• „Tenis stołowy ciągle w modzie”

• 02.01.2019 17:53
        • 13 listopada w Szkole Podstawowej w Pszczewie odbyły się drużynowe mistrzostwa powiatu w tenisie stołowym. W jednym terminie rozegrano zawody
          w kategorii Igrzysk Dzieci oraz w kategorii Igrzysk Młodzieży. Wśród chłopców  klas IV-VI : I  miejsce zdobyli uczniowie z Pszczewa, II z SP Skwierzyny, III z SP2  Międzyrzecza. Kategoria dziewcząt także zakończyła się zwycięstwem drużyny
          z Pszczewa, II miejsce zdobyły uczennice z SP Templewa, III z SP Skwierzyny,
          IV z SP2  Międzyrzecza. Wśród chłopców  klas VII- III gimnazjum  I miejsce zajęli tenisiści z Pszczewa, II z Brójec, III z SP6 z Międzyrzecza oraz IV z SP2
           Międzyrzecza. Wśród dziewcząt tej kategorii I miejsce również zajęły nasze uczennice, II z SP Templewa, III z SP6 Międzyrzecza oraz IV miejsce z SP2  Międzyrzecza. W skład naszych drużyn weszły uczennice: Sara Drózd, Hanna Pańczuk, Aleksandra Klaus, Julia Falkowska, Amelia Horska, Joanna Cyranik
           i Magdalena Wacławik. W skład zespołów chłopców weszli: Dominik Nowakowski, Dawid Nowakowski, Adrian Witkowski oraz Dominik Zientala, Benjamin Skarżyński i  Wiktor Wołoszyn. Nasi tenisiści jako zwycięzcy zawodów powiatowych wezmą udział w połowie grudnia w finale wojewódzkim w Drzonkowie. 8 grudnia pod egidą Uczniowskiego klubu sportowego „Orlik 2012” zorganizowano indywidualny turniej o „Puchar Jesieni”. 50 uczestników na sali gimnastycznej szkoły podstawowej walczyło o miejsca na podium. W kategorii klas I-III złoty medal otrzymał Adam Wapniarz, w kategorii IV-VI chłopców zwyciężył Dominik Nowakowski, II miejsce zajął jego brat Dawid, III miejsce przypadło Adrianowi Witkowskiemu. Wśród dziewcząt tej kategorii wiekowej na najwyższym stopniu podium stanęła Sara Drózd, na drugim stopniu stanęła Maja Przewoźna, a na trzecim Hanna Pańczuk. Walka w kategorii klas VII-III Gim. to zwycięstwo Dominika Zientali, na drugim stopniu podium stanął Marcin Talarek, a na trzecim Wiktor Wołoszyn . Wśród najstarszych dziewcząt złoty medal wywalczyła Amelia Horska, srebrny Ewelina Spiralska, brązowy Joanna Cyranik. Zwycięzcy otrzymali okolicznościowe medale. Wszyscy uczestnicy losowali nagrody rzeczowe: piłki, rakiety tenisowe, breloki, pokrowce na rakiety. Wielkie podziękowania należą się naszym absolwentom Dominikowi Rose i Łukaszowi Wolfowi za pomoc
          w sprawnym przeprowadzeniu rozgrywek! Możemy się cieszyć z dużej frekwencji na naszych turniejach tenisowych. 12 grudnia nasi reprezentanci w kategorii klas IV-VI wzięli udział w Finale wojewódzkim w Drzonkowie. Dawid, Dominik oraz Adrian zajęli VII miejsce, natomiast dziewczęta: Sara i Hania - V miejsce. Dzień później nasi tenisiści z  najstarszych  klas również stoczyli pojedynki  w Drzonkowie. Chłopcy: Dominik, Benjamin i Wiktor zajęli VIII miejsce, natomiast Amelia Horska, Asia Cyranik oraz Magda Wacławik zdobyły „pudło”. Dziewczyny wywalczyły brązowy medal w finale województwa lubuskiego! Wielkie brawa dla naszych uczennic!!!  To olbrzymi sukces naszej szkoły.  Słowem : „Tenis stołowy ciągle w  modzie”.

opracował: Romuald Tankielun

• więcej
        • Sukcesy pszczewskich lekkoatletów

• 30.08.2018 14:49
        • Tegoroczne mistrzostwa powiatu w lekkoatletyce zaowocowały bardzo dobrymi wynikami uczniów z naszej szkoły. 10 maja w Skwierzynie zdobyliśmy
           20 medali! W kategorii dzieci starszych: Kinga Starzak zajęła II miejsce w rzucie piłeczką palantową oraz III miejsce w skoku w dal,  Oliwia Fryza III miejsce w biegu na 600m.Wśród chłopców Szymon Kaczmarek zdobył  II miejsce w pchnięciu kulą,
          a Wiktor Kierzek II miejsce w biegu na 600m. W kategorii młodzików Amelia Horska zdobyła srebrny medal w rzucie oszczepem i Wiktoria Talarek w pchnięciu kulą również srebro. Magdalena Wacławik zdominowała bieg na 100m stając na najwyższym stopniu podium a w skoku w dal zdobyła drugie miejsce. Wśród chłopców tej kategorii Eryk Nowicki zajął I miejsce w biegu na 600m, Kacper Sudoł  zdobył dwa złote medale: w biegu na 300m i w skoku w dal, Gurlig Piotr złoto
          w biegu na 1000m, a Kacper Fiedler srebro na tym dystansie. Janek Sochacki zajął dwa III miejsca w konkurencjach technicznych: rzucie oszczepem i pchnięciu kulą.
          W kategorii juniora młodszego Łukasz Dziubiński był pierwszy na 1500 metrów,
          a Ola Prentka wygrała rywalizację w biegu na 100m i w skoku w dal. Kolejnym wyzwaniem był czwórbój LA dziewcząt. Zawody odbyły się w Przytocznej. Nasze uczennice z klas VI zostały wicemistrzyniami powiatu międzyrzeckiego. Drużyna startowała w składzie: O.Fryza, O.Niemirowska, A.Stopińska, K.Starzak,
          J.Sankiewicz oraz K.Jakubik. Jeszcze lepsze wyniki uzyskaliśmy w finałach wojewódzkich. W kategorii junior młodszy, w Zielonej Górze  Łukasz  Dziubiński zajął V miejsce w biegu na 3000m (zabrakło 1,5 sekundy do medalu)! Natomiast Ola Prentka  zdobyła srebrny medal w skoku w dal, poprawiając swój wynik
          z poprzedniego roku. Kolejnym  dobrym  wynikiem kilka dni później popisał się
          w Sulęcinie Wiktor Kierzek, zajmując VI miejsce w biegu na 600m. Ostatnim  finałem naszych lekkoatletów były zawody w Słubicach w kategorii „młodzik”.
          14 czerwca nasi najlepsi biegacze stanęli do walki o medale. Nie ukrywam apetyty były spore. I chłopcy nie zawiedli! Kacper Sudoł wygrał rywalizację w biegu na 300m, Piotr Gurlig zdobył brąz na 1000m a Paweł Wysoczański brąz na 600 metrów! Wisienką na torcie okazała  się nasza sztafeta 4x100m (K.Sudoł, P.Gurlig, I.Wołyński oraz P.Wysoczański) zajmując również III miejsce. Szkoda iż choroba nie pozwoliła Erykowi Nowickiemu powalczyć o medal, był faworytem w biegu na 2000metrów. Jednak pozostali chłopcy spisali się nie na medal a na medale!!! Gratulacje. Na tak duży sukces czeka się latami. W tym roku, ze względu na uzyskane wysokie wyniki w sporcie w ostatnich latach,  podjęto również decyzję o przyznaniu tytułu  „Sportowca Roku- absolwenta”. Tytuł ten i nagrodę rzeczową otrzymała Ola Prentka, dwukrotna medalistka finału wojewódzkiego w skoku w dal oraz Łukasz Dziubiński, trzykrotny medalista finałów wojewódzkich w biegach średnich oraz wielokrotny uczestnik finałów wojewódzkich w tenisie stołowym.

Opracował: Romuald Tankielun