• Jesienne porządki 31.10.2022

• W ostatnich dniach października grupa wolontariuszy ze szkoły podstawowej pod opieką pani Małgorzaty Schubert postanowiła uporządkować teren cmentarza w Pszczewie. Młodzież zebrała liście, które leżały przy ogrodzeniu i bramie wejściowej na cmentarz. Następnie uczniowie uporządkowali kilka nagrobków, które wymagały oczyszczenia, wytarcia płyty kamiennej czy innych drobniejszych prac. Wśród nich znalazł się pomnik znanego miejscowego działacza, Feliksa Paździorka.

Dzisiaj natomiast- 31.10.2022, tuż przed Zaduszkami, uczniowie udali się do miejsc upamiętniających dawne pszczewskie nekropolie: żydowską, znajdującą się przy osiedlu Powstańców Wielkopolskich i ewangelicką, zlokalizowaną przy szosie do miejscowości Silna. Teren ten również uporządkowano, a na koniec młodzi wolontariusze zapalili znicze na płytach nagrobnych.

Małgorzata Schubert

• Wielki sukces naszych uczniów w Mistrzostwach Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym 28.10.2022

• Szkoła Podstawowa w Pszczewie pełniła dziś zaszczytną rolę gospodarza Powiatowych Mistrzostw w Drużynowym Tenisie Stołowym.

Rozgrywki odbyły się w przepięknej scenerii naszego sztandarowego obiektu sportowego, gdzie rywalizowało 13 reprezentacji powiatu międzyrzeckiego (SP Pszczew, SP Bledzew, SP Przytoczna, SP Templewo i SP nr 6 Międzyrzecz) w kategorii igrzysk dzieci i młodzieży.

Cieszy nas fakt, że mieliśmy okazję podziwiać wspaniałą grę szkolnych zespołów. Z roku na rok coraz więcej uczniów interesuje się tenisem stołowym, co przekłada się na imponujące rezultaty.

Dzięki regularnym treningom na zajęciach Pana Romualda Tankieluna udało nam się wywalczyć pierwsze miejsca we wszystkich kategoriach

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom a także wszystkim pozostałym drużynom, które stanęły na podium.

Z wielką dumą i satysfakcją prezentujemy wyniki:

Kategoria Igrzysk Dzieci- dziewczęta:

I miejsce: Szkoła Podstawowa w Pszczewie (Maja Dubkiewicz- kl.6b, Zofia Rogowska- Kl.6a)

II miejsce: Szkoła Podstawowa w Templewie

III miejsce: Szkoła Podstawowa w Bledzewie

Kategoria Igrzysk Dzieci- chłopcy:

I miejsce: Szkoła Podstawowa w Pszczewie (Mikołaj Khyl- kl.6a, Tymoteusz Jaruta- kl.6a)

II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 6 w Międzyrzeczu

III miejsce: Szkoła Podstawowa w Bledzewie

Kategoria Igrzysk Młodzieży- dziewczęta:

I miejsce: Szkoła Podstawowa w Pszczewie (Agata Dubkiewicz - kl. 8b, Karolina Farat- kl.8c)

II miejsce: Szkoła Podstawowa w Templewie

Kategoria Igrzysk Młodzieży- chłopcy:

I miejsce: Szkoła Podstawowa w Pszczewie (Kuba Lota- kl.7a, Nikodem Hordyniec- kl.8b)

II miejsce: Szkoła Podstawowa w Bledzewie

III miejsce: Szkoła Podstawowa w Templewie

Ponadto przyznano dwa indywidualne wyróżnienia dla najbardziej obiecujących graczy turnieju. Otrzymali je:

Kornel Dawidowicz z SP w Bledzewie

Maja Musiałowska z SP w Templewie

Imprezę została zorganizowana pod patronatem Starostwa Powiatowego Międzyrzecz oraz Gminy Pszczew, którzy ufundowali nagrody rzeczowe oraz puchary dla zwycięzców.

• Teatralne spotkanie z poezją 28.10.2022

• Nie od dziś wiemy, że poezja ma ogromny wpływ na wszechstronny rozwój naszych dzieci. Pobudza wyobraźnię, wzmacnia uniwersalne wartości, rozbudza ciekawość świata.

Dlatego z radością przyjęliśmy dziś w naszych progach aktorów teatru gorzowskiego, którzy w ramach realizacji projektu “Mała Reduta Osterwy” zaprezentowali inscenizację opartą na tekstach Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.

Usłyszeliśmy między innymi: Ptasie Radio, Kaczkę Dziwaczkę, Lokomotywę i Katar, który rozprzestrzenił się tak szybko, że “przed godziną jedenastą już kichało całe miasto”.

Forma happeningu bardzo się dzieciom podobała, i gdy na scenie pojawili się pierwsi bohaterowie Rzepki, nasi uczniowie wykreowali sylwetki wszystkich brakujących postaci, zyskując okazję do popisów scenicznych.

Dzisiejsze spotkanie nauczyło nas, że teatr można zrobić ze wszystkiego i wszędzie. Każdy najdrobniejszy rekwizyt, dotknięty mgiełką wyobraźni, może przeistoczyć się w kaczkę, wyspę, łódkę czy bezkresny ocean.

Dziękujemy za wspaniałą lekcję pełną niezapomnianych wrażeń!

• Przerwa na drzemkę 28.10.2022

• Za nami dwa miesiące intensywnej pracy. Na dworze jest coraz chłodniej, pogoda jednak wciąż dopisuje. I mimo że wielobarwne krajobrazy październikowej aury zachęcają do spacerów, jesteśmy coraz bardziej ospali i trudniej nam się skoncentrować na nauce. Dlatego postanowiliśmy zrobić przerwę i w przeddzień zmiany czasu z letniego na zimowy, zorganizowaliśmy “szkolną drzemkę”. Maluszki przyszły dziś do szkoły ubrane w kolorowe szlafroki , piżamki i ciepłe kapcie. Zamiast książek w plecakach przywędrowały pluszaki, a na lekcjach omawialiśmy literaturę do poduszki. Świetna zabawa i integracja wzmocniła naszą kondycję i samopoczucie.

Mamy nadzieję, że Dzień Śpiocha był dla dzieci okazją do odpoczynku i regeneracji, której tak bardzo potrzebują, by osiągać lepsze wyniki w nauce.