• “Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci”😍🐻😍

🐻25 listopada przypada „Światowy Dzień Pluszowego Misia”. W tym roku, obchodziliśmy go w piątek, 24 listopada.

🐻Uczniowie klas 0 – III przynieśli do szkoły swoje ulubione „pluszaki”, które umilały im zajęcia. Na przerwach dzieci mogły się bawić i chodzić z maskotkami po korytarzach.

🐻Tego dnia poznały też historię „narodzin” „Misia Uszatka” oraz wykonały kolorowe prace związane z dzisiejszym wydarzeniem.

🐻W bibliotece, na każdej przerwie, czytane były bajki i opowiadania o misiach.

🐻Starsi uczniowie również chętnie włączyli się w akcję i czytali fragmenty książek młodszym koleżankom i kolegom.

Pluszaki są ważne w rozwoju, bo:

👉uczą odpowiedzialności i troski,

👉pomagają przełamać lęki u dziecka,

👉wspierają budowanie relacji międzyludzkich,

👉pobudzają wyobraźnię.

🐻Pluszowe misie, choć wydawać by się mogło, że to tylko dziecięca zabawka, często zostają z nami przez lata…

Jolanta Studinska-Kozar

• Owocne spotkanie z literaturą 29.09.2023 r.

Spotkanie okazało się owocne, bo wszystkie nasze dzieci miały dziś okazję wzięcia udziału w aktywnej lekcji języka polskiego. A ponieważ słoneczna, wrześniowa aura wręcz zachęcała do wyjścia poza mury szkolne, zorganizowaliśmy dzień głośnego czytania na głównym dziedzińcu.

Wszyscy wiemy jak ważne jest promowanie czytelnictwa wśród uczniów. Książki są niezgłębioną skarbnicą wiedzy, poszerzają zasób słownictwa i pomagają rozwijać wyobraźnię. Wystarczy 20 minut dziennie głośnego, wspólnego czytania, by w łatwy i przyjemny sposób budować więzi, wzmacniać integrację, ale przede wszystkim każdego dnia udawać się w niezwykłą podróż, do której zaprasza świat książkowych tajemnic i emocji.

Dziękujemy wszystkim lektorom, którzy chętnie przyłączyli się do dzisiejszej akcji. A naszym uczniom gratulujemy odwagi i entuzjazmu, które mogliśmy dziś podziwiać podczas głośnego czytania.

Dzisiejszy happening zaszczycili swoją obecnością: Rodzice, Pan Wójt Józef Piotrowski, Panie Dyrektor Grażyna Tankielun i Joanna Molik, a także nasi nauczyciele i uczniowie.

Spotkanie z literaturą zorganizowała i poprowadziła Pani Jolanta Studinska-Kozar. Serdecznie dziękujemy.

---------------------------------------------------------------------

Wieści z biblioteki szkolnej 29.05.2023 r.

W poniedziałek, 29 maja w bibliotece szkolnej uczniowie klas II – III prezentowali swoje umiejętności czytelnicze podczas „Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania”. Uczestnicy przedstawiali wybrane przez siebie fragmenty prozy zgodnie z własnymi zainteresowaniami.

Dzień pluszowego misia 25.11.2022 r

25 listopada przypada „Światowy Dzień Pluszowego Misia”.W tym dniu chętni uczniowie przynieśli do szkoły swoje ulubione pluszaki, z którymi spędzili przyjemnie wszystkie lekcje.

Podczas przerw dzieci bawiły się swoimi przytulankami i jak zwykle odwiedziły bibliotekę, gdzie na każdego czytelnika czekała miła niespodzianka. Pani Jola najpierw pomogła wybrać ciekawą książkę do czytania, a potem zaprosiła do wysłuchania bajek o przygodach Misia Uszatka.

W szczególny sposób „Światowy Dzień Pluszowego Misia” obchodzili nasi milusińscy z grupy “Kotków”. Dzieci pod opieką nauczycieli zaprzyjaźniały się z książeczkami, m.in. oglądały kolorowe ilustracje, słuchały czytania ciekawych bajek, rozmawiały o misiach- bohaterach wielu opowiadań… Na pamiątkę spotkania wszyscy otrzymali kolorowankę, która przedstawiała sympatycznego misia.

Wieści z biblioteki szkolnej 17.10.2022 r

W naszej szkole o czytaniu pamiętamy cały rok, zwłaszcza 29 września, kiedy przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji każdy, kto odwiedził dzisiaj szkolną bibliotekę, mógł przeczytać lub posłuchać przez chwilę wybranych utworów Marii Konopnickiej i Juliana Tuwima. Czytali starsi i młodsi, zaproszeni nauczyciele, a także pani bibliotekarka. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem starali się zaprezentować ciekawe literackie historie i umilić wspólnie spędzony czas. Mamy nadzieję, że taka forma promocji głośnego czytania zwiększy liczbę prawdziwych przyjaciół książek wśród naszych uczniów.