• 7a

• 26/02/2024

Mobilne planetarium

26 lutego 2024 r. odwiedziło nas Mobilne Planetarium. Jest to innowacyjne narzędzie edukacyjne, które w fascynujący sposób wprowadza w świat astronomii i kosmosu. Byliśmy tam :)

• 05/01/2024

Uczymy się odpowiedzialności za czyny i słowa

5 lutego 2024 roku uczniowie klas VII-VIII wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu. Celem było przekazanie informacji na temat odpowiedzialności karnej nieletnich, cyberprzemocy i hejtu w Internecie.

• 30/11/2023

Zabawa andrzejkowa

30 listopada uczniowie klas IV - VIII bawili się wieczorową porą podczas wspólnej zabawy andrzejkowej. Motywem przewodnim imprezy był stój lub element nawiązujący do serii filmów o Harrym Potterze. Podtrzymując obrzędy i tradycje ludowe nie zabrakło również najpopularniejszych wróżb andrzejkowych.

• 06/11/2023

Gang Śmieciaków

Obejrzeliśmy spektakl kabaretowo-edukacyjny promujący postawę ekologiczną a także zdrowy styl życia.

• 16/10/2023

Spotkanie z Panem Ernestem Koczyńskim

W poniedziałek, 16.10.2023r. klasa VII a gościła na godzinie wychowawczej pana Ernesta Kopczyńskiego, który przyjął zaproszenie na pierwsze spotkanie z cyklu: Wspieramy preorientację zawodową naszych dzieci. Pan Ernest z zawodu jest elektrykiem i pracuje w zakładzie produkującym części do samochodów. Jest odpowiedzialny za dział utrzymania ruchu, nadzoruje przegląd maszyn i infrastrukturę firmy oraz wspiera dział BHP. Aby zdobyć takie kompetencje, kształcił się w technikum elektrycznym w Zielonej Górze, a następnie studiował na kierunku: mechanika i budowa maszyn. Oprócz tego zna dobrze języki obce, dzięki czemu biegle komunikuje się w sprawach zawodowych także poza granicami kraju.

Uczniowie i wychowawca serdecznie dziękują panu Ernestowi Kopczyńskiemu za ciekawą lekcję o zainteresowaniach, ścieżce edukacyjnej oraz zawodowych obowiązkach, licząc na drugą część spotkania.

• 13/10/2023

DEN

13.10.23 r. o godzinie 11:00 w hali sportowej w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 250. rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej połączona z włączeniem pierwszoklasistów w poczet uczniów.

• 15/09/2023

Jesteśmy ECO

15 września  Szkoła Podstawowa w Pszczewie , tak jak w poprzednich latach z zaangażowaniem włączyła  się w akcję „Sprzątania świata.” Uczniowie z nauczycielami wyposażeni w jednorazowe rękawiczki i worki do segregacji odpadów wyruszyli zbierać śmieci wokół terenu szkoły oraz w wyznaczonych miejscach na terenie Pszczewa.

Galeria zdjeć

Zakończenie roku szkolnego 2022/2023