• Galeria prac uczniów. Zachód słońca- klasa 4a.
          • Galeria prac uczniów. Zachód słońca- klasa 4a.

          • Eksperymentowanie z kolorami zawsze przynosi wiele radości i daje pole do swobody twórczej. Tym razem uczyliśmy się w jaki sposób łączyć barwy, tak by uzyskać efekt łagodnych przejść kolorystycznych korespondujących z  doznaniami wizualnymi, obserwowanymi podczas zachodu słońca. Na pierwszym planie widzimy zarysy drzew wykonanych metodą rozdmuchiwania plamy barwnej.

            U.S.

        • Sukces naszych uczniów w Mistrzostwach Powiatu Międzyrzeckiego w biegach przełajowych.
          • Sukces naszych uczniów w Mistrzostwach Powiatu Międzyrzeckiego w biegach przełajowych.

          • Sportowy rok 2021 rozpoczął się dla szkoły bardzo dobrze. Mamy za sobą dopiero pierwsze dni listopada, a już możemy poszycić się kolejnym sukcesem na liście osiągnięć naszych ucznów, którzy wrócali z zawodów powiatowych szczęśliwi, uśmiechnięci i z pucharem.

            6 października w Skwierzynie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Międzyrzeckiego w sztafetowych biegach przełajowych. Trzy drużyny z naszej szkoły wzięły udział w tej rywalizacji. W kategorii Igrzysk Dzieci uplasowaliśmy się na II miejscu. Drużyna wystąpiła w składzie: D. Jaskuła, B. Lipoiwcz, M. Lipowicz, F. Fiedler, T. Jaruta, R. Pohl, B. Woźniak, F. Jeśke, D. Urbanek, D. Domagała. W kategorii Igrzysk Młodzieży szkolnej drużyna dziewcząt zajęła II miejsce w składzie: J. Jaskuła, I. Szewczuk, M. Frank, P. Dudek, K. Fryza, K. Grocholska, G. Hordyniec, M. Załucka, N. Wojtucka, A. Rembacz, Z. Talarek. Chłopcy również wywalczyli „srebro”, występując w składzie: A. Cop, M. Jaskuła, M. Leśniowolski, P. Nowacki, Daw. Nowakowski, Dom. Nowakowski, A. Witkowski, S. Mizera. Wyniki naszych biegaczy mogą cieszyć! Jest to bardzo dobry prognostyk na przyszłość. Zdecydowana większość lekkoatletów będzie mogła reprezentować naszą szkołę również za rok.  

            Radosław Woszczyło

        • Warsztaty plastyczne- 6 listopada 2021r.
          • Warsztaty plastyczne- 6 listopada 2021r.

          • Serdecznie zapraszamy uczniów z klas 1-3 i 4-8 na warsztaty plastyczne w sobotę, 6 listopada 2021r. Zapisy przyjmujemy do piatku - 5 listipada. Formularz zgody jest dostępny do pobrania tuż pod plakatem. 

            Do zobaczenia  w sobotę - pracownia plastyczna w budynku A, godz. 9.00-12.30.

            Prowadzący: Agnieszka Koneczna, Urszula Skarżyńska

          • Nowy sprzęt sportowy na terenie szkoły.

          • Nasza szkoła szczególnie dba o wszechstronny rozwój fizyczny dzieci, dlatego staramy się selektywnie doposażać zarówno zaplecze sprzętu sportowego jak i urządzenia wspierające aktywność ruchową dzieci. W tym roku obok strefy gier terenowych, na szkolnym boisku stanęły kosze do gry w koszykówkę. Mimo że aura listopadowa zaczyna płatać nam figle, nadal sprawiają dzieciom ogromną radość.

            U.S.

        • Galeria prac uczniów. Drzewo- klasa 5a,b
          • Galeria prac uczniów. Drzewo- klasa 5a,b

          • Niełatwe to zadanie, by znaleźć kilkanaście odcieni koloru niebieskiego i poukładać je w taki sposób, by dwa podobne nie leżakowały obok siebie:) Ćwiczenie plastyczne "Gama barw ciepłych i zimnych" w wykonaniu uczniów klasy 5 a i b.

            U.S.

        • Uczniowie pamiętają.
          • Uczniowie pamiętają.

          • Uczniowie Szkoły Podstawowej w Pszczewie w ostatnią sobotę października odwiedzili pszczewski cmentarz, by uporządkować zaniedbane groby i zapalić na nich znicze. Znicze były zbierane w szkole  przez uczniów. Ta wspólna inicjatywa Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu ma na celu  kształtowanie postaw szacunku dla tych, którzy już zmarli, a kiedyś stanowili część pszczewskiej społeczności. Wielu spoczywających na cmentarzu nie ma już rodzin i znajomych, którzy by mogli zadbać o ich miejsca wiecznego spoczynku, więc  młodzież stara się o nich pamiętać. Prace porządkowe przebiegły sprawnie,  a potem zostały zapalone znicze.


            Małgorzata Schubert

        • Galeria prac uczniów. Piaskiem malowane - klasa 4a.
          • Galeria prac uczniów. Piaskiem malowane - klasa 4a.

          • W klasie 4 dzieci poznają elementy abecadła plastycznego i małymi kroczkami odkrywają świat sztuki. Poznają rozmaite techniki plastyczne, które nie zawsze wykorzystują  powszechnie stosowane narzędzia rysunkowe czy malarskie. Tym razem klasa 4 eksperymentowała z piaskiem. W ten sposób powstały przepiękne piaskowe kolaże o tematyce zwierząt prehistorycznych.

            U.S.

        • Klasa 2c przekazuje światełko pamięci.
          • Klasa 2c przekazuje światełko pamięci.

          • Z końcem października coraz cześciej popadamy w zadumę i rozmyślamy o naszych bliskich. Wspominamy wszystkich tych, którzy odeszli. Jest to dobra okazja, by przybliżyć dzieciom temat przemijania  W piatek, 29 października, klasa 2c wraz z Panią Anią Badach podążyła śladem polskiej tradycji dnia Wszystkich Świetych, by zapalić światełko pamięci na pobliskim cmentarzu. 

            Anna Badach

        • Lekcja w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej.
          • Lekcja w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej.

          • 25 października klasa 2c brała czynny  udział w lekcji przyrody w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej. Tematem przewodnim była jesień oraz zwierzęta takie jak: wiewiórka, lis i jeż. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek o tych zwierzętach, a następnie je narysowały. Nie lada atrakcją  było oglądanie okazów przyrodniczych pod mikroskopem. Na zakończenie spotkania odbyło się wspólne ognisko. .

            Ilustrujemy ciekawostki o zwierzętach.

            Przyroda pod mikroskopem.

            Ognisko integracyjne.

            Anna Badach

        • Lubuskie talenty 2021.
          • Lubuskie talenty 2021.

          • Z ogromną radością dzielimy się z Państwem wspaniałą informacją. Uczniowie naszej szkoły zostali stypendystami Lubuskich Talentów 2021. Wśród nagrodzonych znaleźli się : Kinga Konieczna z klasy 7a, Ida Szewczuk z klasy 8b, Arkadiusz Cop z klasy 8b i Karol Nowacki z klasy 8c.

            Program  stypendialny dedykowany jest dla najlepszych uczniów klas 7 i 8 SP, a także I, II i III liceów ogólnokształcących z terenu województwa lubuskiego. Jego celem jest podwyższenie potencjału edukacyjnego szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów matematyczno- przyrodniczych, informatycznych lub języków obcych poprzez wsparcie stypendialne udzielane w okresie roku szkolnego 2020/2021. W bieżącym roku każdy laureat otrzymał łącznie 6000zł.

            Pani Dyrektor Halina Banaszkiewicz złożyła uczniom serdeczne gratulacje wyróżniając ich osiągnięcia na forum szkoły.

            Proces formalny łącznie z procedurą wypełniania i składania wniosków monitorowała i koordynowała w naszej szkole Pani Małgorzata Pańczuk, za co serdecznie dziękujemy.

            Naszym Laureatom GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów w nauce. A wszystkich pozostałych uczniów gorąco zachęcamy, by podążali ich śladem. Naprawdę warto!!! 

            U.S

        • V Mistrzostwa Szkoły Podstawowej w Pszczewie  w Strzelectwie Sportowym 2021
          • V Mistrzostwa Szkoły Podstawowej w Pszczewie w Strzelectwie Sportowym 2021

          • 9 października zorganizowałem kolejne, szkolne zawody w strzelectwie sportowym. Kilkanaście lat  temu nasza szkoła systematycznie rywalizowała w zawodach międzyszkolnych w biatlonie letnim, dyscyplinie w skład której wchodził bieg terenowy oraz konkurencja strzelecka z broni pneumatycznej. Mieliśmy sporo sukcesów rywalizując także na etapie wojewódzkim. Niestety ze względów od szkół niezależnych rywalizacja ta już się nie odbywa. Dlatego postanowiłem organizować dla naszych najstarszych uczniów podobne zawody wewnątrzszkolne.

            Strzelectwo sportowe jest jedną z nielicznych dyscyplin  pozwalających  młodzieży wykorzystać swoje szanse w odnoszeniu sukcesów sportowych niezależnie od posiadanych warunków fizycznych. Dzięki swej uniwersalności  strzelectwo można uprawiać już od wczesnej młodości.  Strzelectwo rozwija takie cechy naszej osobowości  jak: wytrwałość w dążeniu do celu, koncentrację i dyscyplinę,  podnosi też odporność psychiczną, uczy konsekwencji w realizowaniu postawionych przez siebie celów.
            W roku 2016 uzyskałem uprawnienia „Prowadzącego strzelanie” z różnego rodzaju broni palnej, dzięki czemu corocznie przy współpracy z LOK-em Międzyrzecz organizuję wyjazdy uczniów na strzelnicę sportową. W tym miejscu chciałbym podziękować Bogdanowi Walczakowi  z firmy Spectrum oraz Leszkowi Niedzielinowi za pomoc w organizacji naszych szkolnych zawodów. W tym roku sześć drużyn z klas 7-8 rywalizowało o tytuł Drużynowego Mistrza Szkoły Podstawowej 
            w strzelectwie.

            Wyniki rywalizacji: 1 miejsce (177 punktów) klasa VIIIc: Wiktor Herkt, Karol Nowacki, Michał Kuleczka, 2 miejsce (144 punkty) klasa VIIIa: Aleksandra Klaus, Kinga Grocholska, Maciej Leśniowolski, 3 miejsce (141 punktów) klasa VIIIb: Adrian Witkowski, Piotr Nowacki, Mia Frank. W klasyfikacji indywidualnej: najlepszym strzelcem został Karol Nowacki, kolejno Adam Tankielun oraz Nikola Wojtucka, która otrzymała nagrodę dla najlepszego strzelca w kategorii dziewcząt. Członkowie wyróżnionych drużyn otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy. Najlepszy chłopiec oraz dziewczyna atrakcyjny puchar, a każdy z uczestników gadżety związane z Gminą Międzyrzecz. Miły akcentem było również podziękowanie jakie otrzymałem od Zarządu Powiatowego LOK-u za propagowanie strzelectwa oraz sportów obronnych wśród młodzieży. Dodatkowo, podczas tegorocznego spotkania emerytowany żołnierz,  pan Leszek Niedzielin, przeprowadził wśród młodzieży pogadankę nt. zagrożeń wynikających z zalegających w lasach oraz w akwenach niewypałów. Środki finansowe na takie wydarzenia pochodzą z funduszu naszego stowarzyszenia - Uczniowskiego Klubu Sportowego „Orlik 2012”, działającego przy naszej szkole. 

                                                                                                                       Romuald  Tankielun

        • Pasowanie Pierwszoklasisty 21.10.2021r.
          • Pasowanie Pierwszoklasisty 21.10.2021r.

          • Cudownie było patrzeć na podekscytowane buźki naszych “pierwszaczków” w dniu ich pasowania. Od początku uroczystości mieliśmy przyjemność stać się udziałem pokazu szyku i elegancji, prezentowanego w atmosferze swobodnej twórczej ekspresji, kolorowanej promienistymi uśmiechami na twarzy. I gdy zabrzmiały dźwięki piosenki inaugurującej uroczystość “Stańmy w kole”, mogliśmy podziwiać nie tylko kunszt wokalnych umiejętności, ale także radosną choreografię na planie koła.

            Tak oto- zupełnie nieoczekiwanie, znaleźliśmy się w teatrze, gdzie każde dziecko wykreowało rolę, stając się przez chwilę bohaterem pierwszego planu. Bohaterem wdzięcznym, wzruszającym, pozbawionym maski... były emocje… :)

            Pani Dyrektor- Halina Banaszkiewicz, w swoim wystąpieniu wyraziła uznanie dla naszych najmłodszych pociech, a także skierowała  przesłanie, życząc wszystkim żarliwości w zdobywaniu wiedzy, systematyczności, wielu sukcesów edukacyjnych, ale w szczególności, by lata spędzone w szkole, stały się czasem radości i by były dla nich po prostu szczęśliwe. Po czym oczywiście nastąpiło uroczyste pasowanie.

            Szalenie miło było nam gościć podczas uroczystości pasowania przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego w osobach Gabrysi Hordyniec i Oliwii Rydzanicz, które w imieniu wszystkich uczniów naszej szkoły, dołożyły cegiełkę z życzeniami i gratulacjami. Poczet Sztandarowy również towarzyszył naszym najmłodszym.

            Uroczystość nie odbyłaby się bez zaangażowania wielu osób. Wychowawczynie Ia i Ib- Panie Anie, zaplanowały i wyćwiczyły z dziećmi scenariusz tego pięknego spotkania. Pani Gosia Pańczuk i Ania Ross-Kubrycht nauczyły dzieci śpiewać w języku niemieckim i angielskim. Nasz muzyk- Pan Dominik Fryza ozdobił uroczystość pięknymi dźwiękami żywego akompaniamentu, a także zadbał o to, by każde dziecko było dobrze słyszalne. Pani Ula - nasz plastyk w asyście klasy 7b pomogła przy aranżacjach kolorystycznych. I w końcu nasi kochani Rodzice, bez których nic by się nie udało- dziękujemy Wam za domowe szlifowanie wierszyków i piosenek, słodkie upominki w rożkach obfitości i przede wszystkim za Waszą obecność.

            U.S.

        • Warsztaty profilaktyczne "Góra uczuć".
          • Warsztaty profilaktyczne "Góra uczuć".

          • W ramach Programu Wychowawczo-Profilaktycznego rozpoczęliśmy w miesiącu październiku realizację warsztatów, które prowadziła Pani Monika Piefka, socjolog z Gorzowa Wielkopolskiego.

            Program „Góra uczuć” przeznaczony był dla uczniów klas IV-V szkoły podstawowej. Podczas zajęć (2 godziny lekcyjne) uczniowie dzielili się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami na temat emocji oraz poznali różne techniki relaksacji. Celem warsztatów było poznanie siebie, po to, aby móc obserwować własne reakcje w różnych sytuacjach życiowych i reagować na nie w racjonalny sposób.

            Cele programu:

            • przybliżenie dzieciom informacji na temat emocji i zagrożeń związanych z brakiem higieny emocjonalnej,
            • rozwijanie samodzielnego i twórczego myślenia,
            • kształtowanie umiejętności troski o własne bezpieczeństwo w relacjach z innymi,
            • nauka postaw asertywnych,
            • pokazanie, jak radzić sobie ze współpracą i komunikacją w grupie,
            • rozwijanie postawy szacunku wobec siebie i innych,
            • poznanie technik relaksacji dla bezpiecznego przechodzenia przez trudne emocje.

            Ilona Biała-Bącler, Katarzyna Wilkos-Zarzycka

        • Jesień rozkwitła w naszej szkole- X 2021
          • Jesień rozkwitła w naszej szkole- X 2021

          • Jesień to przepiękna pora roku, która dekoruje świat wielobarwnym kobiercem. Podczas wycieczek i spacerów gromadzimy więc jej dary, by przenieść odrobinę tej ciepłej mozaiki do klasy szkolnej. Na zajęciach powstaje mnóstwo kolorowych prac, w których dzieci wykorzystują owoce flory do tworzenia przepięknych kompozycji. Tym razem podziwiamy ekspozycję tematyczną w klasie 1b a także portret jesienny w klasach 1b, 2b, 3a,b.

            Klasa 1b

            Klasa 2b

            Klasa 3a

            Klasa 3b

            U.Skarżyńska

        • Mistrz tabliczki mnożenia.
          • Mistrz tabliczki mnożenia.

          • 1 października celebrowaliśmy w naszej szkole  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie z klas 4 i 5 zmagali się tego dnia z zadaniami konkursowymi. Bezbłędne wykonanie działań matematycznych, a także czas ich rozwiązania zadecydowały o nominacjach mistrzowskich. Tytuł MISTRZA TABLICZKI MNOŻENIA otrzymali: Ksawery Szulczyński z kl.4a, Filip Jeśke- kl. 4b, Julka Konieczna z kl.5a i Mikołaj Semkło z kl.5b. 

            Agnieszka Milert

          • Wybory do Samorządu Uczniowskiego.

          • Dnia 23 i 24 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W wyborach startowały kandydatki:  Helena Piotrowska kl. 8c, Gabriela Hordyniec kl. 8c, Oliwia Rydzanicz kl. 8c, Julia Ślusarczyk kl. 7a, Zofia Marchewka kl. 7a, Julia Jarmużewska kl. 7c. 

            Głosowanie odbyło się za pośrednictwem internetu. Na skrzynki mailowe uczniów klas 4-8 została wysłana ankieta, której zwrot oznaczał udział w wyborach.

            Po krótkim spotkaniu przedwyborczym, które odbyło się w czwartek 23 września, kandydatki zaprezentowały swoje plakaty wyborcze w budynku A oraz budynku B. Mogliśmy dzięki temu bliżej poznać ich sylwetki, zainteresowania oraz postulaty.

            Wybory do samorządu wygrała Gabriela Hordyniec z klasy 8c. Na drugim i trzecim miejscu znalazły się: Oliwia Rydzanicz i Zofia Marchewka. Pozostałe trzy kandydatki: Julia Ślusarczyk, Julia Jarmużewska, Helena Piotrowska pełnią funkcję doradczyń Samorządu Uczniowskiego.

             

            Helena Piotrowska

        • Warsztaty plastyczne: Akryle- jak zacząć?
          • Warsztaty plastyczne: Akryle- jak zacząć?

          • W sobotę, 16 października 2021 pracownia plastyczna w naszej szkole znów tętniła życiem. Spotkaliśmy się na malarskich warsztatach plastycznych, by poznawać właściwości farb akrylowych. Dowiedzieliśmy sie jakie narzędzia i podkłady malarskie można stosować w technice akrylowej. Doskonaliliśmy technikę łączenia barw. Kilka praktycznych wskazówek i ciekawostek pozwoliło uzyskać niesamowite efekty. Wykonaliśmy przepiękne prace, w których tematem przewodnim były zwierzątka.

            Młaodz artyści podczas pracy.

            Efekty naszej pracy.

            Cała drużyna.

        • Dzień Edukacji Narodowej
          • Dzień Edukacji Narodowej

          • W tym roku skromnie lecz z honorami uczciliśmy dzień 14 października - Dzień Edukacji Narodowej. Jest to okazja do podziękowań- wszystkim tym, którzy tworzą edukację w każdym jej wymiarze. Dzień pokłonu dla pracowników oświaty w osobach nauczycieli, wychowawców, pracowników administracji, obsługi, tworzących  łańcuch ściśle powiązanych ogniw, bez których polska szkoła nie mogłaby istnieć.

            Uroczystość zainaugurowała Pani Dyrektor Halina Banaszkiewicz, kierując słowa otuchy, gratulacji i podziękowań dla wszystkich pracowników naszej szkoły.  Na spotkaniu nie zabrakło Pana Wójta- Józefa Piotrowskiego, który wraz z przewodniczacym Rady Gminy- Panem Romualdem Tankielunem, złożył na ręce Pani Dyrektor przepiękne kwiaty z życzeniami sukcesów edukacyjnych, wychowawczych i pomyślności w życiu osobistym. Pan Wójt  uhonorował również  wyróżnieniem Panią  Annę Gańską- Lorenc, Agnieszkę Skowron i Justynę Leśną za wzorową pracę dydaktyczno- wychowawczą, a także sukcesy edukacyjne ich podopiecznych. Najcenniejsze było jednak wspólne spotkanie z naszymi mentorami w osobach emerytowanych nauczycieli, przedstawicieli Rady Rodziców, i instytucji z którymi szkoła na co dzień  współpracuje, co stworzyło okazję do dialogu, wymiany doświadczeń i bezcennych wspomnień. Mieliśmy również przyjemność wysłuchać utworów muzycznych w wykonaniu Weroniki Robak z klasy 7a i Maji Załuckiej z klasy 7b, przygotowanych pod kierunkiem Pana Dominika Fryzy. Dziekujemy.

            U.Skarżyńska