• 22 grudnia 2022

Towarzyskie spotkania piłkarskie klas 6-8

Przedświąteczne spotkania wigilijne klas 6-8 zakończył sportowy akcent piłkarski. Imprezę zorganizowali członkowie Samorządu Uczniowskiego. Niekonwencjonalny pomysł aktywnej formy integracyjnej, spotkał się z ogromnym entuzjazmem ze strony uczniów, I choć nie każdy mógł bezpośrednio wziąć udział w rozgrywkach, wszyscy wspaniale kibicowali i wsperali druzyny klasowe. Dziękujemy opiekunowi SU- Panu R. Woszczyle za wsparcie organizacyjne i sędziowskie.

• 22 grudnia 2022

Spotkanie z kolędą

Świąteczna atmosfera zawitała dziś w progach naszej szkoły. Wszystkie klasy wzięły udział w spotkaniach wigilijnych, a także uczestniczyły w Jasełkach przygotowanych przez Panią Małgorzatę Schubert i Pana Dominika Fryzę wraz z dziećmi.

• 6 grudnia 2022

Puk, puk... Kto tam? Święty Mikołaj

Najwyraźniej wszystkie dzieci w naszej szkole były grzeczne przez cały rok 😁. Każdy uczeń dostał dziś upominek od Świętego Mikołaja 🎁, który wędrował po szkole w asyście śnieżynki i reniferów. Dzień piżamy zorganizowany przez samorząd uczniowski sprawił, że było ciepło, przytulnie, kolorowo i świątecznie.

jak bawiliśmy się na andrzejkach?

Piątek w naszej szkole był pełen wróżb i zabaw andrzejkowych. Jeszcze przed lekcjami Samorząd Uczniowski w holu szkoły przygotował magiczne miejsce, które chętnie odwiedzali wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Każdy, kto chciał poznać swoją przyszłość, mógł tu wylosować karteczki z imieniem sympatii i nazwami zawodów, znaleźć w kubeczku np. kluczyk do nowego domu, pierścionek zwiastujący szybkie narzeczeństwo, a także otrzymać w kolorowych kopertach przepowiednię z niespodzianką- małą figurkę duszka, wizerunek kotka czy czarownicy latającej na miotle. W klasach odbyły sie przyjęcia z rozmaitymi atrakcjami i słodkościami. Katalog wróżb był obszerny i różnorodny, a zainteresowani udziałem we wspólnej zabawie liczyli na wywróżenie czegoś, co ich może zdziwi lub rozśmieszy do łez. Dziękujemy “DOBRYM WRÓŻKOM” za wszystkie przygotowane atrakcje, za stworzoną okazję do lepszego poznania andrzejkowych zwyczajów i przybliżenia sylwetki ich patrona. Dziękujemy za zorganizowanie szkolnych dyskotek, na których bawili się oddzielnie uczniowie kl. VI-VIII i IV-V tuż przed rozpoczynającym się adwentem.

• 23 listopada 2022

Lekcja polskiego z Gabrielą Zapolską

Wspaniałe widowisko, fantastyczne kreacje aktorskie i niebywała dawka humoru.To wszystko otrzymaliśmy podczas wczorajszego spektaklu w Teatrze im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim. Okazuje się, że tekst Gabrieli Zapolskiej “Moralność Pani Dulskiej”, napisany prawie 110 lat temu, nie stracił swej aktualności i w dalszym ciągu odnajdujemy w nim wiele analogii do współczesnego świata. Tym bardziej cieszy nas fakt, że uczniowie klas ósmych stali się udziałem tej wspaniałej uczty konesera. Wróciliśmy do domu w dobrych nastrojach, lecz pełni zadumy i refleksji nad niezmiennie zakłamaną moralnością, która w różnych formach wciąż “panoszy się” w naszym społeczeństwie. Serdecznie polecamy spektakl wszystkim, którzy jeszcze nie mieli okazji go zobaczyć. Klasy 8a,8b,8c.

• 17 listopada 2022

Wielka ucieczka z Grupą T

Prezentacja teatralna Grupy T adresowana do starszych uczniów naszej szkoły, to niezwykła lekcja pokory i walki z własnymi słabościami. To również szereg drogocennych wskazówek, pomocnych, gdy nie potrafimy radzić sobie z trudnościami lub też zaistnieje potrzeba wzmocnienia postawy asertywności. Metaforyczna opowieść o perypetiach głównego bohatera- Giętkiego, przenosi nas do wnętrza organizmu człowieka, w którym zarówno serce jak i mózg buntują się przeciwko swojemu właścicielowi, by finalnie uzmysłowić mu katastrofalne skutki zażywania nieznanych, szkodliwych substancji. Wszystko kończy się szczęśliwie. Giętki odzyskuje rozum i serce, a także rodzinę, która jest przecież najważniejsza.

Dziękujemy Grupie T za wspaniałą lekcję! Klasy V, VI,VII i VIII❤️

• 10 listopada 2022

Dzień Niepodległości

10 listopada br., byliśmy na patriotycznym spotkaniu, które zostało zorganizowane wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Pszczewie i Stowarzyszeniem Artystycznym Składak.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu narodowego. Następnie wysłuchaliśmy kilku utworów muzycznych, w tym „Rozkwitały pąki białych róż”, „Płynie Wisła, płynie”, „Pieśń Rodła” na przemian z recytacjami wierszy Wisławy Szymborskiej, Antoniego Słonimskiego, Władysława Bełzy i in. Przy dźwiękach akordeonu nuciliśmy melodię piosenki znanej z czasów II wojny światowej pt. „Siekiera motyka”, zaśpiewaliśmy kultowy „kawałek” o wolności z repertuaru zespołu Chłopcy z Placu Broni a także wysłuchaliśmy życzeń składanych Polsce przez najmłodszych uczniów szkoły. “Chcę, żeby Polska była ciągle na mapie”, “Życzę mojej ojczyźnie, żeby była wolna i niepodległa, żeby nie było nigdy wojny”- mówili .

Po krótkich biografiach, które przybliżyły nam sylwetki lokalnych bohaterów walki o niepodległość, wspominaliśmy zeszłoroczne obchody 11 Listopada. Odtworzone nagrania popularnych pieśni żołnierskich “My, Pierwsza Brygada” i “Szara Piechota” kolejny raz poruszyły serca publiczności.

Dziękujemy serdecznie wszystkim wykonawcom za barwną opowieść o ważnych momentach z dziejów naszego narodu! Dziękujemy za piękną lekcję patriotyzmu!