• 16 lutego 2023

Jak bandura z sopiłką rozmawiała

Muzyczne koncerty edukacyjne na stałe wpisały się w kalendarz działań kulturalnych naszej szkoły. Dziś poznaliśmy dwa oryginalne instrumenty ludowe Ukrainy: bandurę, która kształtem nieco przypomina mandolinę, jednak by na niej zagrać, trzeba oswoić blisko 100 strun, a także sopiłkę, będącą rozbudowaną wersją fletu prostego. Towarzystwo skrzypiec podczas koncertu urozmaiciło melodykę tematów narodowych i stworzyło piękną ilustrację opowieści o dzielnym Nikicie, który pokonał smoka czyhającego na bezbronne, ukraińskie panny. Dziękujemy artystom za wspaniałą lekcję muzyki i historii.👏👏👏

• 20 stycznia 2023

Dzień Babci i Dziadka

Podczas dzisiejszej uroczystości przygotowanej przez przedszkolaków, na której zaszczycili nas swoją obecnością Dziadkowie i Babcie, popłynęło wiele pięknych słów, będących wyrazem wdzięczności za miłość, troskę, opiekę i wsparcie. Było uroczo, wzruszająco i sentymantalnie. Kochani Dziadkowie! Dziękujemy, że jesteście.

• 19 stycznia 2023

Bal karnawałowy

Wszyscy czekaliśmy na ten dzień. Kolorowe stroje, piękne stylizacje, uśmiech na twarzy i dużo, dużo magii, dzięki czemu mogliśmy wcielić się dziś w rolę ulubionego bohatera literackiego, bajkowego lub filmowego. Karnawałowe rytmy rozbrzmiewały całe przedpołudnie, a dzieci dały się ponieść radosnym pląsom. Zabawę poprowadził szalony wodzirej, a poczęstunek dla naszych uczniów przygotowała rada rodziców, za co serdecznie dziękujemy.

• 4 stycznia 2023

Muzyczne opowieści królowej Elfów

i🎼🥰🎼🥰🎼🥰🎼🥰🎼

Podczas dzisiejszego koncertu mieliśmy przyjemność wysłuchać Muzycznych Opowieści o rycerzu i królowej Elfów. Tradycyjnie poznaliśmy nowe instrumenty. Tym razem w roli bohaterów wystąpili: fagot oraz flet prosty i poprzeczny. Dziękujemy artystom Lubuskiego Biura Koncertowego za wspaniałą zabawę i niezapomniane wrażenia.

• 22 grudnia 2022

Spotkanie z kolędą

Świąteczna atmosfera zawitała dziś w progach naszej szkoły. Wszystkie klasy wzięły udział w spotkaniach wigilijnych, a także uczestniczyły w Jasełkach przygotowanych przez Panią Małgorzatę Schubert i Pana Dominika Fryzę wraz z dziećmi.

• 6 grudnia 2022

Puk.. puk.. kto tam? Święty Mikołaj

Najwyraźniej wszystkie dzieci w naszej szkole były grzeczne przez cały rok 😁. Każdy uczeń dostał dziś upominek od Świętego Mikołaja 🎁, który wędrował po szkole w asyście śnieżynki i reniferów. Dzień piżamy zorganizowany przez samorząd uczniowski sprawił, że było ciepło, przytulnie, kolorowo i świątecznie.

• 1 grudnia 2022

Saksofon i suzafon w dźwiękowej galaktyce

Podczas dzisiejszego koncertu poznaliśmy dwa instrumenty dęte- saksofon i suzafon. Zachwyciły nas nie tylko swoim niepowtarzalnym brzmieniem, ale również oryginalną formą. Tradycyjnie wysłuchaliśmy ciekawych aranżacji znanych i lubianych utworów. Największą atrakcją dzisiejszego przedpołudnia okazał się jednak Muzoludek, który przybył na ziemię z odległej galaktyki w poszukiwaniu dźwięków. Zauroczony magią instrumentów, pokochał muzykę tak bardzo, że gotów był pozostać na naszej planecie.  Mamy nadzieję że baśniowa opowieść zainspiruje naszych uczniów i umiłują melodie tak bardzo jak bohater widowiska.

• 29 listopada 2022

W zdrowym ciele zdrowy duch

W ramach programu profilaktycznego w oddziałach przedszkolnych w dniach 28.11 oraz 29.11.2022 odbyły się zajęcia na temat “Piramidy zdrowia” i “Pierwszej pomocy”. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o dobrą formę, a także co jeść, aby mieć moc i siłę. Podczas spotkania z ratownikiem medycznym pacholęta poznały podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy. Ćwiczenia praktyczne przy użyciu fantomu dały okazję do konfrontacji z realną sytuacją zagrożenia zdrowia lub życia. Obie lekcje były bardzo ciekawe i interesujące, za co SERDECZNIE DZIĘKUJEMY NASZYM GOŚCIOM.Od dzisiaj każdy wie, jak należy o siebie dbać oraz udzielać pomocy osobie poszkodowanej. Brawo PRZEDSZKOLAKI!

Galeria zdjeć

• 14 listopada 2022

Tam, gdzie pasą się fioletowe krowy

14 listopada uczniowie klas I-III przenieśli się w magiczny, górski świat Tyrolu za sprawą Trio Lubuskiego Biura Koncertowego. Poza wiedzą i ciekawostkami o kulturze i tradycjach tego pięknego regionu, dzieci poznały lokalne instrumenty, takie jak okaryna, krowi dzwonek i fujarka. Przy akompaniamencie gitary basowej wysłuchały melodyjnych historii muzycznych z udziałem skrzypiec i hebanowego klarnetu B. Najbardziej podobała się jednak wszystkim zabawa muzyczna, w której nasi młodzi adepci naśladowali kukułkę pod batutą tyrolskiego górala. Dziękujemy za dźwięki i interesującą lekcję historii.

• 9 listopada 2022

Wyjątkowa lekcja patriotyzmu

Z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości uczniowie klas 0-3 Szkoły Podstawowej w Pszczewie wzięli udział w okolicznościowym spotkaniu zorganizowanym wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Pszczewie.

• 6 października

Ukojeni dźwiękiem

Nasza szkoła zamieniła się dziś w zakątek muzyki poważnej. Gościliśmy bowiem filharmoników zielonogórskich, którzy zaprezentowali program dedykowany specjalnie nas.Poznaliśmy dziś trąbkę, puzon i waltornię- magiczne trio instrumentów dętych. W podsumowaniu artyści odpowiedzieli na wszystkie nasze pytania, zaspokajając ciekawość najbardziej wnikliwych kolegów. Zatem meandry muzyki klasycznej nie są nam już obce. Dziękujemy i liczymy na ciąg dalszy…