Dzień Patrona Szkoły Podstawowej
Dnia 20 lutego 2017 r. odbył się uroczysty apel przypominający postać patrona Szkoły Podstawowej – Mikołaja Kopernika. Uroczystość była okazją do wyróżnienia najlepszych uczniów szkoły oraz zaprezentowania najważniejszych faktów z życia astronoma.
W tym roku szkolnym każda z klas przygotowywała pojazd kosmiczny wykonany z materiałów ekologicznych. Nasi uczniowie wykazali się dużą pomysłowością oraz kreatywnością. Ostatecznie głosami młodszych kolegów wygrała klasa 5a. Ciekawym urozmaiceniem imprezy był pokaz programowania i robotyki przygotowany przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.
Po części oficjalnej rozpoczęła się druga edycja konkursu Mam Talent. Na szkolnej scenie odbyło aż 10 wystąpień, uczniowie zaprezentowali umiejętności wokalne, grą na pianinie, na skrzypcach, układy taneczne i gimnastyczne. Oglądaliśmy pokazy indywidualne oraz dwu i trzyosobowe. Po trudnych i burzliwych obradach jury przyznało pierwszą nagrodę Wiktorowi Wołoszynowi za utwór Boogie zagrany na pianinie.
Gratulujemy wyróżnionym uczniom oraz wszystkim uczestnikom i z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję konkursu.
Organizatorzy
Spotkania Grup Jasełkowych Pro Arte 2017
12 stycznia 2017r. w sali kinowo – widowiskowej MOK odbyły się Spotkania Grup Jasełkowych, które są elementem Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży Pro Arte 2017. W tegorocznej edycji udział wzięły 4 grupy Teatralne: Teatrzyk Arlekin ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Międzyrzeczu, Grupa O Rany Julek z Zespołu Szkół w Pszczewie, Zespół Teatralny z Zespołu Szkół w Pszczewie oraz Uczniowie Gimnazjum im. św. Floriana w Trzcielu. Jury w składzie: Agnieszka Czekała - st. kustosz do zadań biblioteki powiatowej, Izabela Spławska – instruktor teatralny, Anatol Wierzchowski – przedstawiciel RCAK, miało problem z wybraniem najlepszej prezentacji, która zasłużyła na udział w finale wojewódzkim 26 stycznia 2017r. w Teatrze Lubuskim w Zielonej Górze. Po obradach i rozmowach z instruktorami poszczególnych grup, jury postanowiło przyznać następujące nagrody: wyróżnienia powędrowały do Grupy O Rany Julek z Pszczewa oraz do Zespołu Teatralnego z Pszczewa, wyróżnienie honorowe otrzymał Teatrzyk Arlekin z Międzyrzecza, a tytuł laureata odebrali Uczniowie Gimnazjum im. św. Floriana w Trzcielu.
Opracowano na podst. mokmiedzyrzecz.pl
Procedura postępowania w przypadku stwierdzenia chorób zakaźnych pochodzenia pasożytniczego tj. wszawicy i świerzbu w placówce
Szczegóły w załączniku
Warsztaty plastyczne w „Zerówce”
13 grudnia 2016 roku w grupie zelówkowej „ Motyli” odbyły się nietypowe zajęcia – mini warsztaty plastyczne. Starsi koledzy z klasy IV A podzielili się doświadczeniem i umiejętnościami ze swoimi młodszymi kolegami i wspólnie tworzyli Anioły.
Pod kierunkiem koleżanek i kolegów powstawały małe arcydzieła. Była to niesamowita frajda dla starszych i młodszych. „Motyle” wykazały się niezwykłą kreatywnością. Uśmiechnięte Anioły będą stanowiły piękną, świąteczną dekorację i na pewno przyniosą szczęście w Nowym Roku.
Z najlepszymi życzeniami Iwona Kiona
Wigilia Niepełnosprawnych w Zespole Szkół w Pszczewie
15 grudnia 2016r. w nastrojowo i świątecznie udekorowanej auli gimnazjum Zespołu Szkół w Pszczewie odbyło się wigilijne spotkanie integracyjne. Licznie przybyłych gości powitała oraz złożyła życzenia świąteczno-noworoczne organizatorka spotkania Liliana Dyszkant oraz dyrektor Zespołu Szkół w Pszczewie pani Halina Banaszkiewicz. Wśród zaproszonych gości byli m.in. państwo Alicja i Waldemar Górczyńscy, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy wraz z opiekunką panią Jolantą Budych, siostry zakonne z mieszkankami Domu Pomocy Społecznej w Szarczu, uczniowie niepełnosprawni z rodzicami oraz rodzice tych dzieci, które występowały w programie artystycznym. W pierwszej części spotkania, jak zawsze mogliśmy podziwiać piękną inscenizację jasełkową w wykonaniu grupy uczniów szkoły podstawowej, przygotowaną pod kierunkiem pani Małgorzaty Schubert i pani Katarzyny Wałęsy-Cieślak. Rodzice występujących dzieci byli niezwykle dumni ze swoich pociech. Następnie, tradycyjnie już, wystąpił Patryk Łuciów, Rafał z Kingą oraz mieszkanki Domu Pomocy Społecznej z wesołym repertuarem świątecznym. Panie Anna Kierzek i Barbara Laskowska przygotowały z uczniami klasy IIIa i IIc szkoły podstawowej barwny występ. Oprawę muzyczną spotkania przygotował pan Dominik Fryza, dzięki któremu występy jasełkowe oraz wspólne śpiewanie kolęd i piosenek brzmiało naprawdę ładnie. Przybył również Mikołaj z olbrzymim koszem prezentów niesionym przez elfy. Bardzo dziękujemy państwu Alicji
i Waldemarowi Górczyńskim, Żanecie i Łukaszowi Robakom oraz Jadwidze i Zbigniewowi Gajewskim za wzbogacenie kosza
z prezentami wspaniałymi słodyczami. Każde kolejne wigilijne spotkanie integracyjne jest zawsze dla nas niezwykle wzruszające. Czujemy, ile optymizmu, dobrej energii i spontanicznej szczerości przekazują nam osoby mniej sprawne. To właśnie od nich powinniśmy uczyć się radości życia i szczerego uśmiechu.Liliana Dyszkant
Świąteczne klimaty - warsztaty Bożonarodzeniowe dla rodziców i dzieci w klasie IIB
Tradycją w naszej klasie są zorganizowane już po raz trzeci warsztaty plastyczne dla rodziców i dzieci. Wszak Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Zapach piernika, świeżo ścięta i przystrojona choinka- to buduje magiczny, świąteczny klimat. I właśnie po to, aby i w naszej klasie zagościła świąteczna atmosfera, zorganizowałam 13 grudnia w godzinach popołudniowych warsztaty dla rodziców i dzieci. Wspólnie spędziliśmy czas, wykonując pomysłowe choinki z szyszek i koralików oraz pięknie zdobione świeczniki na wigilijny stół. Wszyscy pracowali z ogromnym zapałem. Chwile tworzenia własnoręcznych ozdób są bezcenne i na pewno zostaną w pamięci naszych dzieci na długie lata. Naszej pracy towarzyszyła muzyka, a sił dodawał bufecik ze słodkim poczęstunkiem. W powietrzu unosił się prawdziwy duch zbliżających się świąt.
Pragnę podziękować, przede wszystkim rodzicom za liczne przybycie i zaangażowanie, za wszelką pomoc, za to, że zawsze mogę na Was liczyć, jak również dzieciom, które wykazały się dużą aktywnością i kreatywnością. Już teraz zapraszam wszystkich na następne, tym razem wiosenne spotkanie.
Mariola Miklas
Fotorelacja z Kiermaszu Szkolnego
W klimat Świąt Bożego Narodzenia wprowadza nas rokrocznie Szkolny Kiermasz Bożonarodzeniowy, który wpisał się już na stałe w kalendarzu uroczystości naszej szkoły i stanowi dla lokalnej społeczności tradycję. Impreza odbywa się zazwyczaj w ostatnim tygodniu przed świętami, a atmosfera tego spotkania jest zawsze niezapomniana. W tym roku kiermasz odbył się 14 grudnia. Przedsięwzięcie obejmuje i porywa w świąteczny nastrój dyrekcję, nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów oraz rodziców. Uroczystość rozpoczęła się Jasełkami w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Bogaty program artystyczny, kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne dodawały świątecznego nastroju podczas całego kiermaszu. Kawiarenka cieszyła się jak zwykle dużym powodzeniem, a zapach kawy i ciasta przygotowanych przez rodziców i pracowników szkoły zachęcał do wspólnego kolędowania. Tradycyjnie, uczniowie pracujący na zajęciach artystycznych wraz z nauczycielami przygotowywali się już do kiermaszu od miesiąca listopada.
Najwięcej radości koordynatorom kiermaszu przyniosło, kiedy na wielkim stoisku wzdłuż szkolnego korytarza można było wyeksponować rękodzieła artystyczne uczniów. Każdy mógł zakupić kartki świąteczne, ozdoby, stroiki, a nawet sianko. Cały kiermasz przepłynął w miłej i świątecznej atmosferze.
Organizatorzy serdecznie dziękują za dar serca oraz wszelką pomoc wszystkim przyjaznym placówce osobom w przygotowaniu kiermaszu.
A. Kierzek
Tenis Stołowy w Zespole Szkół w Pszczewie 2016/2017
18 listopada UKS „Orlik 2012” był organizatorem Mistrzostw Powiatu w drużynowym tenisie stołowym szkół podstawowych i gimnazjów. W naszej szkole od wielu lat staramy się podtrzymywać szkolenie w zakresie tej dyscypliny sportu.
W wiejskich środowiskach tenis stołowy jest wspaniałą formą rekreacji, m.in. dlatego że sołeckie świetlice w naszej Gminie są w większości wyposażone w niezbędny sprzęt do gry w „ping-ponga”. Szczególnie okres jesienno-zimowy sprzyja spędzaniu czasu na tenisowych rozgrywkach. W szkole na lekcjach oraz dodatkowych zajęciach systematycznie staramy się rozwijać pasję w zakresie tej dyscypliny. Trzeciego grudnia zorganizowałem jubileuszowy XX Turniej Tenisa Stołowego o „Puchar Zimy”. Tak, tak to już dwudzieste tenisowe rozgrywki w naszej szkole, aż trudno uwierzyć że od kilkunastu lat ta impreza cieszy się tak dużą popularnością. W tym roku wzięła w nich udział grupa 48 dziewcząt i chłopców ze szkoły podstawowej
i gimnazjum.W tej edycji na podium stanęli:
- Kategoria chłopców gimnazjum: 1 miejsce: Łukasz Wolf, 2.: Łukasz Dziubiński, 3.: Błażej Talarek
- Kategoria dziewcząt gimnazjum: 1 miejsce: Ewelina Sipralska, 2.: Isabela Zientala
- Kategoria chłopców SP: 1 miejsce: Szymon Pawlus, 2.: Mateusz Łukaszyk, 3.: Marcin Talarek
- Kategoria dziewcząt SP: 1miejsce: Amelia Horska, 2.: Joanna Cyranik, 3.: Magdalena Wacławik
- Kategoria klas I-III SP: 1 miejsce: Dominik Nowakowski, 2.: Dawid Nowakowski, 3.: Adrian Witkowski
Zwycięzcy otrzymali okolicznościowe medale i dyplomy, natomiast pozostali uczestnicy już tradycyjnie wzięli udział w loterii nagród.
Piątego grudnia nasza szkoła była organizatorem rozgrywek międzyszkolnych kolejnego szczebla, wyłaniających najlepsze drużyny tenisowe do finału wojewódzkiego. W kategorii SP wśród chłopców wystartowało 8 drużyn, natomiast wśród dziewcząt 6. Ponad sześciogodzinna rywalizacja wyłoniła najlepsze zespoły, które będą rywalizować w finale. Wyniki kategorii chłopców przedstawiają się następująco: 1 miejsce: SP Kołczyn, 2 miejsce: SP 2 Świebodzin, 3 miejsce: SP Słońsk, 4 miejsce: SP 7 Świebodzin, 5 miejsce: SP Pszczew, 6 miejsce:
SP Templewo, 7 miejsce: SP Słubice oraz 8 miejsce: SP Kunowice. Reprezentantami naszej drużyny byli Marcin Talarek z kl. 4, Wiktor Wołoszyn z kl. 5 oraz Szymon Pitura z kl. 6. Wśród dziewcząt na podium stanęły: 1miejsce: SP Kołczyn, 2 miejsce: SP Pszczew, 3 miejsce: SP Golice, 4 miejsce: SP Templewo, 5 miejsce: SP Słońsk,
6 miejsce: SP Kunowice. Dziewczęta z naszej szkoły: Amelia Horska, Joanna Cyranik oraz Magdalena Wacławik 15 grudnia wystartują w finale wojewódzkim w Drzonkowie. Natomiast reprezentacja chłopców gimnazjum w składzie: Łukasz Wolf i Łukasz Dziubiński 12 grudnia w Sulechowie zajęła 2 miejsce , również premiowane awansem do finału wojewódzkiego w Drzonkowie. Dziewczęta
w składzie: Ewelina Spiralska i Karolina Molik zajęły na podium trzecie miejsce. Gratulujemy wszystkim i życzymy naszym reprezentantom w finale podium, choć na pewno będzie to bardzo trudne wyzwanie, gdyż większość drużyn to reprezentacje klubowe.opracował:Romuald Tankielun
Papierowy teatr Kamishibai
25.11.2016r. grupa ,, Motyli’’ z oddziału przedszkolnego w Zespole Szkół w Pszczewie, miała okazję obejrzeć papierowy teatr, czyli japoński Teatr Kamishibai. Odwiedziliśmy Bibliotekę Pedagogiczną w Gorzowie, gdzie pani Maja Wilczewska zaprezentowała nam nową technikę opowiadania bajek i baśni. Dzieci z uwagą słuchały bajki o motylku pt.,, Mój przyjaciel Kemushi’’. Chętnie brały też udział w zabawach i wykonały pracę plastyczną zainspirowaną bajką. Na koniec pani bibliotekarka zaproponowała dzieciom zwiedzanie biblioteki – byliśmy wyjatkowymi gośćmi. Zrobione wspólnie zdjęcie będzie miłą pamiątką z tego spotkania. ,,Puszatkową beczkę słów’’ ,,napełnimy’’ nowym słownictwem.
Papierowy teatr jest jedną z form upowszechniania czytelnictwa wśród dzieci, przygotowuje do świadomego i aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym, pobudza ciekawość świata.
Iwona Kiona
Gazetka Szkolna Numer 69
Koncert życzeń z okazji Święta Odzyskania Niepodległości
98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie Zespołu Szkół w Pszczewie obchodzili bardzo uroczyście. Odbył się apel, na którym wysłuchano koncertu życzeń. Uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum zaśpiewali dla bohaterów narodowych kilka znanych i zupełnie zapomnianych pieśni patriotycznych. Miały one przywołać wspomnienia z różnych okresów w dziejach Polski. Była np. „Rota” oraz nasze ulubione melodie – „My, Pierwsza Brygada”, „Wojenko, wojenko…” czy „Rozkwitały pąki białych róż”. Uczniowie odczytali także życzenia dla bohaterki dnia – Polski, które wyeksponowano w holu szkoły na specjalnie utworzonej instalacji. Całość dopełniła wystawa portretów Józefa Piłsudskiego, jaką stworzyły najmłodsze dzieci z naszej szkoły pod opieką swoich wychowawców.
Dzisiaj mamy przyjemność jeszcze raz złożyć podziękowania. Dziękujemy zaproszonym Gościom za obecność na tym niezwykłym spotkaniu patriotycznym. Dziękujemy Rodzicom i Nauczycielom, bo z pełnym zaangażowaniem włączyli się w organizację ważnego Święta. Jednak najserdeczniej zwracamy się do Uczniów, którym dziękujemy za to, że mogliśmy obejrzeć niezapomniany koncert z udziałem ponad stu małych artystów, a także podziwiać ich ciekawe prace plastyczne.
Organizatorzy
Życzenia dla Polski
Uczniowie Zespołu Szkół w Pszczewie z okazji Dnia Odzyskania Niepodległości napisali życzenia dla Polski.
Oto fragment jednej z pracy: Życzymy ci jak najmniej konfliktów wewnętrznych a także międzynarodowych, lojalności od obywateli i wsparcia w trudnych chwilach. Bądź silnym oraz szybko rozwijającym się krajem europejskim. Niech nikt nie cierpi tu z głodu lub braku pracy. Polsko, bądź nam domem, w którym będziemy czuć się swobodnie i bezpiecznie!
Prace zostały wyeksponowane na specjalnej instalacji.
PASOWANIE PIERWSZAKÓW W ZESPOLE SZKÓŁ W PSZCZEWIE
Siódmy rok życia to ważny moment w życiu naszych dzieci. To okres, kiedy maluchy po raz pierwszy przekraczają próg szkoły. Potwierdzeniem tego faktu jest uroczystość pasowania na pierwszoklasistę. Jest to o tyle ważny co i trudny czas dla uczniów. Inne miejsce pobytu, rozpoczęcie edukacji wczesnoszkolnej, czy zmiana wychowawcy. Teraz „nowa” pani będzie opiekunem, wychowawcą i nauczycielem przez trzy lata. Ten rok jest szczególny za względu na decyzje polityczne, które zachwiały światem szkoły.(…)
Z wyżej opisanych powodów dane mi było w tym roku przygotować tę szkolną uroczystość tylko dla jednej klasy. Oczywiście zaprosiliśmy rodziców i dziadków naszych pociech. Tak jak przed wiekami pasowano na rycerzy przez trzykrotne uderzenie w ramię, tak dziś pasujemy na ucznia przez delikatne dotknięcie ramienia gęsim piórem. Uczniowie ślubują być dobrymi Polakami, dbać o dobre imię swojej szkoły, pilnie się uczyć, słuchać nauczycieli i rodziców. Przed nimi wiele lat nauki, wzloty i upadki, czasami płacz, często radość . W dzisiejszych czasach, bardzo trudnych wychowawczo m.in. z powodu braku autorytetów, zapracowaniem rodziców, a konsekwencji poświęcaniem zbyt małej ilości czasu dzieciom, jest nam wszystkim coraz trudniej wychować młode pokolenie. Choć pamiętajmy, że nie ma na to jednej idealnej recepty. Wirtualny, komputerowy świat na pewno nam tego nie ułatwia. Musimy więc wszyscy mówić jednym głosem , nie podważać się nawzajem. To od naszej wspólnej pracy zależeć będzie sukces - dobre ukształtowanie charakterów naszych dzieci. Jest to niezwykle ważne, bo od nowego pokolenia będzie zależeć też i nasze życie.
Grażyna Tankielun
Popołudnie z grami planszowymi
Dnia 21 października grupa 15 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum wzięła udział w pierwszym turnieju gier planszowych. W czasie 3 godzin zegarowych rozegrano kilka pasjonujących potyczek w Monchkina, Farmera, Gorącego ziemniaka, Jengę i Eurobiznes. Wszyscy uczestnicy mogli również poznać tajniki programowania w programie Scratch.
WAŻNE TERMINY W ROKU SZKOLNYM 2016/2017
WRZESIEŃ ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
PAŹDZIERNIK 14 – DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
31 - DODATKOWY DZIEŃ WOLNY
LISTOPAD 01 – WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
11 – ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCIGRUDZIEŃ 23 – 31 – PRZERWA ŚWIĄTECZNA-BOŻE NARODZENIE
STYCZEŃ 01 – NOWY ROK
06 – TRZECH KRÓLI
20 – ZAKOŃCZENIE I SEMESTRULUTY 30 I – 10 II FERIE ZIMOWE
MARZEC --------------------------------------------------
KWIECIEŃ 13-18 PRZERWA ŚWIĄTECZNA WIELKANOCNA
19 – 21 EGZAMIN GIMNAZJALNYMAJ 01 – ŚWIĘTO PRACY
02 - DODATKOWY DZIEŃ WOLNY
03 – ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA
26 – BOŻE CIAŁO
27- DODATKOWY DZIEŃ WOLNYCZERWIEC 16 – DODATKOWY DZIEŃ WOLNY
23 – ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
DODATKOWE INFORMACJE:
Szkoła Podstawowa
- Otwarte drzwi: 26 X, 12 XII, 10 V
- zebrania / wywiadówki: 13 IX, 24 I
Gimnazjum
- Otwarte drzwi: 27 X, 13 XII, 11 V
- zebrania / wywiadówki:14 IX, 25 I
Samorządność w Szkole Podstawowej
Uczniowie Szkoły Podstawowej chcą być samorządni. W ostatni poniedziałek września, podczas demokratycznych wyborów, wybrano Samorząd Uczniowski. Można pogratulować zwycięzcom, ale tym razem nie o tym chcieliśmy opowiedzieć.
Otóż w piątek, poprzedzający wybory, odbyło się spotkanie przedwyborcze kandydatów do uczniowskich władz szkoły. Ośmiu kandydatów z klas piątych i szóstych starało się przedstawić i zaprezentować swoje programy wyborcze. Uczniowie opowiadali o sobie, prezentowali swoje pomysły na to aby nasza szkoła była dla wszystkich przyjazna i bardziej ciekawa. W programach zawarto
m. in. propozycje atrakcyjnego sposobu spędzania przerw, pomysły na zabawy w szkole po lekcjach. Kandydaci zaproponowali sporo imprez sportowych . Nie zapomniano o zdrowiu. Walka z hałasem powtarzała się w prawie każdym programie. Widać było, ze kandydaci rozumieją zadania Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego i jego współpracowników.Po prezentacjach nastąpił czas pytań do kandydatów. A było ich wiele. Przyszli samorządowcy bardzo skrupulatnie udzielali odpowiedzi na temat wizji szkoły pod ich rządami. Obietnicom przedwyborczym nie było końca. Niektóre z nich były bardzo śmiałe. Miejmy nadzieję, że nie będą , jak to często w kampaniach wyborczych bywa, BEZ POKRYCIA.
Gratulujemy nowemu Samorządowi. Życzymy powodzenia i wielu sukcesów.
Uczniowie SP
Archiwum Aktualności
- Wrzesień 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Styczeń 2024
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Kwiecień 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Kwiecień 2022
- Marzec 2022
- Luty 2022
- Styczeń 2022
- Grudzień 2021
- Listopad 2021
- Październik 2021
- Wszystkie