• Wydanie duplikatu legitymacji świadectwa informacja o opłatach

• INFORMACJAo OPŁATACH

za duplikaty świadectw i legitymacji szkolnych

Przy wyrabianiu duplikatu świadectwa szkolnego lub legitymacji szkolnej – prosimy o wpłacenie kwot:

• duplikat świadectwa szkolnego – 26,00 zł
          • duplikat legitymacji szkolnej – 9,00 zł

na konto:

GBS Międzyrzecz

Nr 98 8367 0000 0023 2515 6000 0003

Z dopiskiem – „za duplikat legitymacji SP/ Gim.” Lub „za duplikat świadectwa SP/ Gim.”

Na podstawie dowodu wpłaty będzie wystawiony w ciągu 7 dni roboczych duplikat dokumentu.

Podstawa prawna:

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 11 marca 2008 r.  (Dz.    U 67 poz. 412) zmieniające rozporządzenie w sprawie zasad wydawania oraz wzorów świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych, sposobu dokonywania ich sprostowań i wydawania duplikatów, a także zasad legalizacji dokumentów przeznaczonych do obrotu prawnego z zagranicą oraz zasad odpłatności za wykonywanie tych czynności  §19 ust. 3:

Za wydanie duplikatu świadectwa, odpisu świadectwa dojrzałości, odpisu aneksu do świadectwa dojrzałości, dyplomu, zaświadczenia i indeksu oraz za legalizacje dokumentu przeznaczonego do obrotu prawnego z zagranicą pobiera się opłatę w wysokości równej kwocie opłaty skarbowej od legalizacji dokumentu (tj. 26 zł). Za wydanie duplikatu legitymacji szkolnej lub legitymacji przedszkolnej dla dziecka niepełnosprawnego pobiera się opłatę w wysokości równej kwocie opłaty skarbowej od poświadczenia własnoręczności podpisu (tj. 9 zł). Opłatę wnosi się na rachunek bankowy wskazany odpowiednio przez dyrektora przedszkola, szkoły komisji okręgowej, kuratora oświaty lub inny organ dokonujący odpowiedniej czynności.”

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA FINANSÓW z dnia 28 września 2007 r. w sprawie zapłaty opłaty skarbowej (Dz. U. Nr 225, poz. 1635, z 2007 r.)