roboty. Skrzynka pękała w szwach, wypełniona po brzegi kolorowymi listami, pocztówkami i miłosnymi życzeniami. Okazuje się, że tradycyjna forma przekazywania serduszka przyjaźni w dalszym ciągu ma w naszej szkole wielu zwolenników. Cieszy nas to i wzrusza.

Z pomocą ruszyli także wolontariusze, organizując sprzedaż ręcznie wykonanych pocztówek. Dochód tradycyjnie zasili konto najbardziej potrzebujących. Szersza relacja z akcji - już wkrótce.

---------------------------------------------------------

• Życie bez doniczki 14.02.2023

• Choinka po okresie Bożego Narodzenia wcale nie musi trafić do śmietnika! Wiedzą o tym uczniowie 6a, którzy klasowe drzewko świąteczne postanowili posadzić na terenie szkoły. W ten sposób przed kolejnym iglakiem pojawiła się szansa na “życie bez doniczki”. Brawo 6a.