• 6 grudnia 2022

Puk, puk... Kto tam? Święty Mikołaj

Najwyraźniej wszystkie dzieci w naszej szkole były grzeczne przez cały rok 😁. Każdy uczeń dostał dziś upominek od Świętego Mikołaja 🎁, który wędrował po szkole w asyście śnieżynki i reniferów. Dzień piżamy zorganizowany przez samorząd uczniowski sprawił, że było ciepło, przytulnie, kolorowo i świątecznie.

• 25 listopada 2022

Jak bawiliśmy się na nadrzejkach>

Piątek w naszej szkole był pełen wróżb i zabaw andrzejkowych. Jeszcze przed lekcjami Samorząd Uczniowski w holu szkoły przygotował magiczne miejsce, które chętnie odwiedzali wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Każdy, kto chciał poznać swoją przyszłość, mógł tu wylosować karteczki z imieniem sympatii i nazwami zawodów, znaleźć w kubeczku np. kluczyk do nowego domu, pierścionek zwiastujący szybkie narzeczeństwo, a także otrzymać w kolorowych kopertach przepowiednię z niespodzianką- małą figurkę duszka, wizerunek kotka czy czarownicy latającej na miotle. W klasach odbyły sie przyjęcia z rozmaitymi atrakcjami i słodkościami. Katalog wróżb był obszerny i różnorodny, a zainteresowani udziałem we wspólnej zabawie liczyli na wywróżenie czegoś, co ich może zdziwi lub rozśmieszy do łez. Dziękujemy “DOBRYM WRÓŻKOM” za wszystkie przygotowane atrakcje, za stworzoną okazję do lepszego poznania andrzejkowych zwyczajów i przybliżenia sylwetki ich patrona. Dziękujemy za zorganizowanie szkolnych dyskotek, na których bawili się oddzielnie uczniowie kl. VI-VIII i IV-V tuż przed rozpoczynającym się adwentem.

• 17 listopada 2022

Wielka ucieczka z Grupą T

Prezentacja teatralna Grupy T adresowana do starszych uczniów naszej szkoły, to niezwykła lekcja pokory i walki z własnymi słabościami. To również szereg drogocennych wskazówek, pomocnych, gdy nie potrafimy radzić sobie z trudnościami lub też zaistnieje potrzeba wzmocnienia postawy asertywności. Metaforyczna opowieść o perypetiach głównego bohatera- Giętkiego, przenosi nas do wnętrza organizmu człowieka, w którym zarówno serce jak i mózg buntują się przeciwko swojemu właścicielowi, by finalnie uzmysłowić mu katastrofalne skutki zażywania nieznanych, szkodliwych substancji. Wszystko kończy się szczęśliwie. Giętki odzyskuje rozum i serce, a także rodzinę, która jest przecież najważniejsza.

Dziękujemy Grupie T za wspaniałą lekcję! Klasy V, VI,VII i VIII❤️

Galria zdjęć

• 10 listopada 2022

Dzień Niepodległości

10 listopada br., byliśmy na patriotycznym spotkaniu, które zostało zorganizowane wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Pszczewie i Stowarzyszeniem Artystycznym Składak.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu narodowego. Następnie wysłuchaliśmy kilku utworów muzycznych, w tym „Rozkwitały pąki białych róż”, „Płynie Wisła, płynie”, „Pieśń Rodła” na przemian z recytacjami wierszy Wisławy Szymborskiej, Antoniego Słonimskiego, Władysława Bełzy i in. Przy dźwiękach akordeonu nuciliśmy melodię piosenki znanej z czasów II wojny światowej pt. „Siekiera motyka”, zaśpiewaliśmy kultowy „kawałek” o wolności z repertuaru zespołu Chłopcy z Placu Broni a także wysłuchaliśmy życzeń składanych Polsce przez najmłodszych uczniów szkoły. “Chcę, żeby Polska była ciągle na mapie”, “Życzę mojej ojczyźnie, żeby była wolna i niepodległa, żeby nie było nigdy wojny”- mówili .

Po krótkich biografiach, które przybliżyły nam sylwetki lokalnych bohaterów walki o niepodległość, wspominaliśmy zeszłoroczne obchody 11 Listopada. Odtworzone nagrania popularnych pieśni żołnierskich “My, Pierwsza Brygada” i “Szara Piechota” kolejny raz poruszyły serca publiczności.

Dziękujemy serdecznie wszystkim wykonawcom za barwną opowieść o ważnych momentach z dziejów naszego narodu! Dziękujemy za piękną lekcję patriotyzmu!

• 30 września 2022

Dzień chłopaka w 6a

W klasie  6 a, gdzie było dziś gwarnie i wesoło. Dziewczyny, oprócz tradycyjnych życzeń i słodkich upominków, przygotowały dla kolegów kilka zadań. Był m. in. quiz, zagadki i kilka wyzwań zręcznościowych. Najwięcej frajdy przyniosła jednak przeprowadzona konkurencja “W salonie fryzjerskim”. Chłopcy z czesaniem kitek i koczków poradzili sobie doskonale, wszyscy grali fair play i bawili się z przymrużeniem oka. Dziewczynki, nad wyraz uważnie obserwowały zmagania swoich kolegów i, mocno kibicując każdemu, przyznawały sprawiedliwie punkty. To był dla nas wspaniały czas! W tym szczególnym dniu wszyscy stanęli na najwyższym podium…

• 8 października 2021

Byliśmy w Toruniu

8 października 2021 r. uczniowie klasy Va i Vb wzięli udział w wycieczce do Torunia. Celem wyjazdu było zwiedzanie miasta związanego z patronem naszej szkoły- Mikołajem Kopernikiem, poznanie toruńskich legend, udział w warsztatach wypieku pierników i wizyta w Planetarium.

• 1 października 2021

Julia Konieczna z 5a - zdobywa tytuł mistrzyni tabliczki mnożenia