• Dzień Chłopaka w klasie 2c.

• Dzień Chłopaka obchodzony jest w wielu krajach na całym świecie, ale daty celebrowania są różne. W Polsce świętujemy w ostatni dzień września. Więc w naszej szkole było dziś bardzo wesoło.

Zobaczmy jakie atrakcje przygotowały dla swych kolegów dziewczynki z 2c wraz z Panią Anią Badach.

• Nie zawsze widoczni, ale zawsze obecni.

• PATROL SAPERSKI w naszej szkole- 24.09.2021r.

“Nie zawsze widoczni, ale zawsze obecni”. Takie słowa padły na zakończenie zajęć profilaktycznych zorganizowanych 24 września br. w naszej szkole przez żołnierzy 21 PATROLU SAPERSKIEGO- jednostki stojącej na straży bezpieczeństwa, która zajmuje się m.in. rozminowaniem terenu i obiektów, wysadzaniem niewybuchów i niewypałów, a także oczyszczaniem zagrożonego obszaru z przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych.

Zajęcia dla dzieci prowadzili żołnierze z jednostki wojskowej w Krośnie Odrzańskim. Nasi uczniowie mieli okazję zapoznania się z zasadami postępowania w przypadku napotkania przedmiotów wybuchowych lub niebezpiecznych. Oto najważniejsze z nich:

Dzieci poznały charakter pracy patrolu saperskiego, zasięg jego działalności, a także procedury działania w przypadku otrzymania zgłoszenia i dalej rozminowania na wypadek ujawnienia przedmiotów wybuchowych. Ciekawy materiał ilustracyjny i filmowy obrazował kolejne zagadnienia tematyczne, w tym konkretne interwencje patrolu saperskiego, czyli uzbrojenie i wysadzenie różnych znalezisk. Prezentowano sprzęt i wyposażenie jednostki, omówiono wygląd przedmiotów wybuchowych pochodzenia wojskowego. Dzieci poznały konsekwencje niewłaściwego obchodzenia się z przedmiotami wybuchowymi oraz wysłuchały informacji o sytuacjach, jakie zdarzają się w przypadku nieodpowiedzialnego zachowania ludzi. Prowadzący wielokrotnie podkreślali, że niewypały, niewybuchy  oraz inne niebezpieczne przedmioty mogą stać się przyczyną kalectwa lub nawet śmierci. Żołnierze apelowali o rozwagę i zachowanie szczególnych środków ostrożności w przypadku napotkania niebezpiecznych przedmiotów.

Dziękujemy Jednostce Wojskowej 21 PATROLU SAPERSKIEGO w Krośnie Odrzańskim.

Uczniowie SP w Pszczewie

Urszula Skarżyńska

• Informacja dotycząca szczepienia HPV nowa

• informuję,że uległ zmianie termin kolejnego szczepienia na dzień 20 października 2021r. ( II dawka), godzina 15.00 Szkoła Podstawowa w Pszczewie.

Termin 23 września nieaktualny. Za zmiany uprzejmie przepraszamy.

• SZKOLNA STREFA RUCHU I AKTYWNOŚCI

• Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Spośród wielu niespodzianek, jakie przygotowaliśmy dla naszych uczniów, największą popularnością cieszy się  szkolna STREFA RUCHU i AKTYWNOŚCI, zorganizowana na placu przed budynkiem szkoły. Na wyznaczonym obszarze rozlokowano szereg plansz do gier indywidualnych oraz zespołowych, stymulujących aktywność fizyczną.  Dzieci ćwiczą gibkość, zręczność, koordynację ruchową, kształtując jednocześnie umiejętności matematyczne, przyrodnicze oraz językowe. Tradycyjna “Ciuciubabka” czy “Raz, dwa, trzy baba Jaga patrzy”, zyskała nową odsłonę w postaci LABIRYNTU, który rozwija wyobraźnię i pobudza do kreatywnego myślenia, a w rozgrywce Szachów plenerowych bierze udział cała grupa. TWISTER, w którym mnogość wariantów i możliwości, stwarza dla dzieci szerokie pole rozwoju, to raj dla gimnastyczek. Z kolei KALKULATOR stanowi doskonałą pomoc edukacyjną przy pierwszych krokach w nauce liczb oraz działań. Od dziś nasze dzieci będą brały udział w zabawach słowotwórczych, ortograficznych i gramatycznych, włączając aktywność fizyczną przy użyciu planszy ALFABET, na której rozmieszczono wszystkie litery. Mamy również KOMPAS, dzięki któremu nauczymy się m.in ustalania położenia geograficznego, tradycyjnego CHIŃCZYKA, WARCABY, oraz cały szereg torów manipulacyjnych. Życzymy wszystkim naszym dzieciom wspaniałej zabawy.