• Galeria prac uczniów 26.01.2023

---------------------------------------------------------

Działanie udokumentowano przy użyciu sprzetu zakupionego w ramach realizachji programu Laboratoria Przyszłości.

• Akcja charytatywna Samorządu Uczniowskiego 26.01.2023

• Przekazaliśmy dziś kwotę 1696,00 zł na wsparcie akcji WOŚP “Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich małych i dużych!” Środki zostały zebrane podczas kiermaszu, który odbył się 24 stycznia b.r. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i szkolnego wolontariatu. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wsparcie, pomoc i ogromne serca wszystkim rodzicom i uczniom, a także młodzieży bezpośrednio zaangażowanej w organizację szlachetnej inicjatywy.

• Dzień Babci i Dziadka 20.01.2023

• W najbliższych dniach obchodzimy wyjątkowe święta- Dzień Babci i Dziadka. Pełni szacunku dla naszych mentorów składamy najserdeczniejsze życzenia- zdrowia, dobrego samopoczucia, niegasnącego uśmiechu, a także radości i pociechy z wnuków.

Podczas dzisiejszej uroczystości przygotowanej przez przedszkolaków, na której zaszczycili nas swoją obecnością Dziadkowie i Babcie, popłynęło wiele pięknych słów, będących wyrazem wdzięczności za miłość, troskę, opiekę i wsparcie. Było uroczo, wzruszająco i sentymantalnie. Kochani Dziadkowie! Dziękujemy, że jesteście.

Podczas uroczystości wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach realizacji projektu Laboratoria przyszłości.

• Zabawa karnawałowa klas 0-3 19.01.2023

************************************************************************************************************************

Podczas zabawy karnawałowej wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach realizacji programu "Laboratoria przyszłości".

• W krainie Pani Muzyki

• Podczas dzisiejszego koncertu mieliśmy przyjemność wysłuchać Muzycznych Opowieści o rycerzu i królowej Elfów. Tradycyjnie poznaliśmy nowe instrumenty. Tym razem w roli bohaterów wystąpili: fagot oraz flet prosty i poprzeczny. Dziękujemy artystom Lubuskiego Biura Koncertowego za wspaniałą zabawę i niezapomniane wrażenia.

• Towarzyskie spotkania piłkarskie klas 6-8 22.12.2022

• Przedświąteczne spotkania wigilijne klas 6-8 zakończył sportowy akcent piłkarski. Imprezę zorganizowali członkowie Samorządu Uczniowskiego. Niekonwencjonalny pomysł aktywnej formy integracyjnej, spotkał się z ogromnym entuzjazmem ze strony uczniów, I choć nie każdy mógł bezpośrednio wziąć udział w rozgrywkach, wszyscy wspaniale kibicowali i wsperali druzyny klasowe. Dziękujemy opiekunowi SU- Panu R. Woszczyle za wsparcie organizacyjne i sędziowskie.

• Spotkanie z kolędą 22.12.2022

• 22 grudnia w naszej małej społeczności celebrowaliśmy Świąteczne tradycje Bożonarodzeniowe. Wszystkie klasy wzięły udział w spotkaniach wigilijnych, a także uczestniczyły w Jasełkach przygotowanych przez Panią Małgorzatę Schubert i Pana Dominika Fryzę wraz z dziećmi. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy maluszkom z klas 2 a i b, a także starszym wirtuozerom wokalnym, którzy przygotowali dla nas to przepiękne wystąpienie. Serdecznie gratulujemy opiekunom.

• Spotkanie wigilijne Grupy Wsparcia 19.12.2022

• W dniu 19.12.2022 roku, po dwuletniej przerwie, odbyło się spotkanie wigilijne Grupy Wsparcia. Pomimo niesprzyjającej aury, zaszczycili nas swoją obecnością przedstawiciele władz gminy oraz instytucji działających na rzecz osób z niepełnosprawnością, absolwenci szkoły, uczestnicy ŚDS, mieszkańcy DPS w Szarczu. Mieliśmy okazję obejrzeć piękne przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów naszej szkoły pod kierownictwem pani Małgorzaty Szubert oraz pana Dominika Fryzy. Nie zabrakło też wspólnego kolędowania oraz tradycyjnego obdarowywania się podarunkami.

Krystyna Cichocka

• Jarmark Bożonarodzeniowy- prezentacje artystyczne 18.12.2022

• Podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego mieliśmy okazję podziwiać przepiękne wystąpienia naszych uczniów: jasełka przygotowane przez Panią Małgorzatę Schubert oraz Pana Dominika Fryzę wraz z uczniami klas 2 a i b w roli odtwórców Stajenki Betlejemskiej, a także pokazy wirtuozerii wokalnej uczniów klas 4-8. Dostarczyliście nam wielu niezapomnianych wzruszeń, za co serdecznie dziękujemy.

• Jarmark Bożonarodzeniowy - stoisko rękodzielnicze 18.12.2022

• Podczas dzisiejszego Jarmarku Bożonarodzeniowego każdy poczuł atmosferę zbliżających się świąt. Przepiękne kramiki rękodzielnicze lokalnych oraz zamiejscowych twórców okazały się istną skarbnicą dla świątecznego wystroju domowych zakątków. Nasze stoisko również cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. W czasie grudniowych przygotowań powstało wiele przepieknych prac. Zaangażowanie uczniów przerosło nasze oczekiwania. Tworzyły zarówno maluszki jak i starsi uczniowie, dzięki czemu kazdy mógł zasilić skromną szkolną skarbonkę. Dziękujemy jeszcze raz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie wystawy, a w szczególności Pani Agnieszce Konecznej, która była koordynatorem prac.

• Finał Wojewódzki Drużynowych Mistrzostw w Tenisie Stołowym 14.12.2022

• 14 grudnia w Drzonkowie odbyły się Finały Wojewódzkie w Drużynowym Tenisie Stołowym. W kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej Agata Dubkiewicz i Karolina Farat zajęły 5 miejsce ! Także piąte miejsce zajęli chłopcy w kategorii Igrzysk Dzieci: Mikolay Khyl, Tymoteusz Jaruta oraz Dawid Domagała. Serdecznie gratulujemy!!!

• Zapachniało świętami 14.12.2022

• Nasza pracownia plastyczna tętniła życiem od poczatku grudnia. Dzieciaczki tworzyły małe i duże rękodzieła świąteczne, które prezentowaliśmy podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego. Imreza odbyła się 18 grudnia 2022 w hali sportowej w Pszczewie. Działania koordynowane przez Panią Agnieszkę Koneczną skupiły wielu małych artystów, których prace moża było zakupić podczas uroczystości, zasilając akcję szkolna skarbonkę.