• Andrzejkowy wibe w 1-3

          • Każdy, kto był dziś w szkole, z pewnością już wie, co czeka go w bliższej i dalszej przyszłości. Klasy szkolne zamieniły się bowiem w krainę magii i wróżb andrzejkowych, a parkiet naszej sali gimnastycznej wypełnili sami wytrwani tancerze. Przesyłamy Wam więc nasze pozytywne wibracje # Fotki na tle ścianki przygotowanej przez klasę 3a i b. Dziękujemy

          • Poznajemy "Europejskie Dziedzictwo Kulturowe" 22-25.11.2023

          • W dniach 22-25 listopada 25 uczniów naszej szkoły wzięło udział w projekcie polsko-niemieckim pt.: “Europejskie Dziedzictwo Kulturowe”.

            Młodzież wraz z rówieśnikami ze szkoły w Letschin, zamieszkała w Zamku Trebnitz, aby pracując w czterech grupach warsztatowych zwiedzić Fort Gorgast, Twierdzę Kostrzyn oraz poznać historię tych fascynujących miejsc. Podczas warsztatów prowadzonych przez profesjonalistów, uczniowie wykonali cztery projekty (film, komiks, muzyka, podcast).

            Oprócz zadań projektowych młodzież z Polski i Niemiec zwiedziła Muzeum Techniki w Berlinie.

            Nastolatkowie poznali też różne gry i zwyczaje podczas wieczorów międzykulturowych, świetnie bawili się w czasie wspólnej dyskoteki oraz doskonalili swoje umiejętności komunikacyjne w języku niemieckim i angielskim.

          • Półfinał wojewódzki w Drużynowym Tenisie Stołowym 2023

          • Nasze dziewczynki awansują do finału wojewódzkiego w Drużynowym Tenisie Stołowym.

            23 i 24 listopada w Górkach Noteckich odbyły się półfinały województwa lubuskiego w tenisie stołowym. Po wygraniu zawodów powiatowych w trzech kategoriach nasi uczniowie zameldowali się na kolejnym etapie rozgrywek.

            W kategorii Igrzysk Młodzieży drużyna chłopcòw w składzie: Mikolay Khyl, Tymoteusz Jaruta oraz Filip Semkło wygrywając z zespołem z Gorzowa, zajęła 4 miejsce.

            W kategorii Igrzysk Dzieci drużyna chłopcòw w składzie: Filip Jeśke, Adam Talarek oraz Dawid Domagała zajęła 5 miejsce, choć niewiele zabrakło do podium. W decydującym pojedynku deblowym Filip i Adam przegrali z Gorzowem 3:2. Zaznaczyć należy, że Adaś uczęszcza dopiero do klasy 4.

            Natomiast dziewczęta młodsze zrewanżowały się i wygrały z Gorzowem stając tym samym na 3 stopniu podium, premiowanym awansem do finału wojewódzkiegoNasze tenisistki: Agata Pawlus, Julia Skrycka oraz Zosia Dużewska zagrały jako drugi skład, co dodatkowo jest dużym sukcesem! Na finał, który odbędzie się 11 grudnia w Otyniu skład zostanie wzmocniony.

            Na początku roku planuję bardzo ciekawe spotkanie związane z tą dyscyplina sportu w naszej szkole. Ale o szczegółach na razie nie napiszę ponieważ ma to być niespodzianka dla naszych uczniów.

            Trzymajmy kciuki za Finał

            opracował: Romuald Tankielun

          • Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci 25.11.2023

          • 25 listopada przypada „Światowy Dzień Pluszowego Misia”.

            W tym roku, obchodziliśmy go w piątek, 24 listopada.

            Uczniowie klas 0 – III przynieśli do szkoły swoje ulubione „pluszaki”, które umilały im zajęcia. Na przerwach dzieci mogły się bawić i chodzić z maskotkami po korytarzach.

            Tego dnia poznały też historię „narodzin” „Misia Uszatka” oraz wykonały kolorowe prace związane z dzisiejszym wydarzeniem.

            W bibliotece, na każdej przerwie, czytane były bajki i opowiadania o misiach.

            Starsi uczniowie również chętnie włączyli się w akcję i czytali fragmenty książek młodszym koleżankom i kolegom.

            Pluszaki są ważne w rozwoju, bo:

            • uczą odpowiedzialności i troski,
            • pomagają przełamać lęki u dziecka,
            • wspierają budowanie relacji międzyludzkich,
            • pobudzają wyobraźnię.

            Pluszowe misie, choć wydawać by się mogło, że to tylko dziecięca zabawka, często zostają z nami przez lata…

            Jolanta Studinska-Kozar

          • Dzień życzliwości w szkole 21.11.2023

          • “Zamiast czekać na dobroć innych, sami napełniajmy codzienne życie dobrocią i życzliwością”  (kard. S.Wyszyński)

             

            Z wielkim entuzjazmem obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Społeczność szkolna traktuje tę okoliczność jako wyjątkową okazję do wzmocnienia więzi i kształtowania atmosfery opartej na szacunku.

            Dzień Życzliwości skłania do refleksji nad wartościami, jakie pragniemy pielęgnować i traktować jako fundament naszej społeczności edukacyjnej.

            Z tej okazji przygotowano gazetkę poświęconą empatii, która zwraca uwagę na wartość wzajemnego szacunku i zrozumienia. Dodatkowo zaplanowano wspólne rozmowy, dyskusje dotyczące życzliwości, które odbyły się wśród uczniów wszystkich klas.

            Młodsi uczniowie tworzyli “serdeczne” identyfikatory dla kolegów i koleżanek, a starsi wręczali sobie karteczki z życzeniami i miłymi słowami.

            Drobne przejawy życzliwości wyrażane poprzez słowa wsparcia, mowę niewerbalną i wzajemne zrozumienie mają potężny wpływ na nasze doświadczenia w szkole. Wspólne zaangażowanie przyczynia się do budowy dojrzałych relacji międzyludzkich oraz tworzenia tolerancyjnego środowiska umożliwiającego naukę i prawidłowy rozwój.

          • Wycieczka do Poznania - klasy 4a,b,c 21.11.2023

          • 20 listopada uczniowie klas 4 a,b,c wraz z wychowawcami wzięli udział w wycieczce do Poznania.

            W pierwszej kolejności odwiedziliśmy @Radio Poznań, gdzie mieliśmy okazję poznać historię radia, przyjrzeć się pracy dziennikarzy radiowych, wziąć udział w audycji na żywo oraz nagrać piosenkę. Kolejnym punktem naszego wyjazdu była @Stacja Grawitacja - Park Trampolin, gdzie mieliśmy nietypową godzinną lekcję wychowania fizycznego, po czym kolejną godzinę spędziliśmy bawiąc się swobodnie. W drodze powrotnej nie zabrakło stałego punktu każdej wycieczki szkolnej - restauracji McDonald's. Było super

            Wychowawcy klas czwartych

          • O klarnecie, który szukał przyjaciół w hebanowym lesie 20.11.2023

          • Za nami kolejne, niezwykłe wydarzenie muzyczne z Lubuskim Biurem Koncertowym zatytułowane "O klarnecie, który szukał przyjaciół w hebanowym lesie". To było coś naprawdę magicznego! Cała szkoła wzięła udział w przygodzie, która przeniosła nas do świata pełnego czarów. Bohaterami dzisiejszej opowieści byli: klarnet z hebanu, bęben oraz grzechotka z daktyli. Zabrzmiało wiele słynnych latynoskich rytmów, a Don Calma i Despacito wszystkich nas poderwały do tańca.

            Ewelina Semkło

          • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 17.11.2023

          • 17 listopada z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w Szkole Podstawowej w Pszczewie zorganizowano specjalne przedsięwzięcia zachęcające do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób.

            Cel akcji to propagowanie zabawowej formy nauczania matematyki.

            Pomysłodawcą wydarzenia jest Andrzej Grabowski, założyciel Wydawnictwa Karty Grabowskiego. Wielki pasjonat niecodziennego nauczania-uczenia się matematyki.

            Uczniowie klas 4-8 rozwiązywali krótkie testy ze znajomości tabliczki mnożenia na czas. Mieli także okazję poćwiczyć

            i zmierzyć się z różnego typu przykładami podczas przerw.

            Już wkrótce z każdej klasy zostanie wyłoniony Mistrz Tabliczki Mnożenia

            Zadania przygotowały panie: Agnieszka Milert i Beata Wiśniewska

            A. Milert

            -----------------------------------------

            *** Podczas realizacji działania wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości***

             

          • Zaśpiewaliśmy i zagraliśmy dla Niepodległej 10.11.2023

          • Dzień Odzyskania Niepodległości, obchodzony rokrocznie 11 listopada, to dla wielu narodów czas refleksji, jedności i pielęgnowania wartości patriotycznych. Dla nas było to dziś niezwykłe spotkanie w rodzinnym gronie naszej uczniowskiej społeczności

            Uroczystość rozpoczął marsz korowodowy, podczas którego symbolicznie oddaliśmy hołd bohaterom walki o niepodległość.

            Po powrocie do szkoły zebraliśmy się w hali sportowej wokół biało-czerwonej mandali, symbolizującej ognisko, tworząc krąg jedności i wspólnoty. Atmosfera spotkania przywoływała wspomnienia rodzinnych wieczorów, gdzie opowieści o historii kraju były przekazywane z pokolenia na pokolenie. Przez kilka chwil wszyscy śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, podkreślając ducha niepodległej Polski.

            W tej części uroczystości, zgromadzeni mieli również okazję obejrzeć film Tomasza Bagińskiego “Animowana historia Polski”, który przypominał nam, że nasza wolność to nie tylko dar, ale również wynik wielkiego wysiłku i poświęcenia.

            Był to wyjątkowy dzień, który nie tylko upamiętnił ważne wydarzenia historyczne, ale także zbudował więzi społeczne i wzmocnił poczucie tożsamości narodowej. Poprzez różnorodne formy wyrazu, od tańca po mandalę, uczniowie okazali swoją miłość do ojczyzny i po raz kolejny przekonali się, że pamięć o przeszłości jest nieodłączną częścią naszej teraźniejszości.

             

            Zagrali: Pan Dominik Fryza- piano, Pani AnnaSiwczak- gitara, Iza Cyranik, Zofia Rogowska, Anastazja Glapiak, Magdalena Bialaszek-Aqqlele;

            Zaśpiewali: Lena Banaszkiewicz, Bogusz Kliemann, Zuzanna Tomkowiak, Nadia Borowska, Julia Krechel, Zofia Smelka, Iwona Waloszek, Amelia Kowal, Klaudia Jankowska i wszystkie dzieci oraz grono pedagogiczne z naszej szkoły;

            Zatańczyli: klasa 3a i 3b- Pani Anna Marciniak- Kochmann, Pani Anna Kierzek;

            Choreografia Poloneza: Pani Anna Siwczak;

            Projektor multimedialny: Krzysztof Bajorek;

            Opracowanie muzyczne, multimedialne, nagłośnienie: Pan Dominik Fryza;

            Scenografia: Pani Urszula Skarżyńska, Agnieszka Konieczna;

            Organizacja sali: Pan Romuald Tankielun;

            Koordynator: Pani Anna Gańska-Lorenc.

            ------------------------------------------

            *** Podczas realizacji działania wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości***

          • Dla NIepodległej 10.11.2023

          • Dla Niepodległej…

            “Ojczyznę kochać trzeba i szanować” - słowa piosenki zespołu T.Love to maksyma, którą każdy Polak powinien mieć w sercu.

            11 listopada to święto, które corocznie obchodzimy dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę.

            Nieodzownie związane z uroczystością są nasze symbole narodowe. Należą do nich:barwy, flaga, godło i hymn.

            Barwy narodowe i flagi towarzyszyły nam podczas korowodu, który przeszedł ulicami Pszczewa. Uczniowie klas 0-8 oraz nauczyciele zadbali, aby biało -czerwone akcenty były bardzo widoczne. Wójt p. Józef Piotrowski, przewodniczący Rady Gminy p. Romuald Tankielun oraz wiceprzewodniczący p.Leonard Kaczmarek, a także dyrektor SP p. Grażyna Tankielun, wicedyrektor p. Joanna Molik i przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Zofia Najderek złożyli hołd przed pomnikiem “Pamięci Bojowników o Polskość Pszczewa”.

            W ramach akcji “Niepodległa do hymnu” odśpiewaliśmy “Mazurka Dąbrowskiego”, a uczniowie klas trzecich widowiskowo zatańczyli poloneza, który od wieków symbolizuje odwagę i niezależność.

            Anna Gańska-Lorenc

            ------------------------------------------

            *** Podczas realizacji działania wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości***

          • Młodzi pamiętają 10.11.2023

          • Listopad to miesiąc, który nastraja do wspomnień, także o tych którzy już odeszli. Dbamy o ich groby, pamiętamy, by zapalić znicz. Są jednak takie miejsca pochówków, o które nie ma już kto dbać. O nich co roku pamiętają młodzi wolontariusze ze szkoły podstawowej.

            W październiku postanowili posprzątać miejsca spoczynku pszczewskich proboszczów oraz powstańców styczniowych na wzgórzu kościelnym w Pszczewie.

            Także w Dzień Zaduszny młodzi społecznicy stawili się na cmentarzu, by zagrabić opadłe liście i zadbać o te groby, o których nikt już nie pamięta.

            Opiekun szkolnego WOLONTARIATU,

            Małgorzata Schubert

          • Pszczew zdobywa medale w Mistrzostwach Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym

          • Pszczew zdobywa medale w Mistrzostwach Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym

            29 października w Szkole Podstawowej w Pszczewie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. To już kolejna edycja tych zawodów, które w naszej szkole są organizowane już od blisko 25 lat.

            Walczyliśmy o najlepsze miejsca i awans do półfinału wojewódzkiego w tej dyscyplinie w kategorii Igrzysk dzieci: klasy IV- VI oraz kategorii Igrzysk młodzieży: klasy VII-VIII.

            W naszej szkole tenis stołowy nadal cieszy się popularnością. Wynika to m.in. z tego, że jest sportem bardzo uniwersalnym. Zawsze przypominam moim uczniom, iż w „ping ponga” możemy grać w gronie znajomych, na imprezach rodzinnych, w szkole, na placach zabaw, gdzie mamy betonowe stoły, a także profesjonalnie w klubach sportowych i docelowo na Igrzyskach Olimpijskich kończąc. Tenis stołowy mogą uprawiać kobiety i mężczyźni, dzieci i dorośli o różnej budowie ciała, mówiąc najogólniej- wszyscy. Kiedy byliśmy zamknięci w domach podczas pandemii „korona wirusa”, zachęcałem wszystkich do organizacji zabaw z tenisem stołowym w warunkach domowych. Pomysł znalazł wielu popleczników. Piłeczka, zeszyt i stół w pokoju zastępowały profesjonalny sprzęt.

            Tenis stołowy wszechstronnie rozwija naszą motorykę, precyzję i dokładność. Pozytywnie wpływa na procesy myślowe. Jest dyscypliną widowiskową i chętnie oglądaną przez kibiców. Dlatego od wielu lat podczas okresu jesienno - zimowego jest stałym punktem na lekcjach wychowania fizycznego.

            Podczas tegorocznej, międzyszkolnej rywalizacji wyniki przedstawiały się następująco:

            Kategoria dziewcząt młodszych:

            1 miejsce SP Pszczew I ( Natalia Rose, Milena Cieślak, Agata Pawlus)

            2 miejsce SP Pszczew II (Izabela Cyranik, Marika Sroka)

            3 miejsce SP Bledzew

            4 miejsce SP Templewo

            Kategoria dziewcząt starszych:

            1 miejsce SP Templewo

            2 miejsce SP Pszczew ( Klaudia Przybysz, Marcelina Gorajska)

            Kategoria chłopców młodszych:

            1 miejsce SP Pszczew (Dawid Domagała, Filip Jeśke, Adam Talarek)

            2 miejsce SP6 Międzyrzecz

            3 miejsce SP Bledzew

            4 miejsce SP Templewo

            Kategoria chłopców starszych:

            1 miejsce SP Pszczew (Mikolay Khyl, Filip Semkło)

            2 miejsce SP Bledzew

            3 miejsce SP6 Międzyrzecz

            4 miejsce SP Templewo

            Okolicznościowe dyplomy i puchary ufundowane przez Panią Starostę Powiatu Międzyrzeckiego wręczyła Dyrektor Szkoły Grażyna Tankielun. Dodatkowo wyróżniono najlepszych graczy, wśród dziewcząt tytuł ten otrzymała Maja Musiałowska z Templewa, natomiast wśród chłopców Mikolay Khyl z Pszczewa.

            Najlepsze drużyny będą reprezentowały nasz powiat w dalszych etapach rozgrywek tenisowych

            opracował: Romuald Tankielun

          • Gang śmieciaków 06.11.2023

          • 6 listopada 2023 roku w ramach realizacji działań Programu Wychowawczo-Profilaktycznego uczniowie naszej szkoły skorzystali już po raz kolejny z oferty Fundacji Grupa T z Torunia.

            „GANG ŚMIECIAKÓW” to spektakl kabaretowo-edukacyjny promujący postawę ekologiczną a także zdrowy styl życia. Aktorzy zaprezentowali dwie wersje scenariusza – dla młodszych i starszych odbiorców.

            Problem dbania o środowisko jest niezwykle istotny i poruszany od dawna. Nieustannie pojawiają się głosy, że jeden człowiek nie ma wpływu na zmiany, że poprawienie codziennych nawyków w jednym domu nie zmniejszy globalnego niszczenia środowiska. Czy na pewno? Spektakl ten zabrał widza właśnie do takiego świata, gdzie Leon Kameleon i Weronka Biedronka w sprytny sposób wytropili i widowiskowo ukazali „przestępców” działających przeciwko naszej planecie. Ponadto bohaterowie przedstawienia zasygnalizowali, że na przykład napoje energetyczne to samo zło.

            Aktualnie problem uzależnienia wśród dzieci i młodzieży jest bardzo powszechny. W ostatnich latach szczególnie groźne są tzw. dopalacze czy napoje energetyczne. Równie ważny jest też temat ekologii – bycie ekologicznym to nie tylko wrzucanie śmieci do odpowiednich pojemników, a dbanie o przyrodę to coś więcej niż podniesienie kilku papierków z trawnika.

            Spektakl był zabawny i jednocześnie pouczający. Dostarczył uczniom niezapomnianych wrażeń estetycznych.

            Ilona Biała-Bącler

            ------------------------------------------

            *** Podczas realizacji działania wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości***

          • Piżama party 31.10.2023

          • Dzień 31 listopada upłynął w naszej szkole pod znakiem wyjątkowo dobrej dawki humoru. Korytarze szkolne przemierzały jednorożce, misie, pszczółki, pingwiny, klowny, tygrysy, owieczki i inne interesujące bajkowe postaci. To był niecodzienny kolorowy pokaz nocnej, sennej mody. W klasach rozłożyliśmy kocyki, wciągnęliśmy poduszki, ulubione pluszaki i w takiej atmosferze obejrzeliśmy seans bajkowy. Było przytulnie, prawie jak w domu. Czekamy z niecierpliwością na następny taki dzień.

            Ewelina Semkło

            ------------------------------------------

            *** Podczas realizacji działania wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości***

          • Sadź, rośnij i kwitnij 30.10.2023

          • Uczniowie klasy 1 B wzięli udział w akcji “Sadź, rośnij, kwitnij!” organizowanej przez Hurtownię Ogrodniczą Królik. Otrzymaliśmy od hurtowni kłącza piwonii, cebulki hiacyntów i narcyzów. Uczniowie, w ramach lekcji przyrody, poznali zasady upraw danych kwiatów oraz dowiedzieli się jak je pielęgnować. Największą frajdę dzieci miały podczas sadzenia roślin i zabawy w ziemi. Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu rodziców klasy 1 B rośliny mają piękne miejsce do wzrostu - drewniane skrzynie, za co bardzo dziękujemy! Będziemy bacznie obserwować i dbać o nasze kwiatki.

            Anna Siwczak

          • Buty 30.10.2023

          • Skoro skarpetki nosimy czasami nie do pary, to czemu nie spróbować z butami?

            W poniedziałek, 30 X było inaczej niż zwykle. Uczniowie kl. IV -VIII przyszli w dwóch różnych butach i dobrze się z tym czuli.

            Cieszymy się, że nie tylko społeczność uczniowska wzięła udział w zabawie, ale także dyrekcja, nauczyciele, panie z księgowości i sekretariatu.

            Samorząd Uczniowski

          • Zielony zakątek 30.10.2023r

          • W ostatnie dni przepięknej październikowej aury nasi uczniowie złapali sporą dawkę witaminy D. Pieczone kiełbaski, chrupiący chlebek, słodkie pianki i wspólne zabawy okazały się doskonałym sposobem na chwilę relaksu w przerwie międzylekcyjnej. Jak to możliwe? Bez pomocy Pana Artura i Patryka, którzy zorganizowali dla nas bezpieczne palenisko, pewnie by się nie udało. Serdecznie dziękujemy!!! Nie bez znaczenia pozostaje jednak urokliwa lokalizacja naszej szkoły i dostęp do kameralnego, zielonego zakątka z widokiem na jezioro, który bez wątpienia sprzyja udanej integracji przy ognisku. Klasa 2a, 2b.

          • Fit plecaki w SP

          • Wyniki dzisiejszej akcji ważenia plecaków napawają ogromnym optymizmem. Okazuje się, że średni ciężar tornistra wynosi około 2,5 kg, co w większości przypadków nie przekracza zalecanych 10%- 15% masy ciała ucznia.

            Od kilku lat w naszej szkole dokładamy wszelkich starań, by dzieci nie musiały dźwigać dodatkowych kilogramów. Każdy uczeń ma własną szafkę , w której może przechowywać rzeczy osobiste czy strój na w-f . Ponadto klasy lekcyjne pierwszego poziomu edukacyjnego 1-3 wyposażone są w pojedyncze ławki z pojemnikami, przeznaczonymi na książki i przybory.

            Systematycznie przypominamy dzieciom w jaki sposób nosić plecak, by ich postawa była prawidłowa, wskazujemy również konieczność zabierania do szkoły wyłącznie niezbędnych rzeczy.

            Podczas dzisiejszego spotkania każdy uczeń dowiedział się ile waży jego plecak i jak go skutecznie “odchudzić”. Zaprezentowaliśmy poprawnie spakowane tornistry, których ciężar nie obciąża stawów i kręgosłupa.

            Podsumowując- zalecenia GIS*:

            plecak powinien posiadać ergonomiczną, odpowiednio usztywnioną ściankę, przylegającą do pleców,

            plecak powinien mieć równe, szerokie szelki, których długość umożliwili swobodne wkładanie i zdejmowanie, jednocześnie zapewniając jak najlepsze przyleganie plecaka do pleców,

            cięższe rzeczy należy umieścić na dnie, a lżejsze wyżej,

            należy go nosić na obu ramionach,

            waga tornistra nie powinna przekraczać 10-15% masy ciała dziecka.

            * żródło:https://www.gov.pl/.../zalecenia-dotyczace-tornistrow...

          • Pola nadziei 2023

          • Uczniowie Szkoły Podstawowej w Pszczewie po raz kolejny wzięli udział w charytatywnej akcji organizowanej pod nazwą “Pola nadziei”. W dniach od 2 do 13 października szkolni wolontariusze sprzedawali podczas przerw śródlekcyjnych cebulki żonkili, które posadzone tej jesieni, zakwitną w pierwszych tygodniach przyszłorocznej wiosny.

            Głównym celem tej akcji jest zbieranie środków finansowych na potrzeby działalności Hospicjum Św. Kamila w Gorzowie Wlkp. Inicjatywa przypomina społeczeństwu o potrzebach hospicjów, propaguje wolontariat, a kwitnące wiosną żonkile wyrażają nadzieję i solidarność z osobami chorymi terminalnie oraz ich rodzinami.

            W szkole w Pszczewie rozprowadzono 320 cebulek kwiatowych, z których uzyskano 670 zł. Wszystkim, którzy włączyli się w pomoc bardzo dziękujemy.

            Dzięki takiej postawie oraz zaangażowaniu pola nadziei znowu zakwitną, a hospicjum będzie kontynuować swoją misję opieki i wsparcia drugiej osoby.

            Małgorzata Schubert

          • Czekoladowa przygoda 26.10.2023

          • Czekoladowy autobus to jedyna w swoim rodzaju oferta podróży po czekoladowym świecie.

            Podczas warsztatów każde dziecko mogło poczuć się jak prawdziwy MasterChef, przywdziewając profesjonalną czapkę i fartuch kucharski. Kursanci poznali historię czekolady, a także degustowali trzy rodzaje tego słodkiego przysmaku. Następnie każdy cukiernik wykonał własną delicję, używając do tego celu foremki odlewniczej. Nie zabrakło miejsca na kreację indywidualnych, niepowtarzalnych wzorów, które dzieci mogły stworzyć według swojego pomysłu. Na zakończenie każdy uczestnik warsztatów otrzymał dyplom Mistrza Czekolady, a także wszystkie własnoręcznie wykonane łakocie. Było bardzo słodko i pachnąco.

            Anna Badach